یارانه نقدی | یارانه نقدی جدید

خبر عجیب یارانه ای | میلیاردر سنندجی متقاضی کالابرگ الکترونیک!

کد خبر: 1279500

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان گفت: یک پیرمرد برای پیگیری تقاضای کالابرگ الکترونیک مراجعه کرده بود که در بررسی وضعیت وی مشخص شد حساب بانکی او ۴۰ میلیارد تومان موجودی دارد.

خبر عجیب یارانه ای | میلیاردر سنندجی متقاضی کالابرگ الکترونیک!

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان گفت: یک پیرمرد برای پیگیری تقاضای کالابرگ الکترونیک مراجعه کرده بود که در بررسی وضعیت وی مشخص شد حساب بانکی او ۴۰ میلیارد تومان موجودی دارد.

فرزاد پیشکاری ، در پاسخ به اینکه برخی افراد علی‌رغم اینکه سرپرست خانوار و سه یتیم تحت پوشش داشته و جزو دهک اعلامی نیز هستند، چطور کالا برگ الکترونیک شاملشان نشده است؟ مدعی شد: شاید من و شما تصور کنیم طرف سه یتیم دارد، یک نفر (پیرمرد عصا به دست) به اداره کل کار مراجعه کرد، سامانه‌ای داریم که با وارد کردن کدملی شخص، میزان دارایی‌هایش مشخص می‌شود که این فرد که تحت پوشش کمیته امداد و در سنندج هم بود 40 میلیارد تومان پول در حسابش بود! برخی از این افرد کار اقتصادی انجام می‌دهند.

در پاسخ به این سؤال با توجه به اینکه اعلام شده که "تمام خانوارهای دهک‌های اول تا هفتم، 2 میلیون و 200 هزار ریال اعتبار بسته تشویقی در قالب طرح فجرانه کالا برگ الکترونیکی از دولت برای خرید 11 قلم کالا دریافت می‌کنند"، تکلیف خانوارهایی که در این دهک‌ها بوده اما شاملشان نشده است! چیست؟ اظهار داشت: این مشکل ناشی از یک سری اختلال سیستمی بوده که این اعتبار به حسابشان واریز نشده است، در همین راستا تمام اداره‌کل‌های 31 استان کشور برای رفع این مشکل با وزارتخانه مکاتبه کرده‌ایم و قرار است برطرف شود.

وی افزود: برای کسانی که این اعتبار به حسابشان واریز نشده است که تعدادی از آنان نیز تحت پوشش کمیته‌ امداد هستند، با سازمان هدفمندی یارانه‌ها مکاتبه کرده‌ایم و قطعاً برطرف خواهد شد، کما اینکه رفع این مشکل در اختیارات استان نیست و از مرکز باید انجام شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان تصریح کرد: کسانی که جزو دهک یک تا هفتم بوده اما طرح تشویقی به حسابشان واریز نشده است، می‌توانند به "سامانه حمایت" مراجعه کنند که پس از وارد کردن مشخصات سرپرست خانوار که یارانه به حسابش واریز می‌شود را ثبت و طرح مشکل کرده و پس از بررسی به صورت پیامک به فرد اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی در پاسخ به این سؤال که افراد چگونه مطلع شوند به کدام دهک درآمدی تعلق دارند؟ گفت: این افراد می‌توانند از سامانه حمایت مطلع شوند، علاوه بر این، شماره تلفن گویای 0216369 نیز در اختیار مردم است که اصلاً پاسخ نمی‌دهند! سامانه کشوری بوده و اصلاً ما مقصر نیستیم.

پیشکاری با اشاره به اجرای مرحله دوم طرح فجرانه کالا برگ الکترونیکی از 18 اسفندماه تا 18 فروردین ماه آغاز شده است، عنوان کرد: در قالب این طرح نیز 220 هزار تومان به افراد جزو دهک یک تا هفتم هدیه تشویقی برای خرید 11 قلم کالا برگ می‌دهند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها