کالابرگ الکترونیکی آخرین خبر از کالابرگ الکترونیکی | ثبت نام کالابرگ الکترونیکی

شارژ 2/200/000 تومانی کارت کالابرگ از امشب ؟ | یارانه معیشتی رمضان در حساب سرپرستان خانوار نشست

کد خبر: 1279889

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مراجعه به اپلیکیشن "شما" و همچنین سایت "حمایت" دو روشی است که سرپرستان خانوار می‌توانند با مراجعه به‌ آن و قید کد ملی از دریافت اعتبار خرید کالابرگی مطلع شوند.

شارژ 2/200/000 تومانی کارت کالابرگ از امشب ؟ | یارانه معیشتی رمضان در حساب سرپرستان خانوار نشست

خبرنگار شکیبا بقال زاده:طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک به مناسبت ایام دهه فجر از ۱۷ بهمن‌ ماه ۱۴۰۲ آغاز شد و بنا بر اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این طرح  تا ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت.

در این طرح، اعتبار تشویقی کالابرگ از ۱۲۰ هزار تومان به ۲۲۰ هزار تومان افزایش یافته است. سبد کالایی این طرح شامل ۱۱ قلم کالای اساسی (گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، قند و شکر، تخم‌مرغ و حبوبات) با قیمت‌های مبنای سال ۱۴۰۱ است که مابه‌التفاوت آن با قیمت روز (۱۴۰۲) از محل یارانه جدید دولت تأمین خواهد شد. این سبد کالایی با هدف تأمین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی و ویتامین‌های لازم برای هر فرد انتخاب شده است.

در همین ارتباط مرحله دوم کالابرگ الکترونیکی از ۱۷ اسفندماه آغاز شده و خانواده‌های مشمول (دهک یک تا هفت) می‌توانند در مدت زمان یک ماه با مراجعه به ۲۲۰ هزار فروشگاه و مغازه، اقلام مورد نیاز خود را خریداری و از اعتبار تشویقی ۲۲۰ هزار تومانی استفاده کنند.

در همین ارتباط روش‌های استعلام کالابرگ برای افراد مشمول اعلام شده است.

علیرضا عسگریان؛ معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد خانواده‌ها می‌توانند برای اطلاع از دهک‌بندی و یا مشمول بودن خود از طرح کالابرگ الکترونیک به دو روش اقدام کنند.

وی تصریح کرد: مراجعه به اپلیکیشن "شما" و همچنین سایت "حمایت" دو روشی است که سرپرستان خانوار می‌توانند با مراجعه به‌ آن و قید کد ملی از دریافت اعتبار خرید کالابرگی مطلع شوند./ تسنیم

استعلام کالابرگ فجرانه با کد دستوری موبایلی و برنامه شما

تنها راه اطلاع افراد از تحت شمول طرح بودن، واریز مرحله دوم و یا استعلام میزان باقی مانده کالابرگ الکترونیکی فجرانه استفاده از برنامه شما یا کد دستوری موبایلی است.

به گزارش جام جم آنلاین، بهروز رحیم‌زاده اظهار کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تسهیل دسترسی مردم به اطلاعات طرح کالابرگ الکترونیکی فجرانه، نرم‌افزار شما و کد دستوری موبایلی #۱۴۶۳*۵۰۰* را در نظر گرفته است که باید با استفاده از تلفن همراه سرپرستان خانوار مورد استفاده قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم طرح کالابرگ الکترونیکی فجرانه را در راستای تقویت سبد غذایی خانواده‌های زیر شمول دهک‌های یکم تا هفتم برنامه‌ریزی کرده است، افزود: اطلاع از تحت شمول طرح قرار گرفتن و یا استعلام میزان کالابرگ باقی مانده در حساب سرپرستان خانوار تنها از همین ۲ روش مورد اشاره امکان‌پذیر است و مردم باید مراقب کلاهبرداری‌های احتمالی باشند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به مواردی از اقدام‌های مجرمانه در این زمینه در چند روز گذشته از جمله فرستادن پیامک‌های جعلی با سرشماره‌های متفرقه و غیررسمی با هدف سودجویی و کلاهبرداری به برخی افراد، از مردم خواست تا در این زمینه هوشیار باشند.

رحیم‌زاده تاکید کرد: مردم از پاسخ به پیامک‌های ناشناس و ورود به لینک‌های ارسالی احتمالی به جد خودداری کنند و خبر‌های مرتبط را تنها از مراجع رسمی پیگیری کنند.

وی یادآور شد: طرح کالابرگ الکترونیکی فجرانه سه ماهه است که مرحله نخست ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال به ازای هر نفر به حساب سرپرستان خانوار در ۱۷ بهمن شارژ شد، ۱۷ اسفند نیز مرحله دوم انجام گرفت و مرحله سوم نیز ۱۷ فروردین ۱۴۰۳ خواهد بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: دولت سبد معیشتی شامل ۱۱ قلم کالا را با میزانی مشخص تعریف و قیمت‌گذاری کرده است که این کالا‌ها در یک سال گذشته به طور طبیعی همراه با تورم افزایش قیمت داشتند و از این رو تفاوت قیمت آنها را دولت تا سقف ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال به ازای هر نفر یارانه پرداخت می‌کند.

رحیمزاده افزود: سرپرستان خانوار در صورت تمایل می‌توانند برای استفاده از کالابرگ الکترونیکی فجرانه به چهار هزار فروشگاه طرف قرارداد مراجعه و نسبت به تامین کالا‌های اساسی مورد نیاز خود اقدام کنند که تفاوت قیمت کالا‌ها با مدت مشابه سال گذشته در قالب یارانه مشمول حمایت دولت شود.

۴

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها