جهش قیمت گوشت | گوشت چرخ کرده گوسفندی ۱۰۰۰ گرمی ۵۳۰ هزار تومان شد

کد خبر: 1279914

قیمت گوشت گوسفندی در بازار روز برای تاریخ ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ اعلام شد که بر اساس آن هر بسته گوشت چرخ کرده گوسفندی ۱۰۰۰ گرمی ۵۳۰ هزار تومان است.

جهش قیمت گوشت | گوشت چرخ کرده گوسفندی ۱۰۰۰ گرمی ۵۳۰ هزار تومان شد

قیمت ران گوسفندی بسته بندی شده در بسته ۳ گیلوگرم ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است برای خرید ران گوسفندی کامل هم باید ۲ میلیون و ۹۹۰ هزار تومان پرداخت کنید.

قیمت گردن گوسفندی هم امروز ۷۵۴ هزار تومان اعلام شده است.

شما در جدول زیر می‌توانید قیمت انواع گوشت گوسفندی در بازار تهران را مشاهده کنید:

قیمت گوشت

قیمت گوشت ۲۳۰ هزار تومان شد

رییس شورای تامین‌کنندگان دام، گفت: با توجه به افزایش عرضه گوشت‌های وارداتی، شاهد کاهش قیمت در بازار گوشت داخل هستیم.

منصور پوریان، نرخ هر کیلو گوشت منجمد گوساله وارداتی را ۲۸۵ هزار تومان و گوسفندی را ۲۳۰ هزار تومان اعلام کرده و گفته بود: با توجه به افزایش عرضه گوشت‌های وارداتی، شاهد کاهش قیمت در بازار گوشت داخل هستیم.

به گزارش خبرآنلاین، این برای دومین‌بار در سال ۱۴۰۲ است که قائم‌مقام وزارت جهادکشاورزی، وعده ارزانی گوشت را می‌دهد و در بازار بر همان پاشنه خودش می‌چرخد. این وعده یک‌بار در شهریورماه شنیده شد که علیرضا پیمان‌پاک، قائم‌مقام وزیر جهاد کشاورزی وعده داد که از دو ماه دیگر سطح قیمت گوشت به قیمت‌های سال گذشته باز می‌گردد. او در آن زمان پیش‌بینی کرده بود که از اواسط آبان ماه ثبات در بازار گوشت برقرار شود.

این در حالی است که نه‌ تنها قیمت گوشت در میانه آبان‌ماه کاهشی نشد و به قیمت‌های سال گذشته باز نگشت که حتی در بازار شاهد افزایش و جهشی دوباره در قیمت گوشت بودیم. گوشت که در نیمه سال با قیمتی در حدود ۴۵۰ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد، حالا قصابی‌ها قیمت‌های بالای ۶۰۰ هزار تومان را برای هر کیلو گوشت اعلام می‌کنند.

با این وجود، بار دیگر در روز‌های گذشته وزارت جهاد کشاورزی، وعده کاهش قیمت گوشت را به مردم داد. چندی قائم مقام وزیر جهادکشاورزی اعلام کرد که با توجه به افزایش زایش و پرواربندی در فصل بهار و تابستان سال آینده ۲۵ درصد افزایش عرضه گوشت نسبت به سال گذشته خواهیم داشت.

منتظر کاهش قیمت‌ها باشید

در این میان، رییس شورای تامین‌کنندگان دام نیز آخر بهمن‌ماه از عرضه گسترده گوشت منجمد گوسفندی با نرخ مصوب ۲۳۰ هزار تومان در سطح کشور خبر داد.

منصور پوریان، نرخ هر کیلو گوشت منجمد گوساله وارداتی را ۲۸۵ هزار تومان و گوسفندی را ۲۳۰ هزار تومان اعلام کرده و گفته بود: با توجه به افزایش عرضه گوشت‌های وارداتی، شاهد کاهش قیمت در بازار گوشت داخل هستیم.

بازار گوشت برای عید و رمضان تامین شده است

رئیس شورای تامین کنندگان دام از واردات ۱۰۳ هزار تن گوشت قرمز گرم و منجمد گوسفندی و گوساله خبر داد‌.

منصور پوریان گفت. بنابر آمار گمرک از ابتدای سال تاکنون ۱۰۳ هزار تن گوشت گرم و منجمد گوساله و گوسفند وارد شده. که حدود ۵۰ هزارتن از این میزان مربوط به گوشت منجمد و گرم گوساله است.

به گفته او، با توجه به حجم واردات و عرضه گسترده گوشت‌های وارداتی، نگرانی بابت تامین بازار شب عید و ماه رمضان نداریم.

پوریان ادامه داد: با توجه به حجم واردات گوشت قرمز منجمد و گرم در سطح بازار، قیمت گوشت داخلی در بازار کاهش یافته است. به طوری‌که اختلاف قیمت گوشت داخلی و وارداتی به یکدیگر نزدیک شده است.

رئیس شورای تامین کنندگان دام جمعیت کنونی دام سبک کشور را ۶۲ میلیون راس اعلام کرد. و افزود: با توجه به زایش‌های مناسب زمستان پیش بینی می‌شود. که جمعیت دام سبک به ۶۵ میلیون راس برسد.

او گفت: بنابر برنامه ریزی صورت گرفته توزیع گسترده گوشت منجمد و گرم در فروشگاه های زنجیره ای و میادین در حال عرضه است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها