خبر مهم برای کارگران | پیگیری مسکن کارگران از اول سال آینده

کد خبر: 1281089

به پیشنهاد وزیر کار مقرر شد کمیته ای در راستای مسکن کارگران ایجاد شود که از اول سال آینده مسکن کارگران را پیگیری کنند.

خبر مهم برای کارگران | پیگیری مسکن کارگران از اول سال آینده

 در جلسه روز گذشته شورای عالی کار وزیرکار پیشنهاد تشکیل قرارگاه مسکن کارگری را با حضور نماینده کارگران, کارفرمایان ودولت داد.

به پیشنهاد وزیر کار در جلسه دیروز تعیین مزد 1403توجه به اختصاص بخش قابل ملاحظه‌ای از سبد هزینه کارگران به مسکن، قرار شد یک کمیته سه‌نفره با حضور نماینده کارگران، کارفرمایان و وزیر کار تشکیل شود و از اول سال آینده مسکن کارگران را پیگیری کنند.

باید به بحث مسکن توجه ویژه داشته باشیم. بارها پیشنهاد دادم یک شورایی تشکیل شود و نماینده ای از سه شرکای اجتماعی در آن عضو باشد.

آیت اسدی،نماینده کارگران در شورای عالی کار در واکنش به اظهارات وزیر گفت: تصویب کارگروه مسکن کارگری هم مثل مزد منطقه‌ای برای انحراف افکار است؛ زیرا 6ماه قبل آن را تصویب کردیم و وزیر کار قول داد همهٔ امکانات وزارتخانه برای مسکن کارگر در اختیار قرار گیرد، اما کاری از پیش نرفت و دوباره می‌خواهند مصوبهٔ قبلی را تصویب کنند‌.

اسدی چندی پیش هم  درباره آخرین وضعیت مصوبات جلسه شورای عالی کار پیرامون ایجاد قرارگاه مسکن کارگران گفته بود:یکی از مصوبات ایجاد قرارگاه مسکن کارگری بود که با تغییر معاونت تعاون باعث ایجاد تعلل در فرآیند اجرا شد. طبق قولی که داده اند قرار است تا پایان سال اقداماتی برای کارگران انجام دهند.

عضو کارگری شورایعالی کار تاکید کرده بود: ما از هر طرح و برنامه‌ای که به معیشت کارگران کمک کند استقبال می‌کنیم؛ در رابطه با مسکن کارگری نیز پیشنهادات و راهکارهایی داریم که اگر به آن عمل کنند، تا اندازه‌ای مشکلات مسکن کارگران حل می‌شود وگرنه در شرایط فعلی، کارگران توان پرداخت اجاره خانه ندارند چه برسد به خرید خانه./

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها