اخذ تاییدیه اتحادیه اروپا برای مدیریت سوخت در پروازهای «هما»

کد خبر: 1282302

سالانه هواپیمایی جمهوری اسلامی تحت ممیزی «EU-ETS» از سوی اتحادیه اروپا و «CORSIA» از سوی سازمان بین المللی هوانوردی ایکائو برای تمامی پروازهای بین‌المللی، قرار می گیرد.

اخذ تاییدیه اتحادیه اروپا برای مدیریت سوخت در پروازهای «هما»

 سالانه هواپیمایی جمهوری اسلامی تحت ممیزی «EU-ETS» از سوی اتحادیه اروپا و «CORSIA» از سوی سازمان بین‌المللی هوانوردی ایکائو برای تمامی پروازهای بین‌المللی، قرار می‌گیرد.

هدف این ممیزی، نظارت بر نحوه و میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای و اعمال قوانین بین‌المللی در راستای حفظ محیط زیست است تا از قرار گرفتن سطح انتشار گازهای گلخانه‌ای به میزان قابل قبول، اطمینان حاصل شود.

با انجام ممیزی‌های سالانه توسط نهادهای بین‌المللی فوق و بررسی میزان کربن انتشار یافته، اگر این میزان در سطح قابل قبول از سوی ممیزان قرار نگیرد، شرکت‌های هواپیمایی مشمول جریمه و متعاقباً اعمال محدودیت‌هایی در انجام پروازهای خود خواهند شد.

با توجه به نوع انجام پروازهای بین‌المللی هما، هواپیمایی جمهوری اسلامی، ملزم به رعایت این الزامات بوده و از این رو سالانه مورد ارزیابی ممیزان اتحادیه اروپا قرار می‌گیرد.

مکاتبه با شرکت GMBH Verification EST در کشور آلمان برای عقد قرارداد برای چگونگی انجام ممیزی، برگزاری جلسات مشترک کارشناسی‌با نمایندگان واحدهای سوخت و سیستم‌های اطلاعات مدیریت،بررسی و تحلیل‌های عملیاتی داده‌ها از جمله اقدامات اولیه بود که از ابتدای سال گذشته توسط اداره ایمنی پرواز و استاندارد عملیات هما انجام شد. با وجود امکان انجام ممیزی به شکل حضوری در مقرر ممیزان در فرانکفورت، با تلاش و پیگیری‌های مستمر همکاران اداره ایمنی پرواز و استاندارد عملیات، با کسب مجوز از نهاد قانونگذار این امر، ممیزی به شکل مجازی برگزار شد. که سبب صرفه‌جویی بالغ بر ۳۰ هزار یورو شد.

با برگزاری چندین جلسه با ممیزان شرکت مذکور، تهیه مدارک مربوط به پروازهای منتخب درخواست شده از طرف ممیز در هفته اول فروردین ماه سال جاری، سرانجام تاییدیه نهادهای مذکور مبنی بر رعایت استاندارهای فوق، توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» برای انجام پروازهای بین‌المللی صادر شد.

ذخیره حجمی بالای ۴۰ تن سوخت در پروازهای اتحادیه اروپا از مهم‌ترین دستاورهای حائز اهمیت این ممیزی است که در بانک اطلاعاتی نهاد قانون گذار Authority Germans ثبت خواهد شد که با ثبت در بازار سهام بورس جهانی، ارزش مالی این ذخیره بسیار قابل توجه است./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها