اصلاح طرح لبخند با متخصص دندانپزشکی زیبایی

کد خبر: 948479

همانطور که از نامش پیداست،اصلاح طرح لبخند در طراحی لبخندی زیبا کاربرد دارد. دندان های بد رنگ، شکسته و نامرتب اعتماد به نفس افراد را پایین میاورد.

اصلاح طرح لبخند با متخصص دندانپزشکی زیبایی

اصلاح طرح لبخند با متخصص دندانپزشکی زیبایی (H1)

طراحی لبخند چیست؟

همانطور که از نامش پیداست، اصلاح طرح لبخند در طراحی لبخندی زیبا کاربرد دارد. دندان های بد رنگ، شکسته و نامرتب اعتماد به نفس افراد را پایین میاورد.

این روزها داشتن لبخند به اصطلاح هالیوودی برای داشتن چهره ای زیبا و لبخندی جذاب خواسته بسیاری از افراد است. اما برای دستیابی به نتیجه مطلوب باید تمام ویژگیهای مراجعه کننده مثل هر یک از اجزای صورت، شکل و ویژگیهای دندانها و لثه و حتی رنگ پوست و مو توسط پزشک در نظر گرفته شود. در زیر به برخی از فاکتور هایی که می تواند به زیبایی لبخند شما کمک کند و همچنین هزینه روش های مختلف زیبایی دندان که شامل هزینه کاشت دندان ، اصلاح طرح لبخند و هزینه لمینت دندانی است اشاره میکنیم.

طراحی دیجیتالی لبخند

شاید اسم سیستم دیجیتالیDSD یا طراحی دیجیتالی لبخند به گوش شما خورده باشد. زمانیکه برای اصلاح طرح لبخند به دندانپزشکی زیبایی مراجعه می کنید، برخی پزشکان متخصص با اندازه‌گیری دقیق، با در نظر گرفتن تناسب فاصله دو مردمک و فاصله گوشه های لب و ارتفاع صورت و بررسی نمای دندان به لحاظ طول و عرض و موقعیت لثه به بررسی جوانب و ارائه طرح درمان می پردازند . این بررسیها دیجیتالی انجام می شود و برای اولین بار با طراحی لبخند بیمار به صورت دیجیتالی و توسط کامپیوتر انجام شد.

به طور کلی دندانپزشک زیبایی قبل از اقدام به درمان ازطریق سیستم DSD ساختار دندان، لثه و فک بیمار را کامل بررسی می کند تا بهترین نتیجه را برای ارائه درمان بگیرد و بتواند پیشاپیش جوانب کار را بسنجد و ریسک درمان را کاهش دهد.

اگر حین بررسی دندانها یا لثه دچار مشکلاتی باشند که نیاز به درمان قبل از اصلاح طرح لبخند داشته باشند پزشک حتما اقدام خواهد کرد.

روش های زیبا کردن طرح لبخند

دندان‌پزشک زیبایی مجموعه‌ای از روش‌ها را برای ایجاد زیبایی در دندان‌ها و لبخندها به کار می‌گیرد که هرکدام سهمی در رسیدن به مقصود را دارند که در ادامه به قسمتی از آن اشاره خواهیم کرد. برای گرفتن نتیجه مطلوب در زمینه خدمات دندانپزشک زیبایی دندانپزشک خوب در تهران میتواند لبخند زیبا را با استفاده از روش های مختلف برای شما به ارمغان بیاورد.

اصلاح طرح لبخند با متخصص دندانپزشکی زیبایی (H1)

بلیچینگ

در این روش بدون اینکه دندان­ها تراش زده شوند از مواد اکسیدکننده مانند پراکسید هیدروژن برای روشن کردن دندان استفاده می­شود. بلیچینگ به دو روش در مطب، توسط دندانپزشک و در خانه انجام میشود.

ارتودنسی

ارتودنسی روشی برای ردیف و مرتب کردن دندان­هاست. وقتی دندان­ها درست در کنار هم قرار نگرفته باشند موجب ایجاد درد و فشار بر روی ماهیچه های فک شده و باعث به وجود آمدن مشکلاتی در مفاصل فک و همچنین سردرد می­شود درمان ارتودنسی به درست قرار گرفتن دو فک بالا و پایین و کاهش درد در این منطقه نیز کمک می کند چرا که با بالغ‌شدن فرد امکان تغییر در شکل کلی فک بالا و پایین وجود دارد که این باعث نازیبایی در چهره ی فرد نیز میشود.

لمینیت

لمینت برای اصلاح مشکلاتی مانند بدرنگی، کوتاه بودن، نامرتبی، کجی، ترک‌ خوردگی، شکستگی و فاصله زیاد بین دندان‌ها به­کار می­رود. باید توجه داشت قبل از انجام لمینت مشکلات مربوط به دهان و دندان مانند پوسیدگی دندان و عفونت لثه برطرف شوند همچنین افرادی که دچار عادت­هایی مانند دندان قروچه، جویدن ناخن و جویدن مداد هستند قبل از انجام لمینت بایستی این عادات غلط را ترک کنند. دو نوع لمینت­ دندان وجود دارد که انتخاب این دو نوع توسط دندانپزشک بستگی به این دارد که دندان­ها تا چه اندازه دچار مشکل باشند.

بریج دندان

بریج دندان یا پل از یک دندان مصنوعی به نام پونتیک تشکیل شده است که بین دو روکش قرار می‌گیرد. دندان مصنوعی بریج در فضای خالی قرار می‌گیرد تا جایگزین دندان از دست رفته باشد، در هر طرف دندان مصنوعی نیزیک روکش قرار می­گیرد این روکش‌ها روی دندان‌های طبیعی مجاور فضای خالی که برای نگه داشتن بریج در محل به کار می‌روند قرار داده می‌شود. بریج­های دندان شامل انواع مختلف زیرهستند

نحوه و روش درمان و هزینه روش های مختلف

بنابر این که از چه شیوه یا شیوه‌های برای اصلاح طرح لبخند استفاده شود هزینه‌های آن متفاوت خواهد بود و تأثیر مستقیم در میزان هزینه دارد. برای مثال پر کردن جای خالی دندان‌های بیمار می‌تواند از طریق ایمپلنت و روش پروتزهای مصنوعی انجام شود. در روش ایمپلنت به دلیل سختی فرآیند درمان و همچنین استفاده از مواد گران‌قیمت‌تر، هزینه اصلاح طرح لبخند افزایش می‌یابد. این در حالی است که در روش پروتزهای مصنوعی، هزینه‌ها تا حد زیادی متفاوت است و بیمار با پرداخت وجه کمتری می‌تواند جای خالی دندان‌ها را پر کند؛ که البته این کجا و آن کجا! مطمئناً به هر میزان که هزینه درمان بیشتر باشد، میزان کیفیت درمان و اصلاح طرح لبخند نیز بهتر خواهد بود.

اصلاح طرح لبخند با متخصص دندانپزشکی زیبایی (H1)

مدت ماندگاری اصلاح طرح لبخند

با توجه به اینکه اصلاح طرح لبخند با روش‏های ‎مختلفی انجام می‎شود، هر کدام از این روش ها ویژگی‏های ‎بخصوصی دارند. برای مثال در ارتودنسی مدت ماندگاری عمری است. یعنی با یکبار ارتودنسی دندان ها برای همیشه مرتب می‎شوند. اما در ترمیم دندان که برای از بین بردن پوسیدگی صورت می‎گیرد، ممکن است در طول عمر به چندین بار ترمیم نیاز پیدا کنید. مراقبت بیمار پس از ترمیم اهمیت زیادی دارد. در صورتی که به بهداشت دهان و دندان توجهی نشود، با دندان‏های ‎ترمیم شده مواد غذایی سفت جویده شود، از ماندگاری درمان و ترمیم کم می‎شود.

سفید کردن دندان ها هم به مراقبت نیاز دارد. خوردن غذاهای حاوی ادویه و یا چای غلیظ و قهوه به مرور باعث کدر شدن و زردی دندان ها می‎شود. بیمارانی که لمینت می‎کنند، باید بیشتر از دندان‏های ‎خود مراقبت کنند. جویدن غذاهای سفت باعث شکسته شدن لمینت و روکش‏های ‎دندان می‎شود.

برگرفته از سایت دکتر ساسان ترابیان متخصص دندانپزشک زیبایی

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد