خبر خوش برای آفرود سواران | پیش فروش کلوت اتوماتیک با قیمت جدید

کد خبر: 1277374

شرایط طرح پیش فروش کلوت اتوماتیک با قیمت جدید اعلام شد.

خبر خوش برای آفرود سواران | پیش فروش کلوت اتوماتیک با قیمت جدید

جی پلاس، شرایط فروش پیکاپ کلوت اتوماتیک با قیمت جدید از امروز سه شنبه 8 اسفندماه 1402 فعال شد.

قیمت قبل: 1.87.000.000 تومان

قیمت جدید: 1.950.000.000 تومان

شرایط طرح پیش فروش پیکاپ کلوت اسفند 1402:

پیکاپ کلوت

ماشین کلوت/ مقایسه مشخصات فنی

مکث موتور که در حقیقت شرکتی زیرمجموعه ماموت خودرو محسوب می شود، اولین پیکاپ خود به نام کلوت را رونمایی کرد. کلوت در حقیقت به برجستگی های بین شیارهای نعلی شکل در بیابان ها گفته می شود و از آنجایی که این خودرو نیز به هدف اصلی آفرود در بیابان ها و بیراهه ها تولید شده، نام کلوت برای آن انتخاب شده است. پیکاپ کلوت همان دایون V5 است و خودروی دیگر دایون نیز توسط خودروسازی ایلیا به نام دایون Y5 عرضه خواهد شد که در نمای جلو شباهت بسیاری به یکدیگر دارند. در هر صورت دایون V5 که یک پیکاپ شاسی مستقل است، قرار است روی خط تولید مکث موتور برود و به نام کلوت به بازار شلوغ پیکاپ ها اضافه شود.

160 km/h

حداکثر سرعت

10.3 liter/100km

مصرف سوخت

2378 cc

حجم موتور

کلوت

مشخصات کلوت

کلاس بدنه

پیکاپ

انتقال نیرو

دو دیفرانسیل

نوع جعبه دنده

6 سرعته دستی

حداکثر توان

215 اسب بخار

تنفس موتور

توربوشارژ

تعداد سیلندر

4 سیلندر

بررسی کلوت

مکث موتور قصد دارد در سال 1400 شمسی، تیراژ خود را به 1200 دستگاه برساند و سهم بازار خود را در سال 1401 به 50 درصد برساند، سهم بازاری که به نظر می رسد کار دشواری برای مکث موتور باشد. دایون 7امین تجاری ساز چین است و سابقه زیادی در تولید خودروهای تجاری در بزرگ ترین بازار خودروی جهان دارد، اما نیم نگاهی به خودروهای شاسی مستقل نیز داشته و قرعه دایون V5 نیز به مکث موتور رسیده تا به عنوان اولین محصول خود در ایران به بازار عرضه شود.

پیکاپ کلوت

دایون در سال 1987 کار خود را آغاز کرده و با تولید محصولاتی مثل موتورسیکلت، کامیون و پیشرانه وارد بازار چین شد. البته جالب است بدانید که دایون به تازگی مشغول تولید خودروهای برقی نیز شده و مکث موتور به عنوان یکی از طرف های چینی، ممکن است دیگر محصولی از دایون را در سگمنت خودروهای برقی به بازار عرضه کند.

با نشستن داخل کابین کلوت، به سرعت چند نکته را متوجه خواهید شد. ابتدا شباهت بسیار طراحی غربیلک فرمان و پشت آمپرهای این خودرو با جک S5 است که سال ها در بازار ایران حضور دارد. نکته بعدی، طراحی داشبورد نسبتاً ساده و البته مملو از پلاستیک خشک است که ممکن است کمی توی ذوق بزند. بی شک استفاده از حجم وسیعی از پلاستیک خشک در طراحی های امروزی و مخصوصاً در مقایسه با بعضی رقبا ممکن است برای دایون نقطه منفی محسوب شود. اگرچه استفاده از یک صفحه نمایش بزرگ 9 اینچی لمسی باعث شده تا کمی از سادگی این کابین کاسته شود.

فاصله بین دو محور خوب کلوت باعث شده تا فضای خوبی برای سرنشینان عقب ایجاد شود و به راحتی سه نفر می توانند در ردیف عقب بنشینند. همچنین استفاده از روکش چرمی صندلی ها کمی به لوکس تر شدن فضای کابین کمک کرده است.

طراحی کلوت را باید بسیار محافظه کارانه و ساده بدانیم. روندی که در بسیاری از پیکاپ های داخلی دیده می شود و با وجود اینکه نمی توان هیجانی در چهره آن دید، اما از سادگی و کاربردی بودن این طراحی نیز نمی توان ایرادی گرفت. اگرچه به وضوح مشخص است که این طراحی مربوط به یک نسل پیش است و در پیکاپ های روز دنیا، شاهد طراحی هایی بسیار مدرن تر و بروزتر هستیم، اما با توجه به رقبای داخلی، به طراحی کلوت باید نمره قبولی داد.

اما پیکاپ کلوت سعی داشته تا در اعداد و ارقام عملکردی کمی کارت برنده را روی میز بگذارد. به طول مثال عرض این خودرو 1610 میلیمتر است که با توجه به رقبای داخلی، به همراه کاپرا بهمن موتور بیشتری عرض را بین رقبا دارد. همچنین عمق اتاق بار کلوت 530 میلیمتر است که بیشتری عمق در بین رقبا است. اگرچه این اعداد برای استفاده های شخصی آنچنان مهم نیست، اما بی شک اعدادی بسیار مهم برای استفاده های سازمانی و کاربردی است که می تواند بعده ها برای مکث موتور کارت برنده محسوب شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها