خبر مهم درباره افزایش وام بازنشستگان | مبلغ وام بازنشستگان چقدر می شود؟

کد خبر: 1283850

وام ضروری بازنشستگان یکی از خدماتی است که صندوق بازنشستگی کشوری به بازنشستگان تمامی ارگان‌ها ارائه‌ می‌دهد.

خبر مهم درباره افزایش وام بازنشستگان | مبلغ وام بازنشستگان چقدر می شود؟

 علی دهقان کیا، رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران درباره میزان افزایش وام بازنشستگان توضیحاتی را ارائه داد و عنوان نمود، موضوع افزایش وام بازنشستگان در هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی مطرح شده و احتمال می رود وام بازنشستگان تامین اجتماعی از ۲۰ میلیون به ۳۰ میلیون افزایش پیدا کند. مبلغ وام ضروری بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۱، فقط ۱۲ میلیون تومان بود، این مبلغ در سال ۱۴۰۲ به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافت؛این وام با کارمزد ۴ درصد و بدون سود به بازنشستگان پرداخت می‌شود.

بازنشستگان می‌توانند به سایت کانون‌های بازنشستگی در هر استان، مراجعه و اقدام به ثبت‌نام و دریافت وام نمایند،بازنشستگانی که از این وام استفاده‌ می‌کنند، باید آن را در مدت ۳۶ ماه یا سه سال بازپرداخت کنند.

یدالله فرجی، فعال صنفی بازنشستگان کارگری، در خصوص مبلغ وام بازنشستگان انتقاداتی را ارائه نموده و گفته است، پول یک یخچال هم نیست و بازنشسته‌ای که زیر خط فقر درآمد دارد و می خواهد فرزندش را راهی خانه بخت کند؛ آیا می تواند با پولِ این وام دو قلم لوازم خانگی برای فرزندش تهیه کند؟!

این فعال صنفی بازنشستگان، در ادامه عنو.ان داشت مبلغ وام ضروری مستمری بگیران صندوق تامین اجتماعی بایستی در سال جدید، حداقل سه یا چهار برابر شود چراکه تامین چند قلم کالای اساسی برای زندگی، حداقل به چنین ارقامی نیاز دارد./ سلام نو

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها