تداوم رشد شاخص بورس با رشد ۳۲ هزار واحدی

کد خبر: 1278742

شاخص کل بورس با رشد ۳۲ هزار واحدی در پایان معاملات امروز به ۲ میلیون و ۱۷۲ هزار واحد رسید. شاخص کل هم (وزن): ۴ هزار واحد مثبت / ارزش معاملات: ۷۵۳۶۰ میلیارد تومان

تداوم رشد شاخص بورس با رشد ۳۲ هزار واحدی

 شاخص کل بازار سرمایه در نیمه ی اسفند ماه، با لیدری سهام گروه پالایشی، رشدی ۳۲ هزار واحدی را تجربه کرد.

بازار سهام سومین روز کاری هفته را با نیم نگاهی به رشد نرخ ارز در بازار غیر رسمی، صعودی آغاز کرد و رفته رفته بر تقاضای بازار نیز افزوده شد. گفتنی است اکثر سهام گروه پالایشی در روز جاری در نزدیکی ها صف خرید معامله شدند.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی 32 هزار واحدی به 2 میلیون و 172 هزار واحد رسید. همچنین  نیز شاخص کل هم‌وزن با رشدی 4 هزار واحدی به ارتفاع 739 هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فولاد»، «شپنا» و «شبندر» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «بپاس»، «هرمز» و «آریا» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «خودرو»، «شپنا» و «خگستر» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «آردینه»، «بیوتیک» و «فنر» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 15 اسفند ماه 1402، مبلغ 6 هزار میلیارد میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 600 میلیارد تومان به بازار سهام تزریق کردند.

در بازار امروز 239 نماد در محدوده مثبت و 202 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 182 نماد در محدوده مثبت و 172 نماد در محدوده منفی معامله شدند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها