واریز نفری 910 هزار تومان یارانه معیشتی برای دهک های 1تا 3 | واریز یارانه معیشتی 20 فروردین

کد خبر: 1282323

در 20 فروردین برای هر یک از مددجویان بهزیستی و کمیته امداد نفری 910 هزار تومان مستمری جدید در سال 1403 واریز خواهد شد.

واریز نفری 910 هزار تومان یارانه معیشتی برای دهک های 1تا 3 | واریز یارانه معیشتی 20 فروردین

در 20 فروردین برای هر یک از مددجویان بهزیستی و کمیته امداد نفری 910 هزار تومان مستمری جدید در سال 1403 واریز خواهد شد.

 30 درصد افزایش مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در سال 1403 تائید شد.

در سال قبل مددجویان بهزیستی و کمته امداد به ازای هر نفر رقمی برابر با 700 هزار تومان واریزی داشتند.

با تضمین اصل پول و تعهد به پرداخت سود سرمایه گذاری کنید

بنابراین با افزایش 30 درصد در سال 1403 یک مددجوی بهزیستی و کمیته امداد 910 میلیون تومان ویک خانواده 2 نفره نزدیک به یک میلیون و 800 هزار تومان دریافت می کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با بیان اینکه طرح فجرانه کالا برگ الکترونیکی تا اردیبهشت ۱۴۰۳ ادامه دارد، گفت: تمام خانوارهای دهک‌های اول تا هفتم، ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال اعتبار بسته تشویقی برای خرید ۱۱ قلم کالا دریافت می‌کنند.

ایرنا در خبری نوشت:یازده قلم کالا شامل گوشت منجمد گوساله، حبوبات، قند و شکر، برنج، ماکارونی، روغن مایع، گوشت مرغ، تخم مرغ، ماست کم چرب، پنیر و شیر کم‌چرب تعیین شد که برای هر فرد سرانه‌ای در نظر گرفته شد که بیشترین سرانه به گوشت اختصاص پیدا کرده است.

نرخ این اقلام در سال ۱۴۰۱ به ارزش ۵۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان بود که در سال ۱۴۰۲ به ۷۴۳ هزار و ۷۵۰ تومان رسیده است، لذا مقرر شد به میزان مابه‌التفاوت این مبلغ که ۲۲۰ هزار و ۴۵۰ تومان است، برای هر فرد اعتبار کالا برگ اختصاص پیدا کند.

مجتبی ظفری پور افزود: شخص نمی‌تواند کل مبلغ را از یک قلم جنس خریداری کند و هر مبلغ باید برای جنس خود خرج شود که این اتفاق توسط شرکت «فارا» به عنوان مجری در سامانه طراحی و تعریف شده است؛ همچنین هر فروشگاهی نمی‌تواند از این طرح استفاده کند و تعدادی فروشگاه به این سامانه متصل هستند که قابلیت خرید از آنها وجود دارد.

وی با اعلام اینکه خوزستان به لحاظ تعداد فروشگاه‌ها در جایگاه خوبی قرار دارد، ادامه داد: در خوزستان ۹ هزار و ۳۵۳ فروشگاه متصل به طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک هستند که از این تعداد هشت هزار و ۸۶۳ فروشگاه خُرد و ۴۹۰ فروشگاه زنجیره‌ای یا هایپرمارکت هستند.

برای اینکه شهروندان فروشگاه‌های متصل به پایانه را شناسایی کنند می‌توانند برنامه کاربردی «شما» را نصب کنند و اطلاعات را در آنجا دریافت کنند، همچنین میزان اعتبار کالابرگ خود را ببینند و اگر کسی تلفن هوشمند نداشت از طریق کددستوری #۱۴۶۳*۵۰۰* هم می‌توانند کد خرید و اعتبار یارانه خود را بر اساس کدملی ببینند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: برخی از مردم تصورشان این است که برای خرید اقلام تنها باید ۲۲۰ هزار تومان هزینه کنند در صورتیکه اینگونه نیست و باید خرید داشته باشند و بعد این مبلغ به عنوان تخفیف برای آنها فعال می‌شود؛ همچنین این تصور وجود دارد که خرید باید به صورت یکجا انجام شود در حالی که مدت زمان طرح در سه مرحله یک ماهه اجرا می‌شود و شخص می‌تواند در این بازه به فراخور نیاز خرید داشته باشد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان کازرون، گفت: توسط یک گروه جهادی در شهرستان کازرون ۸۰ بسته معیشتی برای نیازمندان و ۳ سری جهیزیه به نوعروسان اهدا شد.

سرهنگ پاسدار حسین حیاتی با گرامیداشت ایام ماه مبارک رمضان و تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ع)، اظهار داشت: گروه جهادی شهید محمد نبی موذنی از پایگاه ام البنین شهرستان کازرون همزمان با ایام میلاد کریم اهل بیت (ع) بسته‌های معیشتی جهت نیازمندان و جهیزیه به نوعروسان اهدا کرد.

وی ادامه داد: بسته‌های معیشتی شامل برنج، روغن، گوشت گرم و ماکارونی با کمک خیرین به ارزش هربسته بیش از 600 هزار تومان در بین نیازمندان سطح شهر کازرون تقسیم شد.

فرمانده سپاه شهرستان کازرون در خصوص اهدا سه سری جهیزیه به نوعروسان، تصریح داشت: سه سری جهیزیه ایرانی شامل: گاز، لباسشویی، پنکه پایه دار، جاروبرقی، تلویزیون، قالی، پارچ و لیوان، سرویس چینی، قابلمه تفلون، فلاسک، مبل، چرخ خیاطی، پتو، تشک، بالشت، سرویس آشپزخانه و غیره به ارزش هر سری جهیزیه 60 میلیون تومان تهیه و به نوعروسان جهت شروع زندگی اهدا شد.

وی افزود: در امر کمک‌های مؤمنانه خیرین در شهرستان کازرون عنایت ویژه‌ای داشته اند که در این راستا اقدامات شایسته و بزرگی در طی این سال‌ها و همچنین امسال در دستور کار قرار گرفته و به سر انجام رسیده است.

فرمانده سپاه شهرستان کازرون از تلاش‌های خداپسندانه گروه جهادی شهید موذنی با مسئولیت خواهر بسیجی دادوند که در امر خدمت دهی به نیازمند به مدت 17 سال تلاش دارند تشکر کرد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها