سقوط عجیب قیمت سکه در بازار سکه و طلا ۲۰ اسفند | ضرر یک میلیونی خریداران سکه

کد خبر: 1279713

سکه امامی با ریزش قیمت بیشتر از یک میلیون تومانی در بازار آزاد مواجه شده و به ۳۶ میلیون و ۳۸۳ هزار تومان رسیده است.

سقوط عجیب قیمت سکه در بازار سکه و طلا ۲۰ اسفند | ضرر یک میلیونی خریداران سکه

قیمت سکه امامی (طرح جدید) امروز ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ به ۳۶ میلیون و ۳۸۳ هزار تومان رسید. همچنین حباب این سکه روی رقم ۵ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان قرار دارد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز تا به این لحظه ۳ میلیون و ۱۰۷ هزار تومان معامله شد.

قیمت سکه (تا لحظه تنظیم گزارش)

سکه قیمت امروز (تومان) حباب (تومان)
سکه امامی (طرح جدید) ۳۶.۳۸۳.۰۰۰ ۵.۸۴۰.۰۰۰
سکه بهار آزادی ۳۴.۵۲۵.۰۰۰ ۳.۹۸۲.۰۰۰
نیم سکه ۲۰.۶۰۰.۰۰۰ ۵.۳۳۲.۰۰۰
ربع سکه ۱۳.۲۵۰.۰۰۰ ۵.۶۱۳.۰۰۰
سکه گرمی ۶.۵۰۰.۰۰۰ ۲.۷۴۲.۰۰۰

 

قیمت طلا (تا لحظه تنظیم گزارش)

طلا قیمت امروز (تومان)
۱۸ عیار ۳.۱۰۷.۲۰۰
۲۴ عیار ۴.۱۶۴.۴۰۰
طلای دست دوم ۳.۰۶۸.۰۰۰
مثقال طلا ۱۳.۴۵۹.۰۰۰
انس طلا ۲۱۷۹ دلار و ۲۶ سنت

 

همچنین قیمت انس طلا نیز در بازار جهانی ۲۱۷۹ دلار و ۲۶ سنت است./مهر

 آغاز ریزش قیمت‌ها در بازار طلا و ارز/ دلار کاهشی شد

با ورود بازارساز و افزایش عرضه ارز در نیما، سیرنزولی قیمت‌ها در بازار ارز آغاز شده است، قیمت دلار به کانال ۵۹ هزار تومان و سکه نیز به کانال ۳۶ میلیون تومان بازگشته است.

اطلاعات دریافتی از بازار ارز نشان میدهد که در روزهای پایانی سال عرضه ارز از سوی بازارساز افزایش یافته و در روزهای آینده نیز این فرایند ادامه خواهد داشت. همین امر باعث تغییر مدار قیمتی در بازار طلا و ارز شده است.

بازارساز به منظور پوشش تقاضای پایان سال، عرضه‌ی ارز در نیما را افزایش داده است. خبرهای رسیده به خبرنگار تسنیم بیانگر آن است که در روز گذشته، بازارساز 350 میلیون درهم دیگر در بازار نیما عرضه کرده که از این میزان 330 میلیون درهم فروش رفته است. هفته قبل هم 400 میلیون درهم در نیما عرضه شده بود که همین اقدام موجب کاهش 500 تومانی دلار آزاد در یک روز شد.

اطلاعات دریافتی تسنیم نشان می‌دهد که تا پایان سال حجم عرضه های بازارساز  افزایشی خواهد بود و عطش تقاضا برای خرید ارز در ایام پایانی سال فروکش خواهد کرد.

افزایش عرضه ارز در بازار و ادامه حراج‌های سکه و شمش طلا در مرکز مبادله ارز و طلای ایران موجب شده تا از امروز سیر نزولی قیمت ها در بازار آغاز شود.

محمد کشتی آرای فعال بازار طلا و جواهر با اشاره به کاهش قیمت ها در بازار از صبح امروز به خبرنگار تسنیم گفت: امروز قیمت جهانی طلا ثابت مانده است ولی در داخل شاهد کاهش قیمت ها در بازار طلا و ارز هستیم؛ که علت آن ادامه واگذاری سکه توسط بانک مرکزی و همچنین اقدامات این بانک در حوزه ارزی است.

وی با اشاره به کاهش یک میلیون و 100 هزار تومانی قیمت سکه نسبت به دیروز گفت: قیمت سکه طرح جدید دیروز به بالاترین رقم یعنی 37500 رسیده بود که بی سابقه بود ولی هم اکنون به 36 میلیون و 400 هزار تومان کاهش یافته است.

او به کاهش 100 هزار تومانی قیمت هر گرم طلای 18 عیار در روز جاری اشاره و تصریح کرد: دلیل اصلی کاهش قیمت طلا و سکه، کاهش قیمت ارز دربازار بوده است.

کشتی آرای از کاهش حباب سکه از 6 میلیون و 200 هزار تومان به 5 میلیون و 800 هزار تومان خبر داد و گفت: واگذاری طلا و سکه و افزایش عرضه ارز در نیما باعث شد ، قیمت ارز و طلا در بازار داخلی کاهشی شود.

او با تأکید براینکه داد و ستدها روال سابق خود را دارد و خرید و فروش در بازار انجام می شود، افزود: هم اکنون هر قطعه سکه طرح جدید در بازار 36 میلیون و 400 هزار تومان، سکه طرح قدیم با 700 هزار تومان کاهش 34 میلیون و 500 هزار تومان، نیم سکه بهار آزادی با 350 هزار تومان کاهش قیمت  20 میلیون و 650 هزار تومان و ربع سکه با  250 هزار تومان کاهش 13 میلیون و 300 هزار تومان و سکه یک گرمی با 200 هزار تومان کاهش 6 میلیون و 500 هزار تومان قیمت خورده و معامله می شود./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها