سهام باشگاه‌ های سرخابی به صندوق‌ های بازنشستگی واگذار می شود؟

کد خبر: 1278769

صولت مرتضوی در مورد احتمال واگذاری سهام دو باشگاه فوتبالی به صندوق‌های بازنشستگی توضیح داد.

سهام باشگاه‌ های سرخابی به صندوق‌ های بازنشستگی واگذار می شود؟

 امروز (پانزدهم اسفندماه)، «صولت مرتضوی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران در مورد واگذاری سهام باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس گفت: این دو باشگاه ورزشی بزرگ مایه افتخار و سرمایه اجتماعی ما هستند؛ سازمان‌های نظارتی جهانی بر دولتی بودن این دو باشگاه ایراد گرفتند؛ در نتیجه تصمیم گرفته شد سهام این دو باشگاه واگذار شود.

مرتضوی افزود: چنانچه ما این افتخار را داشته باشیم که سهامدار عمده‌ی این باشگاه‌ها باشیم، صندوق‌های بازنشستگی از این امر با تمام قدرت استقبال می‌کنند؛ ما بر این باور هستیم که این دو باشگاه در صورت برقراری مدیریت صحیح و مطلوب، نه تنها می‌توانند به خودکفایی برسند بلکه پتانسیل درآمدزایی دارند.

وزیر کار با بیان اینکه این باشگاه‌ها سرمایه‌ی اجتماعی قدرتمندی هستند؛ تاکید کرد: وزارت کار و صندوق‌های بازنشستگی، در قبالِ شرکت‌های تابعه، مسئولیت‌های اجتماعی دارند و در صورتی که سهام باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به صندوق‌های بازنشستگی واگذار شود، حتماً وضعیت این باشگاه‌ها رو به بهبود خواهد رفت و انشالله رضایت هواداران نیز جلب خواهد شد.

مرتضوی افزود: به دنبال این هستیم که یکی از این باشگاه‌ها به مجموعه‌ی صندوق‌های بازنشستگی وزارت کار واگذار شود؛ برای این منظور، در پی ایجاد شرکتی هستیم که سهام آن به تمام صندوق‌های بازنشستگی تعلق داشته باشد.

به گفته وی، سهامداری باشگاه‌های ورزشی پیش از این هم در صندوق‌های بازنشستگی مسبوق به سابقه بوده است که نمونه‌های آن، سهام باشگاه‌های مس، ذوب آهن، فولاد و نفت است.  

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این سوال که آیا واگذاری سهام این باشگاه‌ها در قالب تهاتر بدهی صندوق‌ها با دولت صورت می‌گیرد؛ تصریح کرد: ما به دنبال این هستیم که با هر روش ممکن سهامدار این باشگاه‌ها شویم و این امر را با افتخار پیگیری خواهیم کرد.

ایلنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد