توانیر: ساختمانهای اداری برچسب انرژی می‌گیرند

کد خبر: 1285331

با دستور مدیرعامل توانیر، صنعت برق به منظور اجرایی کردن استاندارد ملی تعیین معیار مصرف انرژی و دستورالعمل برچسب انرژی در ساختمانهای اداری پیشگام شد.

توانیر: ساختمانهای اداری برچسب انرژی می‌گیرند

مدیرعامل توانیر با صدور ابلاغیه ای، دستور داد در حرکتی سراسری، ممیزی و اخذ برچسب انرژی در همه ساختمانهای اداری ٥٦ شرکت زیرمجموعه شرکت توانیر آغاز شود.

مصطفی رجبی مشهدی در حالی این دستور را به منظور پیشگام شدن صنعت برق در صدور برچسب انرژی برای ساختمان های اداری برق صادر کرده  که با گذشت بیش از یک دهه از ابلاغ استاندارد ملی ١٤٢٥٤ در خصوص تعیین معیار مصرف انرژی و دستورالعمل برچسب انرژی در تمامی ساختمانهای اداری کشور، این امر آنچنان که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته و عملیاتی نشده بود.

طبق اعلام توانیر، ناترازی عرضه و مصرف برق در تابستان اهمیت توجه به مصرف بهینه برق را دوچندان ساخته که یکی از راهکارهای موثر در مصرف بهینه برق انجام فرآیند ممیزی است.

ممیزی انرژی برای شناسایی ناکارآمدیها، فرصتهای صرفه جویی در مصرف انرژی و بهبود کارایی انجام می شود و نقش مهمی در شناسایی فرصت های بالقوه صرفه جویی انرژی در ساختمانها ایفا می کند.

براین اساس شرکت توانیر طی ابلاغیه ای با امضای مدیرعامل این شرکت، به تمامی شرکتهای زیرمجموعه در این مسیر پیشگام شده و طی آن مقرر کرد که انجام ممیزی و اخذ برچسب انرژی برای کلیه ساختمانهای اداری این شرکتها تا پایان اردیبهشت تکمیل شود.

با نهایی شدن این فرایند، آگاهی از رتبه مصرف انرژی این ساختمانها، راهکارهای صرفه جویی انرژی نیز شناسایی شده و عملیاتی خواهند شد. این اقدام می تواند به عنوان الگویی برای کلیه ساختمانهای اداری در کشور مورد استفاده قرار گیرد.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها