ماجرای فروش مرغ با قیمت ۵۵ هزار تومان در استان مرکزی

کد خبر: 1282353

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: در روزهایی که مرغ زنده استان مازندران با قیمت ۵۶ هزار تومان بود قیمت مرغ زنده در استان مرکزی ۵۵ هزار تومان بود.

 ماجرای فروش مرغ با قیمت ۵۵ هزار تومان در استان مرکزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: در روزهایی که مرغ زنده استان مازندران با قیمت ۵۶ هزار تومان بود  قیمت مرغ زنده در استان مرکزی ۵۵ هزار تومان بود.

علی صفری ، با اشاره به برنامه‌های صورت گرفته برای تامین مرغ مورد نیاز استان مرکزی اظهار داشت: سال گذشته متوسط جوجه‌ریزی در هر ماه حدود 2 میلیون قطعه بود که این میزان کفاف استان را می‌داد اما به هر حال استان ما تحت تاثیر استان‌های دیگر به ویژه تهران که در نزدیکی استان مرکزی است و مصرف بالا دارد نیز قرار می‌گیرد و اگر مرغ به میزان نیاز استان تولید شود به مشکل برخورد می‌کنیم.

وی افزود: بنابراین هدفگذاری امسال براین بود که بیش از نیاز جوجه‌ریزی داشته باشیم و این نیاز محقق شد، متوسط جوجه ریزی در چهار ماه گذشته بیش از 3 میلیون و 200 هزار قطعه بوده است و با تدابیر اندیشیده شده هیچ صفی دراستان تشکیل نشد و از مردم خواهش کردیم خرید مازاد داشته باشند و انبار کنند.

صفری ادامه داد: در بحث مرغ بهترین اسفندماه را داشتیم و با توجه به اینکه دو رویداد بزرگ ماه رمضان و عید نوروز با یکدیگر تقارن پیدا کردند افزایش خرید هم وجود داشت، در حوزه مرغ مشکلی وجود نداشت حتی بخشی از نیاز استان تهران و برخی از استان‌های دیگر تامین شد و مرغ فروشی‌های سطح استان تا پاسی از شب پر از مرغ هستند و هیچ صفی در هیچ کجای استان برای مرغ ایجاد نشده است و این روند ادامه دارد، نیاز استان به مرغ در شرایط عادی روزانه 100 تن است در حالی که روزهای پایانی سال روزانه 450 تن مرغ کشتار شد که  مازاد مرغ به استان تهران و دیگر استان‌ها ارسال شد.

رئیس جهاد کشاورزی استان مرکزی تصریح کرد: قیمت مرغ در استان مرکزی به صورت روزانه رصد می‌شود، حتی با توجه به اینکه مازندران یکی از استان‌های قطب تولید مرغ است در روزهایی که مرغ زنده استان مازندران با قیمت 56 هزار تومان بود  قیمت مرغ زنده در استان مرکزی 55 هزار تومان بود و این نشان می‌دهد در طول سال قیمت مرغ در استان مرکزی از اکثر استان‌های دیگر پایین تر بوده است.

وی افزود: لبته نگاه دیگر ما به بخش تولید است و باید تولیدکننده حمایت شود اما به هیچ وجه قبول ندارم که قیمت مرغ در استان مرکزی نسبت به سایر استان‌ها بالاتر باشد؛ حداقل اینکه قیمت مرغ در استان مرکزی از متوسط قیمت مرغ در کشور پایین‌تر بوده است.

صفری خاطرنشان کرد: حتی بعضا مرغداران از قیمت پایین مرغ گلایه دارند هرچند رنج اختلاف قیمت بین استان‌ها بالا نیست و معتقدم استان مرکزی از لحاظ تامین و قیمت بهترین وضعیت مرغ را در چند سال اخیر داشته است./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها