خبر خوش از واریزی جدید دولت برای سهام عدالتی ها | قیمت سهام عدالت 14/313/418 تومان شد

کد خبر: 1279561

در معاملات اولین روز معاملاتی هفته، شاخص کل بورس تهران با افت ۲ هزار و ۳ واحدی همراه شد و تاثیر منفی بر ارزش سهام عدالت گذاشتند و قیمت سهام عدالت نیز با کاهش همراه شد. ارزش سهام عدالت چقدر شد؟

خبر خوش از واریزی جدید دولت برای سهام عدالتی ها | قیمت سهام عدالت  14/313/418 تومان شد

در معاملات اولین روز معاملاتی هفته، شاخص کل بورس تهران با افت ۲ هزار و ۳ واحدی همراه شد و تاثیر منفی بر ارزش سهام عدالت گذاشتند و قیمت سهام عدالت نیز با کاهش همراه شد. ارزش سهام عدالت چقدر شد؟

قیمت سهام عدالت در ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

در معاملات روز شنبه نوزدهم اسفند ماه ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران هزار و ۹۹۴ واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۱۶۳ هزار و ۷۵۷ واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش هزار و ۱۵۶ واحدی در رقم ۷۳۹ هزار و ۷۹۸ واحدی ایستاد.

امروز فولاد، شپنا و شتران نماد‌های قرمز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نماد‌های مبین، بفجر و فملی از نماد‌های سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در بین نماد‌های پرتراکنش بورس امروز نماد وپارس بیشترین تراکنش را داشت و شپنا و خودرو در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

 ارزش سهام عدالت چقدر شد؟

در پایان معاملات امروز بازار سهام، ارزش سهام عدالت به ۱۴ میلیون و ۳۱۳ هزار و ۴۱۸ تومان رسید که نسبت به روز معاملاتی گذشته ۵۲ هزار و ۳۵۷ تومان معادل ۰.۳ درصد کاهش یافت. با احتساب این موضوع، ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۸ میلیون و ۵۸۸ هزار و ۵۰ تومان رسیده است../ نبض بورس

thm_773_185786_637

 زمان دقیق واریز آخرین سود سهام عدالت در سال 1402

وزارت اقتصاد از واریز سود سهام عدالت پیش از پایان سال 1402 خبر داد.

زمان دقیق واریز آخرین سود سهام عدالت در سال 1402

A

جی پلاس؛ وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: مرحله دوم سود سهام عدالت تا هفته پایانی اسفندماه سال جاری پرداخت می‌شود.

روابط عمومی وزارت اقتصاد نوشت: دولت در سال‌ ۱۴۰۱ برای پرداخت به موقع سود سهام عدالت تلاش کرد و همواره تلاش می‌کند تا سود سهام عدالت را زودتر از زمان دولت‌های قبل پرداخت کند.

بر این اساس سازمان بورس اعلام کرد: باتوجه به دستور سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی به منظور پرداخت به موقع مرحله دوم سود سهام عدالت در سال ۱۴۰۲ تمام تلاش‌ها بر این است تا هفته پایانی اسفند ماه سال جاری پرداخت شود.

بر اساس این گزارش، هرگونه پیامک واریز سود سهام عدالت جعلی و کلاهبرداری است.

سازمان خصوصی سازی نیز اعلام کرد که انتشار برخی اخبار نادرست توسط برخی افراد برای مقاصد کلاهبرداری و اخاذی از مردم از طریق انتشار در شبکه های مجازی و یا پیامک تلفنی و ارسال لینک سایت های جعلی و منتسب به نام سازمان خصوصی سازی با سرشناسه های مختلف در خصوص موضوع سهام عدالت جعلی است و هرگونه واگذاری سهام عدالت پس از تصویب سبد سهام در هیات وزیران و تصویب سازوکار واگذاری از جمله تعیین اولویت های مشمولین در شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل (۴۴) قاون اساسی انجام خواهد شد و آخرین تصمیمات در این خصوص از طریق سایت سازمان به نشان www.ipo.ir اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین اطلاع رسانی در خصوص زمان و نحوه واریز سود سهام عدالت نیز تنها از طریق سایت شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به نشانی www.sahamedalat.ir و سایت سازمان خصوصی سازی به نشانی www.ipo.ir انجام خواهد شد.

وراث سهام‌عدالت بخوانند/ تا چه زمانی برای دریافت سود سهام‌عدالت وقت دارید؟

وراث متوفیان سهام عدالت حداکثر تا ۱۷ اسفند فرصت دارند تا با ثبت‌نام در سامانه میراث در فهرست دریافت‌کنندگان سود سهام عدالت ۱۴۰۲ قرار گیرند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پس از چشم انتظاری‌های بسیار سرانجام آبان ماه امسال بود که از سامانه انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث رونمایی شد و حالا وراث با چند گام می‌توانند علاوه بر انتقال این سهام سود سهام متوفیان خود را هم دریافت کنند.

باشگاه خبرنگاران جوان در گزارشی نوشت: در همین راستا محمد باغستانی مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: وراث متوفیان سهام عدالت حداکثر تا روز ۱۷ اسفندماه امسال فرصت دارند تا با ثبت نام در سامانه میراث در فهرست دریافت کنندگان سود سهام عدالت سال ۱۴۰۲ قرار گیرند.

انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث که بنا به گفته حاجی‌وند دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت به باشگاه خبرنگاران جوان رایگان خواهد بود. حاجی‌وند در ادامه اظهار کرد: ارائه تمامی خدمات انتقال سهام عدالت به وراث توسط بانک‌ها و کارگزاری‌های منتخب کاملاً رایگان بوده و نیازی به پرداخت هیچ‌گونه وجهی نیست.

اما وراث برای انتقال سهام متوفیان باید چه اقدامی انجام دهند؟ بر این اساس یکی از وراث که حتما باید سجامی شده باشد در ابتدا باید به درگاه یکپارچه ذی‌نفعان بازار سرمایه به آدرس «ddn.csdiran.ir» وارد شود و در گام بعدی با ورود به بخش «امور سهام عدالت متوفی» و با وارد کردن کدملی و تاریخ تولد متوفی در بخش «استعلام نوبت تشکیل پرونده» نسبت به زمان فرارسیدن تشکیل پرونده و نوع دارایی متوفی آگاهی لازم را کسب کرده، پس از آن در صورت تایید زمان تشکیل پرونده می‌تواند به هر یک از دفاتر کارگزاری و بانک‌های منتخب مراجعه کند و در پایان نیز پس از تشکیل پرونده در یکی از دفاتر، امکان پیگیری پرونده از طریق بخش «استعلام وضعیت پرونده» در درگاه یکپارچه برای تمامی وراث، قابل مشاهده خواهد بود.

گفتنی است، بانک‌های «ملی، ملت، پارسیان و تجارت» و کارگزاری‌های منتخب «معاملات آرتان، توسعه فردا، آتیه، سهام پژوهان، دانایان پارس، آبتین استاک، توسعه اندیشه دانا، آرمان تدبیر نقش جهان، شاخص سهام، سهم آشنا، ساوآفرین، سرمایه‌گذاری ملی، آراد ایرانیان، فارابی، هامرز، آسمان، نماد شاهدان، آگاه، مبین سرمایه، مفید، نهایت نگر، پویان، هوشمند رابین، شهر، تدبیرگران فردا، کاریزما، اندیشه و بینش پیشرو، بازار سهام، ملل پویا، آرمون بورس، آپادانا، اقتصاد بیدار، خبرگان، کالای خاورمیانه، بانک سامان، رفاه، سپه، پاسارگاد، انصار، تجارت، ملت و پارسیان، ملی و کارآفرین» از جمله بخش‌هایی هستند که بنابر اعلام مسئولان سازمان بورس اقدامات مربوط به انتقال سهام عدالت به وراث را رایگان انجام خواهند داد.

اما چه مدارکی مورد نیاز است؟ تصویر کارت ملی و صفحه اول شناسنامه متوفی، اصل یا تصویر برابر با اصل کارت ملی و صفحه اول شناسنامه تمامی وراث تعیینی در گواهی حصر وراثت (با این توضیح که رسید متقاضی کارت ملی و یا گواهی شماره ملی ممهور به مهر سازمان ثبت احوال می‌تواند جایگزین کارت ملی باشد)، اصل یا تصویر برابر با اصل گواهی حصر وراثت متوفی (در صورتی که مادر در عداد وراث باشد؛ مستنبط از بند ب ماده ۸۹۲ قانون مدنی جهت کنترل حاجب، صفحات شناسنامه مربوط به تعداد فرزندان پدر و مادر متوفی نیز الزامی است) در صورتی که متوفی دارای وصیت نامه رسمی باشد که در گواهی حصر وراثت نیز به آن اشاره شده است، ارائه اصل یا تصویر برابر با اصل وصیت نامه نیز ضروری است.

گفتنی است، بنابر اعلام وزیر امور و اقتصاد و دارایی بناست سود سهام عدالت تا ۲۵ اسفندماه برای مشمولان واریز شود و همراه با این سود نیز سود سهام عدالت متوفیان برای وراث آن‌ها در صورتی که اقدامات مربوطه را انجام داده باشند واریز خواهد شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها