پاسخ راهداری درباره افزایش قیمت بلیت اتوبوس

کد خبر: 1281260

دبیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: برای افزایش قیمت بلیت اتوبوس ستاد تنظیم بازار باید دستور دهد و سازمان راهداری در خصوص افزایش قیمت نقشی ندارد.

پاسخ راهداری درباره افزایش قیمت بلیت اتوبوس

داریوش باقرجوان دبیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای  با بیان اینکه از (۲۰ اسفندماه) پیش‌فروش بلیت‌های حضوری و اینترنتی نوروز اتوبوس آغاز شده، گفت: ظرفیت‌های مناسبی در اختیار سازمان راهداری قرار گرفت؛ اگرچه آغاز سفرهای نوروز از (۲۴ اسفندماه) آغاز و تا (۱۷ فروردین) ادامه خواهد داشت اما براساس مشاهدات میدانی حکایت از این دارد که مسافرین از (۲۰ اسفندماه) سفرهای نوروزی را آغاز کردند.

دبیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در ادامه تاکید کرد: بین (۲۰ اسفندماه) تا (۲۴ اسفندماه) میزان تقاضای بالای بلیت مواجه شد که به ترتیب انجام و مسافرین اعزام شدند. هم‌اکنون ظرفیت به اندازه کافی مسافران برای تردد به مقاصد مختلف وجود دارد؛ بعضاً مسیرهایی از مبدا استان تهران ممکنه تقاضا بالا باشد که برای این مسیرها سرویس فوق‌العاده با ظرفیت کامل در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: نزدیک به ۱۱ هزار و ۲۰۰ دستگاه اتوبوس در مسیر سرویس‌دهی هستند که از این تعداد ۷ هزار و ۵۰۰ ناوگان در مسیرهای طولانی و ۳ هزار و ۷۰۰ ناوگان اتوبوس دیگر امکان تردد در مسیرهای کوتاه و درون استانی را خواهند داشت.

باقرجوان در خصوص اتوبوس راهیان نور گفت: اتوبوس‌های که به راهیان نور اختصاص پیدا شده بود، هم اکنون این دو هزار دستگاه ناوگان وارد مدار جابه جایی مسافرین نوروزی شده است؛ بنابراین در تهیه بلیت اتوبوس با مشکل روبه رو نخواهیم بود. ۱۹ هزار دستگاه ون و مینی‌بوس، ۳۰ هزار دستگاه سواری کرایه پلاک عمومی جاده‌ای در حال خدمت‌رسانی به مسافرین نوروزی هستند.

وی ادامه داد: سفرهای نوروزی ترکیبی از سفرهای کوتاه بین شهری، استانی و مسافت‌های طولانی است که سازمان راهداری موظف است که تمام درخواست‌های مسافرین را پاسخگو باشد. نزدیک به ۲ هزار و ۶۰۰ شرکت و مؤسسه حمل و نقل مسافر در حال انجام این امر هستند.

این مسؤول افزود: افزایش قیمت بلیت اتوبوس برعهده ستاد تنظیم بازار است و اگر از مقامات بالا دستور دهند سازمان راهداری موظف به رعایت خواهد بود. نرخ گذاری بلیت اتوبوس باید براساس هزینه‌ها خواهد بود؛ قطعاً افزایش قیمت بلیت نیازمند نظرات کارشناسی شده است./ مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها