یارانه نقدی | یارانه نقدی جدید

واریزی نفری 220 هزار تومان عیدانه رئیسی برای مردم | خانوارها حساب خود را چک کنند

کد خبر: 1279328

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از استقبال بیش از ۱۷ میلیون خانوار از طرح ملّی کالابرگ الکترونیکی خبر داد.

واریزی نفری 220 هزار تومان عیدانه رئیسی برای مردم | خانوارها حساب خود را چک کنند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از استقبال بیش از ۱۷ میلیون خانوار از طرح ملّی کالابرگ الکترونیکی خبر داد.

سیدصولت مرتضوی در جمع مدیران‌ کل اجرایی سراسر کشور و شورای معاونین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار کرد: خدمت و گره‌گشایی از کار مردم، مهم‌ترین راه رسیدن انسان به کمال است.

وی، فرصت خدمت را اندک و پاداش خدمت را بسیار دانست و افزود: شکرانه مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت به مردم است.

مرتضوی از ایجاد ۲/۵ میلیون فرصت شغلی در دولت مردمی سیزدهم خبر داد و گفت: در این دولت نیز چهار میلیون نفر آموزش فنی‌وحرفه‌ای دیده‌اند.

وزیر کار و رفاه اجتماعی بر توانمندسازی، آموزش و ارتقای شغلی کارکنان تأکید کرد و افزود: به رشد تولید و افزایش بهره‌وری در زیرمجموعه‌های اقتصادی وزارت رفاه در سال ۱۴۰۲ توجه ویژه‌ای شده است.

مرتضوی گفت: بانک‌های توسعه تعاون و رفاه کارگران در دولت سیزدهم از ناترازی به هم‌ترازی رسیدند.

وی از استقبال بیش از ۱۷ میلیون خانوار از طرح ملّی کالابرگ الکترونیکی خبر داد و همچنین براین تکته تاکید کرد که ارتباط مستمر بدنه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه‌های مختلف و در سراسر کشور باید تقویت شود.

مرتضوی این را هم در خاتمه خاطرنشان کرد: نشست ارزیابی عملکرد و برنامه تحولی به‌صورت فصلی در سال ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

براساس گزارش روابط‌عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در این نشست معاونین و مدیران مراکز ستادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تشریح اقدامات و برنامه‌های تحولی این وزارتخانه در سال ۱۴۰۲ پرداختند و همچنین مدیران‌کل استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهادها و دغدغه‌های خود را در حوزه‌های مختلف بیان کردند.

 حساب بانکی سرپرستان خانوار شارژ شد

مرحله دوم "طرح فجرانه کالابرگ" از امروز آغاز شد و براساس اعلام وزارت رفاه، به دهک‌های یک تا هفتم مبلغ ۲۲۰ هزار تومان برای هر نفر در نظر گرفته شده است که این مبلغ به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مرحله نخست طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک از 18 بهمن‌ماه آغاز شد و مشمولان این طرح یک‌ماه فرصت داشتند که از اعتبار در نظر گرفته شده برای خرید 11 قلم کالا استفاده کنند.

در طرح فجرانه الکترونیک سبد 11 قلمی برای تأمین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی و ویتامین‌های لازم برای هر فرد شامل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، قند و شکر، تخم‌مرغ و حبوبات با قیمت‌های مبنای سال 1401 انتخاب شده و مابه‌التفاوت آن قیمت‌ها با قیمت روز (1402) از محل یارانه جدید دولت تأمین خواهد شد.

به عبارتی قیمت روز سبد مشتمل بر 11 قلم 743 هزار و 750 تومان بوده که خانوار دهک‌های اول تا هفتم در صورت خرید بسته باید قیمت سال 1401 را به مبلغ 523 هزار و 300 تومان از جیب خود پرداخت کنند و مابه‌التفاوت آن تا قیمت روز به مبلغ 220 هزار و 450 تومان است که از محل اعتبار جدید دولت تامین می‌شود.

مرحله دوم طرح فجرانه از امروز 18 اسفندماه اجرا خواهد شد.

در طرح فجرانه هر کالا اعتبار خاص خودش را دارد. مردم آزاد هستند از هر برندی خرید کنند، اما خانوارها آگاه باشند که در این طرح باید خودشان قیمت مبنای سبد را پرداخت کنند که برای جذب این 220 هزار تومان باید کل سبد را خریداری کنند.

خانوارها در مرحله دوم این طرح می‌توانند خرید خود را از امروز (هجدهم اسفندماه) تا پایان روز هفدهم ماه بعد (فروردین ماه 1403) انجام دهند.

در حال حاضر در این طرح 210 هزار فروشگاه و دو فروشگاه بزرگ اینترنتی همچون اسنپ مارکت و دیجی کالا متصل به شبکه هستند که خدمات کالابرگی ارائه می‌دهند.

به گزارش تسنیم در طرح فجرانه کالابرگ خانوار دهک‌های اول تا هفتم مشمول 220 هزار تومان اعتبار خرید 11 قلم کالابرگی می‌شوند و 61 میلیون نفر مشمول این طرح هستند که تاکنون 43 میلیون نفر از در مرحله اول از این طرح استفاده کرده‌اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها