خرید بدون کارت با موبایل | کارت های بانکی کدام بانک ها حذف خواهد شد؟

کد خبر: 1288186

بانک مرکزی از آغاز طرح کهربا و حذف کارت های فیزیکی بانکی خبر داد.

خرید بدون کارت با موبایل | کارت های بانکی کدام بانک ها حذف خواهد شد؟

مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: «مشتریان شبکه بانکی می‌توانند از طریق موبایل و نزدیک کردن آن به دستگاه‌های پوز، بدون استفاده از رمز، پرداخت‌های خود را انجام دهند. در حال حاضر کارت‌ های پنج بانک به پروژه کهربا متصل شده و مشتریان شبکه بانکی می‌توانند از طریق موبایل و نزدیک کردن آن به دستگاه ‌های پوز، بدون استفاده از رمز، با کاربری آسان‌تر و امنیت بیشتری پرداخت‌های خود را انجام دهند.»

در حال حاضر 6 بانک (کشاورزی، تجارت، ملت، ملی، آینده و صادرات) به این طرح پیوسته‌اند و تعداد بانک‌های عضو طرح به سرعت در حال افزایش است.

به کمک این طرح دیگر نیازی به حمل کارت‌های فیزیکی و نگرانی گم شدن یا فراموش کردن آنها نیستید. نسخه ‌های الکترونیکی کارت ‌ها از امنیت به مراتب بالاتری نسبت به کارت‌ های فیزیکی برخوردارند. ضمنا این طرح برای مردم هزینه‌ای ندارد و حتی با حذف کارت‌های فیزیکی، هزینه‌های دریافت و تعویض کارت‌های جدید را نیز کاهش می‌دهد.

چطور از این طرح استفاده کنیم؟

مشتریان این بانک ها میتوانند، اپلیکیشن مرتبط را بر روی تلفن‌های همراه خود نصب کنند. بعد از ثبت کارت بانکی، میتوانند تمام خریدهای خود را با تلفن همراه انجام دهند. کافیست تلفن همراه خود را به پایانه فروش نزدیک کنند و بدون نیاز به کارت بانکی فیزیکی، تراکنش خود را انجام دهند.

باشگاه خبرنگاران جوان

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها