پیش‌بینی افزایش مصرف گاز در کشور | پرمصرف‌ترین استان‌های کشور کجاست؟

کد خبر: 1277019

مدیر مرکز راهبری شرکت ملی گاز با بیان اینکه مصرف گاز دیروز ۵۴۶ میلیون مترمکعب بود، گفت: پیش بینی می‌شود مقدار مصرف گاز در کشور به عدد ۶۵۰ میلیون مترمکعب، معادل ۷۵ درصد تولید گاز کشور برسد.

پیش‌بینی افزایش مصرف گاز در کشور | پرمصرف‌ترین استان‌های کشور کجاست؟

 سعید عقلی، مدیر مرکز راهبری شرکت ملی گاز در مصاحبه تلویزیونی در خصوص آخرین آمار میزان مصرف گاز در کشور گفت: مصرف گاز در بخش‌های خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده در روز گذشته به عدد ۵۴۶ میلیون مترمکعب رسید که از این عدد، ۳۸۲ میلیون مترمکعب در بخش خانگی، ۶۰ میلیون مترمکعب در بخش صنایع غیرعمده و ۴۸ میلیون مترمکعب در بخش‌های تجاری و عمومی مصرف شده است.

وی افزود: همچنین در بخش‌های کشاورزی و حمل نقل، مقدار مصرف گاز به ترتیب ۳۵ و ۲۱ میلیون مترمکعب بوده است.

مدیر مرکز راهبری شرکت ملی گاز درباره پیش بینی‌ها برای میزان مصرف گاز در روزهای آینده گفت: با توجه به برودت هوا پیش بینی می‌شود مقدار مصرف گاز در کشور به عدد ۶۵۰ میلیون مترمکعب، معادل ۷۵ درصد تولید گاز کشور برسد.

عقلی در ادامه به پرمصرف‌ترین استان‌های کشور اشاره کرد و گفت: استان آذربایجان غربی در اقلیم یک، استان کهگیلویه و بویراحمد در اقلیم دو و استان تهران در اقلیم سه، بالاترین سرانه مصرف در بخش‌های خانگی، تجاری و عمومی را داشتند.

مدیر مرکز راهبری شرکت ملی گاز ضمن تاکید به لزوم مدیریت مصرف برای تأمین گاز در تمام نقاط کشور گفت: همچنین تأمین برق پایدار در همه نقاط کشور نیز نیازمند مدیریت مصرف و صرفه‌جویی است./ مهر

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها