گزارش روزانه بورس ۱۱ فروردین/سبزپوشی صندوقهای طلا

کد خبر: 1282438

صندوق ها طلای بورسی با توجه به رشد نرخ ارز در بازار غیر رسمی و همچنین افزایش نرخ انس جهانی، همگی سبز پوش کار خود را آغاز کردند.

 گزارش روزانه بورس ۱۱ فروردین/سبزپوشی صندوقهای طلا

 بازار سهام دومین روز کاری هفته را در تقریبا در محدوده ی صفر تابلو شروع کرد، اما رفته رفته با توجه به نزدیک شدن به ساعات انتهایی بازار بر فشار عرضه ها افزوده شد.  به نظر می رسد با توجه به تعطیلی های پیش رو فعلا نمی توان انتظار بیشتری از بازار سهام داشت و ارزش پایین معاملات نیز بر همین موضوع دلالت دارد.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی جزئی  به 200 واحدی به 2 میلیون و 260 هزار واحد رسید. همچنین  نیز شاخص کل هم‌وزن با ریزشی جزئی به ارتفاع 770 هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فملی»، «وامید» و «نوری» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «فزر»، «خاور» و «فغدیر» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «ذوب»، «خودرو» و «خزامیا» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «فن افزار»، «خاور» و «بیوتیک» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

گفتنی است دیگر نکته ای که در این روزها به چشم می خورد سبز پوشی اکثر صندوق های طلای بورسی است که با توجه به روند رو به رشد نرخ ارز در بازار غیر رسمی و همچنین قیمت طلای جهانی حجم قابل توجهی از معاملات را به خود اختصاص داده اند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 11 فروردین ماه 1402، مبلغ 4 هزار میلیارد و 200 میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 37 میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز 238 نماد در محدوده مثبت و 200 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 165 نماد در محدوده مثبت و 152 نماد در محدوده منفی معامله شدند.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها