فروش تکرار نشدنی در سامانه یکپارچه خودرو | آغاز فروش مجدد 2 خودرو با سود باورنکردنی

کد خبر: 1290986

سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی در جدیدترین به‌روزرسانی خود میزبان عرضه مجدد کیا K5 برای متقاضیان شده است.

فروش تکرار نشدنی در سامانه یکپارچه خودرو | آغاز فروش مجدد 2 خودرو با سود باورنکردنی

سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی در جدیدترین به‌روزرسانی خود میزبان عرضه مجدد کیا K5 برای متقاضیان شده است.

طبق اطلاعیه شماره ۱۴ صادره از سوی وزارت صمت، آن دسته از متقاضیانی که در اسفند 1401 در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی ثبت نام کرده و اولویت آنها مشخص شده بود، از روز دوشنبه مورخ 24 اردیبهشت 1403 تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه 26 اردیبهشت، فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه یکپارچه وارداتی‌ها، یک اولویت از سبد محصولات اعلامی از جمله خودرو سدان کیا K5 را انتخاب کنند. لازم به ذکر است که در این مرحله، هیچ‌گونه ثبت نام جدیدی صورت نگرفته و انتخاب خودرو در سامانه صرفاً برای ثبت نام کنندگان مرحله قبل که در اسفند 1401 حساب خود را بلوکه کرده بودند، امکان‌پذیر است. در این بخش از اخبار خودرو داخلی سایت گجت نیوز به اعلام جزئیات این طرح می‌پردازیم.

عرضه کیا K5 با قیمت علی‌ الحساب در سامانه یکپارچه

در دور جدید فروش محصولات وارداتی، کیا K5 با قیمت فروش علی‌الحساب 1 میلیارد و 950 میلیون تومان به متقاضیان عرضه می‌شود. این قیمت‌ها نیز مانند قیمت‌های قطعی، صرفاً در مبادی ورودی بوده و هزینه‌های دیگر پس از ترخیص در هنگام صدور فاکتور نهایی به آن اضافه خواهد شد. واردکنندگان پس از فراخوان اولیه و دریافت «50 درصد» قیمت علی‌الحساب، می‌توانند نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضیان اقدام کنند.

طبق بخشنامه صادره از وزارت صمت، قیمت قطعی خودروهای دارای قیمت علی‌الحساب پس از ارائه کلیه مستندات و مدارک مثبته و بر اساس آخرین ضوابط و مقررات، تعیین و در سامانه بارگذاری خواهد شد. عدم واریز وجه در هر یک از مراحل و حداکثر 5 روز پس از فراخوان، به‌منزله انصراف از طرح خواهد بود و متقاضی از اولویت‌بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف می‌گردد. شرکت‌های واردکننده موظف هستند مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام کنند و در صورت تأخیر در تحویل، قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در این آیین‌نامه خواهند شد.

همچنین تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت‌نامی قبلی متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌شود. آن دسته از ثبت نام کنندگان خودروهای وارداتی که در مراحل قبل، انتخاب خودرو انجام داده و در پرتال خود گزینه عدم تخصیص را مشاهده می‌کنند، در صورت تمایل می‌توانند نسبت به انتخاب خودروهای جدید ارائه شده در جداول فوق در این مرحله اقدام کنند. در نهایت، اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح، حسب ماده 19 آیین‌نامه اجرایی ماده 14 الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات بر عایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذی‌ربط قرار می‌گیرد.

فروش خودرو اشکودا سوپرب در سامانه یکپارچه

اشکودا سوپرب (SKODA Superb) وارداتی جدید شرکت پارس ساتر هوشمند، به سامانه یکپاچه فروش خودروهای وارداتی در ایران می‌آید.

با توجه به ابلاغیه جدید سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی، اشکودا سوپرب در این دوره عرضه خواهد شد.

اشکودا یک شرکت خودروسازی اهل چک و زیر مجموعه فولکس واگن است که قرار است 5 نمونه از خودروهای تولیدی این برند توسط شرکت پارس ساتر هوشمند به بازار داخلی کشور وارد شوند. نکته جالب توجه در خصوص واردات محصولات برند اشکودا توسط شرکت پارس ساتر به نمایشگاه پارسال این شرکت برمی‌گردد؛ در این نمایشگاه 5 نمونه از خودروهای تولیدی اشکودا به نماش گذاشته شده بود در حالی که هیچ کدام از این نمونه‌ها مدل سوپرب نبودند. احتمالا پارس ساتر این خودرو را جایگزین یکی از نمونه‌های به نمایش گذاشته شده کرده است.

خودروسازی اشکودا، اشکودا سوپرب را در دو نسخه سدان و استیشن تولید کرده که احتمالا تنها شاهد حضور نسخه سدان این خودرو در بازار داخلی کشور باشیم. اگر اخبار خودرو را دنبال کرده باشید، می‌دانید که اشکودا سوپرب در نسخه پایه به یک پیشرانه 1.5 لیتری توربو مجهز شده که به‌همراه یک موتور هیبرید می‌تواند قدرت 150 اسب بخار را تولید کند. قدرت تولیدی پیشرانه به‌وسیله یک گیربکس 7 سرعته دو کلاچه به چرخ‌های جلو این خودرو منتقل می‌شود.

فضای داخل کابین اشکودا سوپرب

در نسخه فول آپشن اشکودا سوپرب با پیشرانه 2 لیتری توربو با دو قدرت متفاوت 204 و 265 اسب بخاری طرف هستیم که قوای محرکه موتور خودرو توسط یک گیربکس 7 سرعته به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. این گیربکس به نسبت نسخه پایه، دنده‌ها را با ملایمت بیشتری شبیه‌سازی می‌کند. البته در نسخه 265 اسب بخاری، امکان انتقال نیرو به چرخ‌های عقب هم وجود دارد و با یک خودرو 4 چرخ متحرک طرف هستیم.

هنوز مشخص نشده شرکت پارس ساتر قصد واردات کدام نسخه از این محصول را به کشور دارد؛ اما با توجه به قیمت پایین‌تر نسخه 1.5 لیتری، احتمال حضور این خودرو هیبرید در بازار داخلی کشور بیش از براداران قوی‌تر خود است.

قیمت اشکودا سوپرب در سامانه یکپارچه

هنوز قیمت قطعی این خودرو در سامانه یکپارچه روش خودروهای وارداتی مشخص نشده، اما فروش علی الحساب سوپرب در مبادی ورودی با قیمت 1 میلیارد و 900 میلیون تومان انجام می‌شود./گجت نیوز

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها