خبر مهم برای جاماندگان سود سهام عدالت | چگونه سود سهام عدالت دوره‌های قبل را بگیریم؟

کد خبر: 1278939

دستیاور ویژه رئیس سازمان بورس در سهام عدالت درباره دریافت سود سهام دوره‌های قبلی توضیحات خوبی ارائه داده است.

خبر مهم برای جاماندگان سود سهام عدالت | چگونه سود سهام عدالت دوره‌های قبل را بگیریم؟

دستیار ویژه رئیس سازمان بورس در سهام عدالت در خصوص اقدامات لازم برای دریافت سود سهام عدالت دوره‌های قبل، توضیحاتی را ارائه کرد.

مهدی حاجی‌وند، دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت گفت: همانطور که وزیر اقتصاد اعلام کرد، قرار است در هفته پایانی اسفند سود مرحله دوم سهام عدالت پرداخت و تسویه شود نکته‌ای که وجود دارد این که اگر مشمولی سود سهام عدالت دوره اول و مراحل قبل را دریافت نکرده باشد باید در گام نخست به سامانه سهام عدالت و یا سجام مراجعه کند و در این سامانه‌ها متوجه مشکل خواهد شد.

این مقام مسئول در ادامه اظهار کرد: بعد از متوجه شدن مشکل، مشمول می‌تواند نسبت به اعلام شماره شبای جدید و یا اصلاح آن اقدام کند و در نهایت هم پس از رفع مشکل سود سهام عدالت این دوره و دورهای قبل را دریافت خواهند کرد.

۲۸ بهمن بود که شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اعلام کرد: حدود ۱۰۰ هزار نفر آذرماه امسال به دلیل مشکل در شماره شبای معتبر خود نتوانستند سود سهام عدالت دریافت کنند.

بر اساس آمار از این تعداد ۵۵ هزار و ۴۴۵ نفر حساب بسته داشتند، ۳۲ هزار و ۵۸۷ نفر با مشکل عدم تطابق کد ملی و شماره حساب مواجه بودند. همچنین بر اساس آمار ۹ هزار و ۶۲۵ نفر دارای حساب راکد بودند و بیش از ۷ هزار نفر هم شماره حساب غیر فعال داشتند.

بنابر اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، متاسفانه همچنان یک میلیون نفر سهامدار سهام عدالت شماره شبای معتبر خود را در سامانه سجام ثبت نکرده‌اند.

همچنین شرکت سپرده‌گذاری مرکزی تاکید کرد: افرادی که تاکنون سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده اند، می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) به آدرس Sejam.ir، اطلاعات خود را بروز رسانی کنند تا شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در اواخر اسفندماه امسال سود این افراد را به حساب آنها واریز کند./باشگاه خبرنگاران

9 شرکت سرمایه‌پذیر سود سهام عدالت را واریز نکردند

محمد باغستاتی در مورد آخرین وضعیت مرحله دوم توزیع سود سهام عدالت سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱ شرکت‌های سرمایه‌پذیر، به پایگاه خبری بازار سرمایه ایران(سنا)، اعلام کرد: با وجود رایزنی‌ها و مکاتبات سازمان بورس و اوراق بهادار و سپرده‌گذاری مرکزی با شرکت‌های سرمایه‌پذیر مبنی بر واریز سود سهام عدالت اما تاکنون ۹ شرکت‌ سود مشمولان سهام عدالت را به حساب‌های سمات واریز نکرده‌اند.وی خاطر نشان کرد: سپرده‌گذاری مرکزی آخرین مکاتبات و رایزنی‌های خود را با این ۹ شرکت انجام داده تا بتوان هرچه سریع‌تر با دریافت سودها، محاسبات و اقدامات لازم را برای پرداخت سود مشمولان سهام عدالت انجام دهد.باغستانی در مورد مشمولان سهام عدالت که هنوز سود خود را دریافت نکرده‌اند، افزود : حدود یک میلیون سهامدار سهام عدالت همچنان با مشکل شماره شبای معتبر بانکی روبرو هستند، این افراد در صورتی که در سامانه سجام (Sejam.ir) ثبت نام و یا اطلاعات خود را به‌روز رسانی کنند، در فرآیند دریافت سود قرار خواهند گرفت.مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی درباره واریز سود به وراث متوفیان سهام عدالت نیز گفت: این افراد تا ۱۷ اسفندماه جاری فرصت دارند تا با ثبت نام در سامانه میراث در فهرست دریافت‌کنندگان سود سهام عدالت سال ۱۴۰۲ قرار گیرند.

وی اظهار داشت: وراث متوفیان سهام عدالت با مراجعه به شعب شرکت‌های کارگزاری و یا بانک‌های ملی ایران، ملت، پارسیان و تجارت می‌توانند فرایند ثبت نام خود را در سامانه میراث انجام دهند.باغستانی در پایان اعلام کرد: در مرحله نخست واریز سود سهام عدالت سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱ که در اواخر آذرماه امسال انجام شد، سپرده‌گذاری مرکزی به حساب بیش از ۴۳ میلیون سهامدار سود واریز کرد.

به گفته خاندوزی وزیر اقتصاد،‌بخش دوم سود سهام عدالت در 25 اسفند 1402 به حساب 49 میلیون سهامدار عدالت واریز می‌شود.به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس،‌ سهام عدالت که از سال 1384 آغاز شد ، برای 7 دهک کم درآمد جامعه به تعداد 49 میلیون نفر اختصاص یافت.این سهام مربوط به 49 شرکت بورسی و غیر بورسی است،‌ که سود آن برای سهامداران واریز می‌شود و مدیران شرکتهای سرمایه‌پذیر که سود سهامداران عدالت را واریز نکنند،‌در واقع حق الناس بزرگی بر گردن خواهند داشت.توزیع سود سهام عدالت از سال 96 شروع شده است./ فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها