سقوط سنگین قیمت سکه و طلا | ریزش یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی قیمت سکه

کد خبر: 1283943

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: با مدیریت بانک مرکزی در نرخ ارز و عرضه شمش و انواع سکه در مرکز مبادله ارز و طلای ایران شاهد کاهش قیمت طلا و سکه در روزهای آینده خواهیم بود.

سقوط سنگین قیمت سکه و طلا | ریزش یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی قیمت سکه

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: با مدیریت بانک مرکزی در نرخ ارز و عرضه شمش و انواع سکه در مرکز مبادله ارز و طلای ایران شاهد کاهش قیمت طلا و سکه در روزهای آینده خواهیم بود.

نادر بذرافشان امروز (یکشنبه) در مورد افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه، اظهار داشت: علت افزایش قیمت انواع سکه و طلا بخشی به دلیل وضعیت ارز داخلی و بازارهای جهانی و بخشی دیگر به خاطر خبرهای سیاسی است.

وی افزود: اکنون تغییر تقاضایی در بازار طلا برای خرید نیست و احتمال افزایش قیمت وجود ندارد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به نوسانات کاهشی ۳ تا ۵ درصدی در بازار طلا، گفت: تا چند روز آینده شاهد کاهش قیمت طلا و سکه خواهیم بود و باید ببینیم شرایط بازارهای جهانی و ارز چطور خواهد شد.

وی تاکید کرد: بر اساس شیوه‌نامه نحوه برگزاری حراج حضوری شمش طلای استاندارد در مرکز مبادله ارز و طلای ایران، شانزدهمین جلسه حراج شمش طلای استاندارد امروز یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ برگزار می‌شود و باید تاثیر این حراج را در بازار دید.

بذرافشان ابراز امیدواری کرد که با کنترل بانک مرکزی در رابطه با نرخ ارز و نظارت بر عرضه شمش و سکه در مرکز مبادله شاهد ثبات و کاهش قیمت در روزهای آینده باشیم.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تاکید کرد: قیمت اونس جهانی امروز به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی ۲۳۲۹ دلار ثابت ماند و در بازار داخل نیز قیمت طلا و سکه از روز گذشته به دلیل کاهش نرخ ارز وارد روند کاهشی شده است.

سکه و طلا در مسیر برگشت از قله/یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان از بهای سکه کاسته شد

سکه و طلا که از نخستین روز معاملات رسمی (روز گذشته)، سعی بر فاصله‌گیری از نقطه اوج خود داشته و امروز در دومین روز از بازار این هفته، نسبت به روز گذشته همچنان در مسیر کاهش است و یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲۳ هزار تومان تومان نسبت به روز گذشته ارزان‌تر شده است.

با از سرگیری معاملات سکه و طلا در سال جاری، بصورت رسمی که از روز گذشته (شنبه، ۱۸ فروردین ماه) شکل گرفته است، قیمت‌ها در این بازار از مسیر صعودی که طی ۱۷ روز نخست سال جاری در پیش داشته، دور زده و حال روندی نزولی را طی می‌کند.

در بازار روز گذشته شنبه که قیمت‌ها نسبت به اوج خود (در روز پنجشنبه که قیمت سکه و طلا به بالاترین رقم رسیده بود) فاصله گرفته و مسیری کاهشی طی کرد، این مسیر را امروز (یکشنبه) هم ادامه داده و همچنان رو به‌ کاهش است.

مقایسه آخرین قیمت‌های معاملاتی در بازار امروز (یکشنبه و تا لحظه انتشار این گزارش) و مقایسه آن با قیمت‌های معاملاتی روز گذشته، نشان می‌دهد:

هر قطعه سکه تمام طرح جدید با یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان کاهش در آخرین معاملات امروز (تا ساعت ۱۴:۴۷) به ۴۳ میلیون و ۵۰ هزار تومان رسیده است.

سکه‌های تمام طرح قدیم با یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان کاهش به ۴۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

قطعات کوچکتر سکه نظیر نیم سکه، ربع سکه و سکه‌های یک گرمی هر یک نسبت به روز گذشته ۶۰۰ هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرده و به‌ترتیب ۲۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان (نیم‌سکه)، ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان (ربع سکه) و هفت میلیون و ۷۰۰ هزار تومان (سکه‌های یک گرمی) تعیین قیمت شده‌اند.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با ۲۳ هزار تومان کاهش قیمت نسبت به روز گذشته، در آخرین معاملات (تا لحظه انتشار این گزارش)، سه میلیون و ۵۹۶ هزار تومان، مبنای معاملات طلا بوده است.

گفتنی است، مرجع قیمت‌های فوق، اتحادیه طلا و جواهر تهران است.

کاهش قیمت انواع قطعات سکه و مصنوعات طلا در بازار، در حالی است که اونس جهانی طلا علیرغم تعطیلی بازار جهانی در روز جاری، همچنان نوسان افزایشی دارد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها