ممنوعیت فروش بلیت چارتری در سفر‌های نوروزی

کد خبر: 1277557

طبق اعلام معاونت حمل‌ونقل وزارت راه ممنوعیت فروش بلیت چارتری برای سفر‌های نوروزی ۱۴۰۳ ابلاغ شد.

ممنوعیت فروش بلیت چارتری در سفر‌های نوروزی

همزمان با نزدیک شدن به ایام نوروز و در آستانه پیش فروش بلیت پروازهای نوروزی بازار خرید و فروش بلیت پروازها به خصوص بلیت‌های چارتر داغ می‌شود. البته پیش از این  سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور از ممنوعیت فروش بلیت چارتری در کیش و قشم از ابتدای اسفند ماه خبر داده بود و اعلام کرده بود که از ۱۹ آبان ماه با دستور  رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، محدودیت اعمال شده در دو مسیر کیش و قشم تا پایان بهمن ماه تعلیق شده بود که این اقدام با  توجه به ورود به فصل کم ترافیک پروازی در مسیر‌های داخلی و کاهش فشار تقاضا باهدف تقویت و توسعه گردشگری در کشور، مسیر‌های منتهی به جزایر کیش و قشم صورت گرفته بود.

او تاکید کرد: از ابتدای اسفند ماه ممنوعیت فروش بلیت در قشم و کیش برداشته و  اجازه فروش بلیت چارتری در این دو مسیر ممنوع شد و هیچ شرکتی و آژانسی حق فروش بلیت چارتری ندارد و در صورت مشاهده با آن‌ها برخورد خواهد شد.

 حال با نزدیک شدن به ایام نوروز هم معاونت حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی به سازمان هواپیمایی کشوری ابلاغ کرد؛ فروش بلیت چارتری هواپیما در ایام طرح نوروزی حد فاصل ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ لغایت ۱۷ فروردین ۱۴۰۳ شامل تمامی پروازهای داخلی در کلیه مبادی-مقاصد و پروازهای بین المللی به خصوص نجف ممنوع است و فروش بلیت باید بر اساس قیمت های مصوب ابلاغ شده در اردیبهشت ماه امسال صورت می گیرد‌.

حال با توجه به آنکه پیش فروش بلیت پروازهای نوروزی از ۲۰ اسفند ماه شروع می شود بنابراین ممنوعیت فروش بلیت های چارتری هم تقریبا از همان زمان شروع می شود و  باید ببینیم در این شرایط نحوه عرضه بلیت هواپیماها به چه شکل خواهد بود و آیا این اقدامات باعث کاهش عرضه بلیت هواپیما خواهد شد یا خیر؟

در این ابلاغ درخواست شده است سازمان هواپیمایی این مصوبه را به کلیه شرکت های هواپیمایی ابلاغ و نظارت لازم از سوی این سازمان برای اجرای آن به عمل می آید.

باشگاه خبرنگاران

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها