بذرپاش: ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار ‌واحد مسکن در حال ساخت دا‌ریم‌

کد خبر: 1290200

وزیر راه و شهرسازی گفت: ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار ‌واحد مسکن در حال ساخت دا‌ریم‌.

بذرپاش: ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار ‌واحد مسکن در حال ساخت دا‌ریم‌

مهرداد بذرپاش در آیین واگذاری سه هزار و 748 واحد مسکونی و سه هزار و 508 قطعه زمین طرح نهضت ملی مسکن در استان قم با حضور رئیس جمهور، بیان کرد: 100 هزار هکتار زمین تا به امروز تامین شده و در عملیات ساخت نهضت ملی مسکن وارد شده‌، این بزرگترین طرح مولدسازی دارایی‌ها در ایران در بخش مسکن است.

وی افزود: امسال سالی پرکار برای ما است و تا پایان آن، بسیاری از واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در سراسر کشور ساخته شده و تحویل مردم می‌شود.

بذرپاش با اعلام خبر ساخت 2 میلیون و 560 هزار ‌واحد مسکن در سطح کشور افزود: ساخت مسکن کار سختی است و اگر مردم در این حوزه به ما کمک نکنند توفیقی نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: در این ایام فرخنده دهه کرامت چه خبری بهتر از این که دولت سیزدهم خدمت دیگری را به مردم ارائه داد، ما در دولت قصد کردیم که دقیقه‌ای را برای خدمت و ساخت مسکن مورد نیاز مردم از دست ندهیم.

بذرپاش گفت: یکی از کارهای بزرگ دولت سیزدهم حرکت بزرگ مسکن سازی در کشور است، امسال هم رهبر معظم انقلاب با نام‌گذاری سال بر ضرورت استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت‌های مردمی در اجرای برنامه‌ها تاکید کردند.

وی افزود: دولت سیزدهم با توجه به تاکید رییس جمهور اهتمام دارد هرچه در اختیار دارد به میدان بیاورد، در کنار آن حضور مردم نیز به ساخت مسکن بیشتر، بهتر و ارزان‌تر کمک می‌کند.

وی در ادامه با بیان وضعیت استان قم در اجرای طرح نهضت ملی مسکن، تاکید کرد: این استان در زمینه ساخت مسکن وضعیت خوبی دارد و هم‌اکنون 71 هزار واحد در قم در حال ساخت است که این میزان بیش از میزان برنامه‌ریزی شده اولیه است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در کنار آن با اختصاص 16 هزار قطعه زمین روستایی، می‌توان گفت میزان ساخت واحدهای مسکونی در قم به 90 هزار واحد نزدیک خواهد شد.

وی اضافه کرد: 30 هزار واحد از طرح نهضت ملی مسکن قم در سایت 560 هکتاری پردیسان ساخته می‌شود که یک شهر جدید است و بخش مهمی از این واحدها تا پایان سال به مردم تحویل می‌شود.

وی ادامه داد: ساخت مسکن در شهر جدید پرنیان،‌ شهر قنوات و دیگر نقاط استان هم ادامه دارد،‌ علاوه بر این 6 هزار واحد نیز در بافت فرسوده قم ساخته خواهد شد.

بذرپاش گفت: یکی از موضوع های مورد تاکید ما در جریان ساخت مسکن، کیفیت ساخت آن و همچنین ساخت مسکن یک طبقه حیاط دار بوده‌است، ما در این خصوص از تجربه‌های گذشته درس گرفته و از فرصت‌ها بهترین استفاده را می‌کنیم.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها