پیش‌بینی کارگران از افزایش دستمزد1403 | افزایش 30 درصدی حقوق کارگران در راه ست؟

کد خبر: 1280107

بررسی نتایج یک نظرسنجی از کارگران و کارفرمایان نشان می‌دهد، ۲۷.‌۷ درصد احتمال افزایش ۲۱ تا ۳۰ درصدی حقوق را پیش‌بینی کرده‌اند.

پیش‌بینی کارگران از افزایش دستمزد1403 | افزایش  30 درصدی حقوق کارگران در راه ست؟

مرکز افکارسنجی سرمایه در آستانه تعیین مزد کارگران توسط شورای عالی کار، نظرسنجی با هدف بررسی نظرات کارفرمایان و کارگران در مورد افزایش حقوق و دستمزد در سال۱۴۰۳ می‌باشد.

ترک شغل فعلی در صورت افزایش چند درصدی دستمزد

۸ درصد از کارگران در پاسخ به این پرسش که افزایش دستمزد شما از چه درصدی کمتر باشد، شغل فعلی خود را ترک می‌کنید؟، گفته‌اند چنانچه افزایش دستمزدشان کمتر از ۱۰ درصد باشد شغل فعلی خود را ترک کرده، ۲۳. ۲ درصد در صورتی که این افزایش دستمزد تنها ۱۱ تا ۲۰ درصد باشد شغل خود را عوض می‌کنند، ۲۲.۹ درصد با افزایش ۲۱ تا ۳۰ درصدی ترک شغل خواهند کرد، ۱۲.۱ درصد با افزایش ۳۱ تا ۴۰ درصدی دستمزد، ۱۴.۴ درصد با افزایش ۴۱ تا ۵۰ درصد، ۵.۷ درصد با افزایش ۵۰ تا ۶۰ درصدی تصمیم به ترک شغل خواهند گرفت و در آخر ۱۳.۷ درصد از کارگران و کارمندان بیان کردند به هیچ عنوان شغل خود را ترک نخواهند کرد.

پیش‌بینی کارگران از افزایش دستمزد سال آینده

کارگران و کارمندان در پاسخ به پرسش پیش بینی شما از افزایش دستمزد سال آینده چند درصد است؟، پیش‌بینی ۱۰.۲ درصد از پاسخگویان در خصوص افزایش دستمزد سال آینده ۱ تا ۱۰ درصد می‌باشد، ۳۸.۷ درصد از کارگران و کارمندان پیش‌بینیشان ۱۱ تا ۲۰ درصد است، ۲۷.۷ درصد احتمال افزایش ۲۱ تا ۳۰ درصدی را می‌دهند، ۹.۸ درصد افزایش ۳۱ تا ۴۰ درصد، ۷.۱ درصد احتمال ۴۱ تا ۵۰ درصد افزایش، ۳.۵ درصد بیشتر از ۵۰ درصد افزایش را پیش‌بینی و ۳ درصد نیز در پاسخ به این سوال اظهار بی‌اطلاعی کرده‌اند.

انتظار کارگران از افزایش دستمزد‌ها در سال جدید

۳.۴ درصد از کارگران در پاسخ به پرسش توقع شما از افزایش دستمزد سال آینده چند درصد است؟، توقع دارند که دستمزدها در سال جدید ۱ تا ۱۰ درصد افزایش یابد، ۷.۲ درصد انتظار ۱۱ تا ۲۰ درصد، ۱۱ درصد انتظار ۲۱ تا ۳۰ درصد افزایش را داشته، ۱۷.۵ درصد ۳۱ تا ۴۰ درصد، ۲۸.۴ درصد ۴۱ تا ۵۰ درصد افزایش، ۲۹.۷ درصد توقع دارند که دستمزدها بیشتر از ۵۰ درصد افزایش پیدا کند و در آخر ۲.۸ درصد در این رابطه هیچ نظری نداشته‌اند./ فارس

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها