استارت واریز حقوق بازنشستگان از امروز | افزایش حقوق بازنشستگان از کی اعمال می شود؟

کد خبر: 1284194

معاون اول رئیس جمهور افزایش حقوق بازنشستگان فولاد را ابلاغ کرد.

استارت واریز حقوق بازنشستگان از امروز | افزایش حقوق بازنشستگان  از کی اعمال می شود؟

 افزایش حقوق بازنشستگان از جمله بازنشستگان صندوق فولاد در سال ۱۴۰۳ به شرح جدول فوق خواهد بود.

خبر مهم درباره حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی بارگذاری شده است.

بر اساس تصویب‌نامه ۸ فروردین ۱۴۰۳ هیئت وزیران و ابلاغ این مصوبه از سوی معاون اول رئیس جمهور به سازمان‌های برنامه و بودجه و اداری و استخدامی، افزایش حقوق بازنشستگان از جمله بازنشستگان صندوق فولاد در سال ۱۴۰۳ به شرح جدول بالا خواهد بود.

آغاز واریز حقوق‌ بازنشستگان براساس حروف الفبا

ساعاتی پیش واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی آغاز شده است.

355052_886

واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از ساعاتی پیش آغاز شده و طبق روال همیشه این واریزها براساس حروف الفبا خواهد بود.

گفتنی‌ست مستمری فروردین این بازنشستگان افزایش نیافته و به اندازه اسفند سال قبل است.

سید مرتضی حسینی؛ معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تامین اجتماعی پیش از این اعلام کرده بود که مستمری بازنشستگان در فرودین‌ماه مطابق سال گذشته پرداخت می‌شود اما حقوق اردیبهشت بر اساس نرخ جدید اعمال می‌شود و مابه‌التفاوت حقوق فروردین مستمری‌بگیران نیز در اردیبهشت پرداخت می‌شود.

پرداخت به‌موقع مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی در دولت سیزدهم محقق شد

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تامین اجتماعی گفت: سال گذشته اولین سالی بود که سازمان تامین اجتماعی پرداخت‌ها را در بخش مستمری به‌موقع انجام داد و بابت این مورد یک ریال تسهیلات بانکی دریافت نکرد که این مهم در دولت سیزدهم محقق شد.

سید مرتضی حسینی روز دوشنبه در جلسه تودیع و معارفه مدیران سابق و جدید اداره کل تامین اجتماعی قم، گفت: مکلفیم حقوق بازنشسته‌ها را به موقع پرداخت کنیم؛ امسال باید ماهانه بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان مستمری پرداخت کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: پرداخت به موقع مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی از جمله مسائل مهم است و مانع اعتراض این قشر در کشور می‌شود.

حسینی با اشاره به چالش صندوق‌های بازنشستگی کشور، بیان کرد: هر چه صندوق‌ها به سمت قدمت بیشتری می‌روند باید پوست اندازی کنند و با برنامه‌های جدید، از این بحران جلوگیری نمایند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تامین اجتماعی افزود: در سال‌های گذشته منابع سازمان مازاد بر مصارف آن بود، ولی بین سال‌های ۹۱ تا ۹۳، صندوق بازنشستگی سازمان در سراشیبی قرار گرفت.

حسینی با بیان این‌که از سال ۹۲، صندوق شروع به استقراض جدی از بانک نموده است، اضافه کرد: این صندوق بین سال‌های ۹۲ تا ۱۴۰۱، بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی دریافت کرده و پس نداده است؛ سود بانکی که سال ۱۴۰۱ برای وام‌ها باید پرداخت می‌شد، بیش از ۲۵ هزار میلیارد تومان بوده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تامین اجتماعی با بیان این‌که دولت سیزدهم حمایت ویژه‌ای از سازمان تامین اجتماعی دارد، گفت: دولت‌های گذشته شرکت‌های ورشکسته‌ای به سازمان تامین اجتماعی داده بودند که باعث افزایش بحران‌هایی شد؛ در دولت سیزدهم توانستیم بخشی از مطالبات را از دولت بگیریم و این دولت ارزنده‌ترین سهام‌های کشور را در اختیار این سازمان قرار داد.

به گفته معاون سازمان تامین اجتماعی، توانستیم تسهیلات بانکی را در این سازمان به‌عنوان ابربدهکار بانکی کشور به صفر برسانیم؛ ۲۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی که هر سال پرداخت می‌شد، سال گذشته پرداخت نشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: دخالت دولت‌ها و قوانینی که به قشر کارگری و مستمری‌بگیر آسیب می‌زند، از جمله آسیب‌های صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی است.

حسینی با بیان این‌که بدهی بخش درمان در کمتر از ۶ ماه پرداخت می‌شود، گفت: اگر سال ۹۹، ۱۳ همت در بخش سلامت در حوزه دانشگاهی پرداخت شد، سال گذشته ۵۲ همت در این زمینه هزینه شد.

به گفته معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تامین اجتماعی، فاصله پرداخت بخش درمان کاهش یافته که این مساله کمک کرد با طرفین قرارداد بهتر کار کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به این‌که بودجه امسال سازمان هزار همت است، افزود: هم اکنون بیش از ۲۵۰ پروژه عمرانی بخش درمان سازمان تامین اجتماعی در سطح کشور در دست اقدام است.

در این آیین، سیدعلی موسوی مدنی به‌عنوان مدیرکل جدید تامین اجتماعی قم معارفه و از خدمات محمد عاشوری مدیرکل سابق قدردانی شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها