خبر خوش درباره زمان واریز یارانه نقدی اسفند | یارانه این ماه زودتر واریز می شود؟

کد خبر: 1279808

اسفندماه امسال ۲۹ روزه است و اگر دولت حتی برنامه‌ای برای واریز زود هنگام یارانه نقدی نداشته باشد، یارانه دهک‌های چهار به بالا در این ماه استثنائاً در روز بیست و نهم واریز خواهد شد.

خبر خوش درباره زمان واریز یارانه نقدی اسفند | یارانه این ماه زودتر واریز می شود؟

دولت در روز ۱۷ بهمن‌ماه از طرح فجرانه رونمایی و اعلام کرد این طرح به مدت سه ماه تا ۱۷ اردیبهشت ادامه پیدا خواهد کرد. همزمان با رونمایی از این طرح، سازمان هدفمندی یارانه‌ها با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد به منظور نظم‌بخشی بیشتر به پرداخت یارانه‌ها و مستمری‌های موضوع قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، از ماه جاری پرداخت‌های این سازمان براساس زمان‌بندی انجام خواهد شد.

اما این تغییرات برخی از شهروندان را دچار سردرگمی کرده است. در روزهای نخست رونمایی از طرح فجرانه، برخی از شهروندان نسبت به استفاده از یارانه تشویقی ۲۲۰ هزار تومانی تردید داشتند، زیرا گمان می‌کردند اگر از طرح کالابرگ خرید کنند قرار است این مبلغ از ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزار تومان یارانه نقدی که می‌گیرند کسر شود. این در حالی است که حساب مبلغ ۲۲۰ هزار تومان که به عنوان عیدی ۲۲ بهمن به یارانه‌بگیران تعلق گرفته، با حساب یارانه نقدی جداست و زمان واریز آن‌ها هم متفاوت است.

علی عسکری رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها درباره جزئیات یارانه فجرانه به ایلنا گفته است: در حال حاضر مردم یارانه‌ها را در تاریخ‌های بیستم و پنجم و سی ام هر ماه دریافت می‌کنند. حال اینکه وزارت کار اعلام کرده است که اعتبار دیگری علاوه بر یارانه واریز می‌کند که با این اعتبار فقط امکان خرید وجود دارد و غیر از یارانه نقدی که دریافت می‌کنند اعتباری هم برای خرید دریافت می‌کنند.

عسکری در ادامه گفته است: در طرح جدید شرط ۲۰۰ هزار تومان خرید از یارانه حذف شده و اعتبار تشویقی (۲۲۰ هزار تومانی) علاوه بر یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزارتومانی فعلی بوده و خانوار یارانه‌بگیر به‌صورت مجزا یارانه نقدی خود را ماهانه دریافت خواهند نمود./ منبع آرمان ملی

یارانه دهک‌های یک تا سه، ۲۵ اسفندماه واریز می‌شود

در حالی که معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده بود، مبلغ یارانه تشویقی در طرح کالابرگ الکترونیکی که ۲۲۰ هزار تومان شده است، امروز جمعه ۱۸ اسفندماه به حساب افراد واریز شد

به این ترتیب یارانه دهک‌های یک تا سه، ۲۵ هر ماه واریز می‌شود..

یارانه نقدی کمک معیشتی مرحله ۱۵۷ اسفند ماه ۱۴۰۲ بر اساس دهک‌بندی اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به شرح جدول زیر واریز خواهد شد.

سازمان هدفمندی یارانه‌ها در ماه بهمن اعلام کرد از این پس یارانه نقدی و معیشتی بر اساس زمان‌بندی‌های جدید واریز خواهد شد.

البته با توجه به اینکه اسفند، ماه منتهی به عید نوروز است و خانواده‌ها برای خرید‌های نوروزی به یارانه خود نیاز دارند باید دید آیا دولت تصمیمی برای جلو انداختن زمان واریز یارانه‌ها دارد یا خیر.

نکته‌ای که در خصوص زمان واریز یارانه‌های نقدی این ماه وجود دارد این است که اسفند امسال ۲۹ روزه است، بنابراین یارانه دهک‌های چهار به بالا باید حداقل یک روز زودتر از موعد مقرر به حساب آنان واریز شود؛ و اگر دولت حتی برنامه‌ای برای واریز زود هنگام یارانه نقدی نداشته باشد، یارانه دهک‌های چهار به بالا در این ماه استثنائاً در روز بیست و نهم واریز خواهد شد.

زمان واریز یارانه نقدی اسفند ماه ۱۴۰۲

بنابراین واریز یارانه نقدی دهک‌های یک تا سه در ۲۵ اسفند و واریز یارانه نقدی سایر خانوار‌های مشمول در ۲۹ اسفند است.

دهک‌های اول تا سوم، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و در صورتی که جز دهک‌های چهارم تا نهم قرار داشته باشید، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر به حساب افراد واریز خواهد شد.

 آغاز مرحله دوم طرح فجرانه کالابرگ برای این خانوارها

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به اجرای ماه دوم طرح کالابرگ الکترونیکی گفت: با آغاز ماه دوم طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی در مازندران، سرپرستان خانوار می‌توانند از یارانه تشویقی استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، علی باقری؛ مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی مازندران بیان کرد: ماه دوم طرح کالابرگ الکترونیکی در راستای حمایت مضاعف از سبد غذایی خانوارهای دهک‌ اول تا هفتم درآمدی آغاز شده است.

باقری گفت: ماه دوم طرح کالابرگ الکترونیکی همزمان با حلول ماه مبارک رمضان و عید نوروز از 18 اسفند سال 1402 آغاز شده و تا 17 فروردین سال 1403 ادامه دارد و خانوارهای دهک‌های مشخص شده می‌توانند از مزایای کالابرگ استفاده کنند.

به گفته وی تاکنون در طرح کالابرگ الکترونیکی 944 هزار تراکنش در استان مازندران ثبت شده است.

باقری افزود: تاکنون میزان کل خرید هزار و 553 میلیارد تومان بوده که از این عدد بیش از هزار میلیارد تومان نقدی بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: بیش از 530 هزار خانوار از طرح کالابرگ الکترونیکی بهره‌مند می‌شوند و 433 فروشگاه زنجیره‌ای و 2 هزار و 721 فروشگاه خرد در این طرح فعال هستند.

وی با بیان اینکه طرح فجرانه یک سبد 11 قلم کالا را پوشش می‌دهد، تاکید کرد: این سبد کالا برای تامین پروتئین و ویتامین‌های لازم برای هر فرد با قیمت‌های مبنا سال 1401 انتخاب شده است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی مازندران با اعلام اینکه خانوار‌های مشمول طرح می‌توانند اقلام سبد غذایی را طی یک ماه و متناسب با نیاز خود خرید کنند و اجباری در خرید تمام اقلام به صورت یک جا وجود ندارد، گفت: یازده قلم کالای اساسی پیش بینی شده که شامل گوشت قرمز، گوشت مرغ، روغن، برنج، ماکارونی، پنیر، شیر، ماست، شکر، تخم‌مرغ و قند و حبوبات می‌شود.

باقری خاطرنشان کرد: در این طرح خانوار دهک‌های اول تا هفتم مشمول 220 هزار تومان اعتبار می‌شوند و می‌توانند 11 قلم کالابرگی خرید کنند.

وی گفت: اعتبار جدید 220 هزار تومانی علاوه بر یارانه 300 و 400 هزار تومانی فعلی بوده و خانوار مشمول طرح به صورت مجزا یارانه نقدی خود را به صورت ماهانه دریافت خواهند کرد.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی مازندران افزود: مبلغ حمایتی دولت به صورت اعتبار در حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود که می‌تواند در زمان خرید متناسب با میزان خرید مصرف شود.

این مسئول گفت: افراد می‌توانند برای شناسایی فروشگاه‌ها به نرم افزار کاربردی «شما» مراجعه کنند و فروشگاه‌های اطراف خود را مشاهده کنند.

وی خاطرنشان کرد: مردم برای دریافت این نرم‌افزار به سکوهای مایکت، بازار و یا سایت shoma.sfara.ir مراجعه یا از طریق کد دستوری #1463*500* نسبت به دریافت لینک نصب این نرم افزار اقدام کنند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها