انتقاد کارگران از گزارش وزارت بهداشت/ سبد معیشت ارزان شد!؟

کد خبر: 1278682

روز گذشته جلسه کمیته مزد تشکیل شد و معاونت رفاه کلیاتی در خصوص سبد معیشت ارائه کرد, امروز جلسه شورای عالی کار و فردا مجددا جلسه کمیته مزد تشکیل خواهد شد.

 انتقاد کارگران از گزارش وزارت بهداشت/ سبد معیشت ارزان شد!؟

روز گذشته چهارمین جلسه کمیته مزد در سال جاری با حضور شرکای اجتماعی برگزار شد, امروز نیز جلسه شورای عالی کار برگزار و فردا مجدداً کمیته مزد تشکیل می شود.

 حدود 14 هفته تا پایان سال باقی مانده است و بیش از 50 درصد جمعیت کشور را خانوارهای کارگری تشکیل می دهند, همه چشم انتظار تصمیم این شورا برای حقوق و مزایای خود هستند.

در جلسه روز گذشته ابتدا گزارش‌های اطلاعاتی و آماری در خصوص سبد معیشت از سوی معاونت رفاهی وزارت کار مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

️این جلسه، چهارمین جلسه کمیته مزد بود، اما اولین جلسه‌ای بود که مباحث کلی سبد معیشت در آن مطرح شد؛ مقرر گردید ️جلسه دوم کمیته مزد روز چهارشنبه 16اسفند 1402برگزار گردد.

به گزارش تسنیم؛ علیرضا عسگریان، معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این جلسه توضیحاتی پیرامون خدمات دولت به دهک اول تا هفتم و ارائه‌ی کالابرگ الکترونیکی  ارائه کرد. البته ارقامی درمورد نرخ سبد معیشت در این جلسه ارائه داده نشد.

از دیگر مباحث مطرح شده در جلسه کمیته مزد روز گذشته گزارش وزارت بهداشت درباره سبد غذایی جدید بود که برای گروه کارگری عجیب و غیر قابل قبول بوده است. علت تعجب گروه کارگری این بود که بدون نظر خواهی از این گروه میزان کالری مورد نیاز در سبد معیشت تغییر کرده بود. به اعتقاد نمایندگان کارگری کاهش میزان کالری در سبد معیشت که از سوی وزارت بهداشت به وزارت کار ارائه شد در راستای ارزان سازی سبد معیشت است که مورد قبول کارگران نیست.

مطابق رسم نانوشته ای هر ساله دستمزد کارگران در روزهای پایانی سال تعیین می شود و این مسئله موجب نارضایتی نمایندگان کارگری است. امروز و فردا جلسات مزدی برگزار می شود.

تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها