هدیه ۷ میلیون تومانی دولت برای دهک های 1 تا 3 | یارانه معیشتی بگیران کجا مراجعه کنند

کد خبر: 1285114

جزئیات هدیه 7 میلیون تومانی دولت به برخی از دهک ها با دستور رئیسی اعلام شد.

هدیه ۷ میلیون تومانی دولت برای دهک های 1 تا 3 | یارانه معیشتی بگیران کجا مراجعه کنند

خبرنگار شکیبا بقال زاده: معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از اعطای ۱۰۰ هزار دستگاه لوازم ضروری زندگی به مددجویان در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

حسین خدرویسی با اعلام این خبر گفت: تامین لوازم ضروری زندگی برای خانواده‌های تحت حمایت از جمله خدمات کمیته امداد است.

وی افزود: در همین راستا سال گذشته ۱۰۰ هزار و ۲۵۳ مورد لوازم ضروری زندگی به مددجویان اهدا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خاطرنشان کرد: سرانه هر خانواده از دریافت لوازم ضروری زندگی بیش از هفت میلیون تومان بوده است./ایسنا

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر گفت: در ماه مبارک رمضان بیش از ۷۰ هزار بسته معیشتی شامل اقلام خوراکی و هر بسته بیش از یک میلیون تومان در اختیار جامعه هدف قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس روشن عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مردم خیر و نیکوکار استان بوشهر در خدمات‌رسانی به مددجویان در عید نوروز و ماه مبارک رمضان فعالیت‌های گوناگونی عرضه کردند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر با اشاره به راه‌اندازی ۲۴۰ آشپزخانه در ماه مبارک رمضان در اطعام نیازمندان در سراسر نقاط شهری و روستایی استان بوشهر، گفت: در این راستا بر اساس آخرین آمار بیش از ۹۰۰ هزار پرس غذای گرم میان نیازمندان توزیع شد.

روشن از توزیع بسته‌های معیشتی میان خانواده‌های نیازمند استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: آمارها حاکی است در ماه مبارک رمضان بیش از ۷۰ هزار بسته معیشتی شامل اقلام خوراکی و هر بسته بیش از یک میلیون تومان در اختیار جامعه هدف قرار گرفت.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر ارزش این بسته‌های معیشتی را افزون بر ۷۱ میلیارد تومان دانست و تصریح کرد: این مواد غذایی با مشارکت خیرین و نیکوکاران استان بوشهر تهیه و در اختیار نیازمندان داده شده است.

وی در ادامه با اشاره به طرح حمایت از کودکان ایتام افزود: طرح اکرام ایتام از سال ۱۳۷۸ با هدف حمایت از کودکان یتیم و تأمین نیازمندی‌های آنان در زمینه‌های معیشتی، تحصیلی، درمان و دیگر امور آغاز شد.

روشن با بیان اینکه در طرح اکرام ایتام، افراد نیکوکار حمایت مالی از یک یا چند یتیم برای رفع مشکلات مادی و معنوی آنان تقبل می‌کنند گفت: حامیان در طرح اکرام ایتام در کمک به ایتام شامل دانش‌آموزان، دانشجویان و دیگر امور ایتام اقدام می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر با اشاره به اجرا طرح محسنین با هدف حمایت مالی از کودکان با سرپرست ناتوان گفت: کودکان در قالب این طرح از کمک‌های مادی مردم خیر و نیکوکار بهره‌مند می‌شوند.

وی با دعوت از مردم خیر و نیکوکار که علاقه‌مند در طرح اکرام ایتام و محسنین هستند اضافه کرد: در ماه مبارک رمضان هزار و ۲۰۰ حامی ایتام در استان بوشهر جذب شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر ضمن تجلیل از حامی و خیرین نیک‌اندیش بخش شبانکاره گفت: نیکوکاران این بخش همواره در خدمات‌رسانی به مددجویان و مستمندان پیشتاز بوده‌اند که در ماه مبارک رمضان این خدمات به اوج خود رسید..

برخی سایت ها خبر واریز نفری 900 هزار تومان برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد را منتشر کرده که این خبر هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است.

نزدیک به 2 سال پیش در اسفندماه برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد مبلغی برابر با یک ماه مستمری به عنوان عیدی واریز شد.

اما این مبلغ در سال 1401 و 1402 به عنوان عیدی برای مددجویان واریز نشد.

حالا نزدیک به عید فطر خبر مبنی بر واریز یک ماه مستمری برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد به عنوان عیدی منتشر شده است که رسمیت ندارد./منیبان

30 درصد افزایش مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در سال 1403 تائید شد.

با افزایش ۳۰ درصد در سال ۱۴۰۳ یک مددجوی بهزیستی و کمیته امداد ۹۱۰ میلیون تومان و یک خانواده ۲ نفره نزدیک به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافت می کند.

در سال قبل مددجویان بهزیستی و کمته امداد به ازای هر نفر رقمی برابر با ۷۰۰ هزار تومان واریزی داشتند.

 مبلغ جدید مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد برای خانواده یک الی ۵ نفره

بنابراین با افزایش ۳۰ درصد در سال ۱۴۰۳ یک مددجوی بهزیستی و کمیته امداد ۹۱۰ میلیون تومان و یک خانواده ۲ نفره نزدیک به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافت می کند.

این مبلغ همین طور به نسبت تعداد اعضای خانواده افزایش پیدا می کند.

و خانواده ۵ نفره حدوا نزدیک به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دریافت می کند.

واریزی های تازه از ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۳ انجام خواهد شد.

منبع: عرشه آنلاین

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از واریز یک ماه مستمری فوق‌العاده به حساب مددجویان آسیب‌دیده از سیل در سیستان و بلوچستان خبر داد.

 بنابر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین خدرویسی با اعلام این خبر، گفت: مددجویانی تحت حمایت کمیته امداد که در سیل استان سیستان و بلوچستان دچار آسیب شده‌اند، یک ماه مستمری به عنوان کمک معیشت فوق‌العاده دریافت کردند.

وی با اعلام اینکه مبلغ مستمری فوق‌العاده مددجویان متناسب با تعداد اعضای خانواده تحت پوشش آنها متفاوت است، افزود: این مستمری به حساب سرپرستان خانواده‌های تحت پوشش این نهاد در شهرستان‌های سیل‌زده دشتیاری، راسک، پلان و قصرقند در استان سیستان ‌و ‌بلوچستان واریز شد.

به گفته معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد، برای خانواده‌های تک نفره۷۷۰ هزارتومان، ۲ نفره یک میلیون و ۹۰ هزار تومان، ۳ نفره یک میلیون و ۵۲۵ هزار تومان، ۴ نفره یک میلیون و ۹۶۰ هزارتومان، ۵ نفره و بیشتر ۲ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان واریز شده است./ایسنا

صولت مرتضوی؛ وزیر تعاون، کار تعاون و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما امروز شاهد برگزاری اختتامیه قرآنی بودیم که با حضور حافظان، قاریان و خانواده آن‌ها در مجموعه فرهنگی آدینه بوده‌ایم که بسیار فرح‌بخش و امیدآفرین بود.

وی افزود: جمع کثیری از حاضران این نشست حافظان قرآن کریم و قاریان بودند که منشأ خیر، برکت و ارتقا و توسعه روحیه معنوی هستند.

مرتضوی گفت: یکی از اساسی‌ترین برنامه‌های وزارت رفاه موضوعات فرهنگی است و مسابقات قرآنی در سال آینده برگزار می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این پرسش که عیدی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی چه زمانی پرداخت می‌شود، اظهار کرد: عیدی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در همان چارچوب قانونی پرداخت می‌شود./تسنیم

یارانه معیشتی 5/869/800 تومانی واریز شد

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور از واریز مستمری سه برابری برای مددجویان آسیب دیده از سیل در سیستان و بلوچستان خبر داد.

علیرضا انجلاسی با بیان اینکه تیم مدیریت بحران سازمان بهزیستی بلافاصله پس از سیل برای ارزیابی خسارات وارد به مددجویان این سازمان وارد عمل شد، گفت: بازدید میدانی و ارزیابی خسارات مددجویان تحت پوشش شهرستان‌های چابهار، دشتیاری، نیک‌شهر و قصرقند و سایر شهرها توسط ستاد بحران اداره کل بهزیستی سیستان و بلوچستان و نمایندگان اعزامی از مناطق سیل زده جنوب استان با سرعت انجام گرفت.

وی با اشاره به اینکه وظیفه خود می‌دانیم از مددجویان آسیب دیده در سیل اخیر در سیستان و بلوچستان حمایت کنیم، افزود: بر این اساس مبلغ سه برابر مستمری برای هر خانواده تحت پوشش آسیب دیده از سیل به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است.

انجلاسی با بیان اینکه مستمری با توجه به بعد خانوار واریز می‌شود، گفت: برای خانوارهای یک نفره دو میلیون و ۲۹۳ هزار و ۲۰۰ تومان، خانوارهای دونفره سه میلیون و ۲۷۶ هزار تومان، خانوارهای سه نفره چهار میلیون و ۵۸۶ هزار و ۴۰۰ تومان، خانوارهای چهار نفره پنج میلیون و ۸۹۶ هزار و ۸۰۰ تومان، و خانوارهای پنج نفره هفت میلیون و ۲۰۷ هزار و ۲۰۰ تومان پرداخت شده است.

 این خانوارها یارانه معیشتی 1 میلیون تومانی می‌گیرند

جشن نیکوکاری با هدف تامین مایحتاج زندگی و لباس نو و کمک نقدی به خانواده‌های نیازمند از اول اسفندماه در شهرستان آغاز شده و تا یک هفته آینده ادامه دارد و تاکنون خیران ۲۸ میلیارد و ۵۶۶ میلیون ریال به این جشن اهدا کردند.

رئیس کمته امداد از واریزی یارانه معیشتی خبر داد.

رییس کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) گنبدکاووس روز سه‌شنبه گفت: این بسته‌ها شامل کیسه ۱۰ کیلویی برنج و سه لیتر روغن مایع هر کدام به ارزش 1 میلیون تومان از محل زکات توسط خیر گنبدی اهدا شد.

علیرضا کریمیان ادامه داد: گنبدکاووس بیش از ۱۴ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد دارد که از این تعداد حدود ۱۰ هزار خانوار در مناطق روستایی زندگی می‌کنند.

وی بیان کرد: جشن نیکوکاری با هدف تامین مایحتاج زندگی و لباس نو و کمک نقدی به خانواده‌های نیازمند از اول اسفندماه در شهرستان آغاز شده و تا یک هفته آینده ادامه دارد و تاکنون خیران ۲۸ میلیارد و ۵۶۶ میلیون ریال به این جشن اهدا کردند که یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال آن به صورت نقدی و ۱۲۶ میلیون ریال آن به صورت کالایی به طور مستقیم به کمیته امداد اهدا و ۲۶ میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال آن هم در ۳۵ مرکز نیکوکاری فعال در شهرستان جمع آوری شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها