تعدادی از مدیران شرکت عمران پردیس بازداشت شدند/ اخذ ۳۰ میلیارد رشوه در پروژه‌های مسکن مهر پردیس!

کد خبر: 601957

در روزهایی که متقاضیان مسکن مهر به دنبال تحویل گرفتن خانه هایشان هستند. خبر تازه ای به گوششان رسید.

تعدادی از مدیران شرکت عمران پردیس بازداشت شدند/ اخذ ۳۰ میلیارد رشوه در پروژه‌های مسکن مهر پردیس!
مسکن مهر پردیس
سرویس اقتصادی فردا: در روزهایی که متقاضیان مسکن مهر به دنبال تحویل گرفتن خانه هایشان هستند. خبر تازه ای به گوششان رسید. حیدر فتاحی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس گفته: برخی مدیران سابق شرکت عمران شهر جدید پردیس به اتهام دریافت رشوه میلیاردی احضار و حتی بازداشت شده‌اند.
مدیران ناکارآمدی که مورد بازخواست قرار نگرفتند
امین قنبری، کارشناس مسکن به خبرنگار «فردا» می گوید: «بیشتر از ۲ سال در سالهای ۹۲ و ۹۳ و ۹۴ و زمان مدیریت این افراد در شرکت عمران، هیچ خبری از حتی یک درصد پیشرفت در پروژه ها نبود و عجیب تر اینکه این دسته از مدیران مورد بازخواست قرار نگرفتند.»
وی ادامه می دهد: «ماه ها گذشت و آبان ماه ۹۵ خبر دستگیری دو تن از مدیران شرکت عمران بدلیل گرفتن بیش از ۳۰ میلیارد تومان رشوه از پیمانکاران در رسانه ها منتشر شد. در حالی که اگر این مبلغ صرف هزینه های تکمیل مسکن مهر می شد متقاضیانی که امروز منتظر تحویل واحدهایشان مانده اند به خانه هایشان می رسیدند. در واقع باید گفت که مبلغ ۳۰ میلیارد تومان رشوه ای که به مدیران شرکت عمران پرداخت شده، پولی بود که با آن خانه های مسکن مهر تکمیل می شده و ۲۰ هزار نفر از متقاضیان صاحب خانه می شدند.»
به جای تهدید مردم به فکر مقابله با رشوه گیری ها باشید
این کارشناس مسکن اظهار می دارد: «پولی که یکی از مدیران شرکت عمران به واسطه حضور در این مقام از راه غیرقانونی بدست آورده بود، در صورت برخورد با سوء مدیریت می توانست مانع از بلاتکلیفی نزدیک به ۲۰ هزار نفر در محله ایرانشهر شود. اما چرا مدیران شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید به جای نظارت بر خود و زیردستان خود، متقاضیان را نشانه رفته و با توصیف مناطق مسکن مهر به عنوان مناطق جرم خیز و لقب دادن به فقیر به ساکنان این مناطق، فراموش کرده اند که اگر امروز در جایگاهی هستند، به برکت حضور این مردم است. عجیب تر سکوت تعدادی از متقاضیان در واکنش به این اظهارات مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید است در شرایطی که خود را مدافع حقوق متقاضیان می دانند.»
امین قنبری می گوید: «آیا بهتر نیست بجای چنگ زدن به ریسمان پیش پا افتاده ترین راه حل ها برای تحویل واحدها مثل تهدید مردم به جابجا کردن واحدهای آنها، به فکر مقابله با این رشوه گیری ها باشیم ؟ آیا وقت آن نرسیده است که این پول ها به مردم و پروژه ها تزریق شود؟ و آیا بهتر نیست که به جای تهدید متقاضیان به زدن انواع و اقسام انگ های سیاسی به واسطه آگاه سازی مردم، به فکر شفاف سازی در خصوص این خیانت ها و بازپس گیری حقوق مردم باشید؟»
بازداشت شماری از مدیران شرکت عمران پردیس
به گزارش فارس، حیدر فتاحی در خصوص صحت و سقم جرایم ارتکابی از سوی مدیران شرکت عمران شهر جدید پردیس که در بعضی سایت‌ها منتشر شده بود، اظهار کرد: در این خصوص پرونده‌ای تشکیل شده و قوه قضاییه در راستای وظایف ذاتی خود در برخورد با مفاسد اقتصادی و بحث حفظ حقوق بیت‌المال اقداماتی مؤثر و چشمگیر را انجام داده است.
وی در پاسخ به این سوال که شنیده‌ها حاکیست که مبالغ رشوه اخذ شده در سایت‌ها 30 میلیارد تومان است، آیا این مبلغ افزایش داشته یا خیر، گفت: این پرونده در یکی از شعبات بازپرسی ویژه مبارزه با زمین‌خواری و حفظ حقوق بیت‌المال تهران در حال رسیدگی است و در خصوص مبالغ مربوطه نیاز به تحقیقات دارد که از سوی مراجع ذی‌صلاح قضایی اعلام خواهد شد. فتاحی در خصوص تعداد بازداشت شدگان این پرونده نیز تصریح کرد: برخی از مدیران سابق شرکت عمران شهر جدید پردیس احضار و حتی بازداشت شده‌اند و پس از تکمیل تحقیقات این اطلاعات در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
غیبت عجیب و غریب مدیرعامل سابق شهر جدید پردیس
این در حالی است که مسیر آنلاین چند روز پیش مدعی شده بود که «ح.و» مدیرعامل سابق شهرجدید پردیس که بعد از گزارش ناکارآمدی وی توسط یک نهاد امنیتی به ریاست جمهوری، از شرکت شهر جدید پردیس رفت و سمتی بالاتر در شرکت عمران شهرهای جدید گرفت، این روزها سر کار حاضر نیست! «م.ع» عضو هیات مدیره شهر جدید پردیس و از معاونان اصلی مدیرعامل این شهرجدید هم در دوران وزارت آخوندی به این سمت منصوب شده بود هم چندی است سرکار خود حاضر نمی شود! و اما «ح.ا» دیگر معاون مدیرعامل پردیس هم گوبا به دونفر فوق اضافه شده است و حدود سه ماه است که در محل کار خود غیبت می خورد!
این بار چه کسی قربانی بقای آخوندی می شود؟ همچنین این سایت خبری مدعی شده بود که حدود ۳۰ پیمانکار از پروژه ۶هزار میلیاردی مسکن مهر پردیس توسط یه نهاد امنیتی دولتی احضار شده اند و مورد بازخواست قرار گرفته اند. جالب آنکه در حین شروع احضارها و بازخواستها، یکمرتبه استعفای «ح.و» نوشته و توسط نریمان مدیرعامل شهرهای جدید پذیرفته می شود! شاید این استعفا هم از نوع استعفای پورسیدآقایی مدیرعامل راه آهن ارزیابی شود. شنیده های حاکی از پرونده مزبور حکایت از رشوه گیری با محوریت سه نفر فوق به میزان حدود ۳۰ میلیارد تومان دارد که حتی ممکن است رقم فوق افزایش هم پیدا کند؛ از طرف دیگر نکته قابل توجه اینکه ممکن است پای افرادی در سمت بالاتر به این پرونده باز شود. بعد از استعفای رئیس سازمان هواپیمایی (سانحه هوایی) و استعفای مدیرعامل راه آهن (سانحه ریلی) باید منتظر ماند و دید که آیا بعد از آشکار شدن ابعاد این پرونده سنگین فساد مالی، قربانی بعدی بقای عباس آخوندی کیست؟!
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد