رشد شارپی شاخص بورس با افزایش ۷۷ هزار واحدی

کد خبر: 1286619

شاخص کل بورس امروز با رشد ۷۷ هزار واحدی در پایان معاملات امروز به عدد ۲ میلیون و ۲۸۵ هزار واحد رسید./ شاخص کل هم (وزن): ۲۱ هزار واحد مثبت/ ارزش معاملات: ۷۶۱۳۰ میلیارد تومان

رشد شارپی شاخص بورس با افزایش ۷۷ هزار واحدی

 شاخص کل بازار سرمایه پس از کاهش التهابات منطقه، و برخلاف روند نزولی نرخ ارز در بازار غیر رسمی، با رشدی ۷۷ هزار واحدی به ارتفاع ۲ میلیون و ۲۸۵ هزار واحد رسید.

 بازار سهام در این روز ها و متاثر از اخباری که در خصوص التهابات منطقه منتشر می شود رفتار هیجانی از خود بروز می دهد. در چنین شرایطی اگر چه بازار کار خود را با نزول آغاز کرد اما رفته رفته و در ساعات انتهایی بازار برخی از سهام شاخص ساز توانستند خود را به محدوده ی مثبت برسانند.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی 77 هزار واحدی به 2 میلیون و 285 هزار واحد رسید. همچنین  نیز شاخص کل هم‌وزن با رشدی 21 هزار واحدی به ارتفاع 745 هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فملی»، «فولاد» و «شپنا» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «شگویا»، «وسپهر» و «هرمز» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «ذوب»، «خودرو» و «شستا» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «فزر»، «فن افزار» و «خاور» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

گفتنی است صندوق های طلا، با توجه به کاهش نرخ ارز غیر رسمی و برداشته شدن محدودیت دامنه نوسان، همگی کار خود را در دامنه ی منفی آغاز کردند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 29 فروردین ماه 1403، مبلغ 7 هزار میلیارد  تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 1000 میلیارد تومان به بازار سهام تزریق کردند.

در بازار امروز 414 نماد در محدوده مثبت و 41 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 288 نماد در محدوده مثبت و 52 نماد در محدوده منفی معامله شدند./ تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها