بهترین شرکت خدمات ترخیص کالا از گمرک در ایران چه شرکتی میباشد ؟

کد خبر: 952616

منظور از ترخیص کالا فرایندی میباشد که اجناس وارداتی و صادراتی از گمرکات کشور آزاد گردد و به کشور وارد میگردد و یا نهایتا در قالب صادرات از کشور خارج خواهد شود .

منظور از ترخیص کالا فرایندی میباشد که اجناس وارداتی و صادراتی از گمرکات کشور آزاد گردد و به کشور وارد میگردد و یا نهایتا در قالب صادرات از کشور خارج خواهد شود .

با توجه به شرایط فعلی کشور ترخیص کالا در ایران دارای پیچیدگی های بسیار خاصی میباشد که بسیاری از واردکنندگان و یا صادرکنندگان تمایلی به همکاری مستقیم با گمرکات کشور به صورت مستقیم ندارند و ترجیح میدهند پروسه ترخیص کالا و انجام تشریفات گمرکی خود را توسط کارگزاران حرفه ای انجام دهند.

اغلب افرادی که به خدمات ترخیص کالا نیاز دارند ابتدا با یک جستجو ساده با انبوهی از شرکت ها و سایت ها روبه رو میشوند و ممکن است برای یک استعلام هزینه ترخیص خود قیمت ها و شرایط بسیار متنوع و وسوسه انگیزی را دریافت نمایند.

به طور مثال ممکن است برای ترخیص یک بار وارداتی 5 شرکت ترخیص کار 5 قیمت متفاوت به صاحب کالا ارائه نمایند و شخص واردکننده را دچار سردرگمی و حتی استرس و نگرانی کنند و صاحب کالا از خود بپرسد دلیل تفاوت این هزینه ها به چه دلیل میباشد.

ما در این مقاله به شما خواهیم گفت برای انتخاب یک شرکت ترخیص کالا به چه نکاتی باید توجه کنید تا بتوایند بهترین و مناسب ترین کارگزار ترخیص را برای خود انتخاب کنید .

کارت حق العملکاری

از نظر گمرک فقط افرادی واجد شرایط ترخیص هستند که دارای کارت حق العملکاری گمرک باشند.

افرادی که دارای کارت حق العملکاری گمرک هستند افرادی هستند که توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران تایید صلاحیت شده اند و پس از قبولی در ازمون های گمرک این امکان را دارند به نیابت از واردکنندگان فرایند تشریفات گمرکی را برای واردکنندگان و یا صادرکنندگان انجام دهند.

جالب است بدانید از تعداد کل افراد و یا شرکت هایی که خود را به عنوان ترخیص کار و یا شرکت ترخیص کالا معرفی میکنند شاید 10 درصد از این افراد و شرکت ها دارای کارت حق العملکاری باشند و سایر این شرکت ها بدون دارا بودن کارت حق العملکاری اقدام به فعالیت میکنند.

لازم است بدانید اگر بار شما توسط شرکت و یا شخصی ترخیص شود که فاقد کارت حق العملکاری گمرک باشد و طی پروسه ترخیص مشکلی ایجاد شده صاحب کالا به علت عدم استفاده از کارگزار فاقد دارای کارت حق العملکاری متحمل هزینه های بسیار بالا و گاها از دست رفتن کل بار وارداتی و یا صادراتی خواهد شد.

پس حتی اگر شرکت ترخیص کاری به شما قیمت پایینی را پیشنهاد داد ولی فاقد کارت حق العملکاری بود توصیه میشود این شخص و یا شرکت را به هیچ عنوان انتخاب نکنید.

بهترین شرکت خدمات ترخیص کالا از گمرک در ایران چه شرکتی میباشد ؟

کارت بازرگانی

طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران هر شخص واردکننده و یا صادر کننده در صورتی که اقدام به واردات و یا صادرات کند باید دارای کارت بازرگانی باشد.

البته داشتن کارت بازرگانی برای مرسولات با ارزش کمتر از 50 دلار نیاز نمیباشد و میتوانید به صورت بار شخصی به کشور وارد کنید.

اما اگر از نظر گمرک بار شما تجاری باشد داشتن کارت بازرگانی اجباری میباشد و شما برای انجام تشریفات گمرکی خود نیاز به کارت بازرگانی با گروه کالایی مناسب دارید .

معمولا بسیاری از واردکنندگان و صادرکنندگان دارای کارت بازرگانی نیستد و تمایل دارند از کارت بازرگانی سایرین استفاده کنند.

لذا شرکت هایی ترخیص کالا گاها این امکان را دارند تا سفارشات مشتریان خود را یا بر روی کارت بازرگانی خودشان ترخیص کنند و یا از کارت های بازرگانی کرایه ای استفاده نمایند .

البته از نظر گمرک استفاده از کارت بازرگانی کرایه ای خلافی بسیار بزرگ میباشد چون معمولا هدف از استفاده از کارت های بازرگانی کرایه ای عدم پرداخت هزینه های مالیاتی دولت و سایر هزینه های جاری میباشد و نهایتا ممکن است ترخیص شما با مشکلات بسیار حادی نظیر جریمه های سنگین مالیاتی و یا معدوم شدن بارهای وارداتی و یا دپو بار در گمرک تا رفع مشکلات ایجاد شده برای مدت بسیار طولانی رو به رو شوید.

این موضوع را توجه کنید بر روی کارت های بازرگانی کرایه ای ممکن است کالاهایی بسیار در یک زمان وارد کشور شود و اگر ان کارت بازرگانی دارای بدهی مالیاتی باشد و یا یکی از بارهایی که همزمان با بار شما از ان کارت استفاده میکنند دچار تخلف گمرکی شوند کارت بازرگانی مسدود و بار شما توسط گمرک جریمه خواهند شد و یا گاها دیگر امکان ترخیص نمیباشد.

لذا توجه کنید با شرکت ترخیص کالای همکاری کنید که مشاوره های لازم را برای کارت بازرگانی و شرایط و هزینه هایی این کارت ها به شما ارائه نماید.

بهترین شرکت خدمات ترخیص کالا از گمرک در ایران چه شرکتی میباشد ؟

ثبت سفارش گمرکی

در حال حاظر واردات کالا به کشور منوط به داشتن ثبت سفارش گمرکی میباشد . بدان معنی که شخص واردکننده میبایست قبل از واردات کالا به گمرک مدارک خود را اظهار نماید و نوع کالا و منشا ارز و گمرک ورودی خود را مشخص نماید .

در حال حاظر امکان دریافت ثبت سفارش جدید برای کالاهای وارداتی بسیار سخت و زمان بر میباشد ولی گاها شرکت های ترخیص کالا میتوانند اقدام به تهییه ثبت سفارش کالا برای مشتریان خود نمایند که طبیعتا شامل هزینه ای خواهد شد و صاحب کالا میبایست اقدام به پرداخت ان نماید

دارا بودن مجوز حمل بار هوایی ، دریایی و یا زمینی

بهتر است شرکتی را به عنوان کارگزار ترخیص خود انتخاب کنید که علاوه بر موارد ذکر شده در بالا دارای مجوزات حمل و نقل اعم از حمل بار هوایی، دریایی و یا زمینی باشد.

شرکت هایی که علاوه بر داشتن تیم ترخیص دارای کارت حق العمکاری دارای مجوزات حمل بار باشند میتوانند سفارشات مشتریان خود را با بهترین هزینه و شرایط ترخیص نمایند

روابط کاری و ارتباطات در گمرکات کشور

ترخیص کالا به زبان ساده برابر است با ارتباطات سازنده در گمرک و روابط کاری در این سازمان دولتی.

سعی کنید شرکتی را به عنوان کارگزار ترخیص کالای خود انتخاب کنید که علاوه بر موارد ذکر شده در بالا دارای سابقه و روابط کافی در گمرکات کشور باشد . ممکن است دارا بودن روابط و ارتباطات مناسب منجر به کاهش هزینه ها و یا رفع مشکلات ترخیص برای شما شود.

معمولا شرکت هایی حمل و نقلی که خودشان دارای خدمات ترخیص کالا هستند به علت حجم بار بالایی که دارند دارای ارتباطات مناسب در گمرکات کشور هستند لذا به این موضوع توجه کافی داشته باشید.

جمع بندی :

فرایند ترخیص کالا در گمرک پروسه ای بسیار پیچیده و هزینه بر میباشد که شما گاها سرمایه کار و زندگی خود را در اختیار شرکت های ترخیص کالا قرار میدهید.

انتخاب یک کارگزار اشتباه میتواند سرمایه و کالای شما را در معرض خطرات بسیاری قرار دهد و یا مشکلات بسیاری برای شما ایجاد کند لذا توصیه میشود علاوه بر توضیحات قید شده در این مقاله دقت بیشتری در انتخاب کارگزار خود به خرج دهید

بهترین کارگزار ترخیص کالا در ایران چه شرکتی میباشد؟

بر اساس بررسی های انجام شده یکی از معدود شرکت هایی که در ایران دارای تیم مجرب از حق العمکاران رسمی گمرک و دارای مجوزات حمل هوایی و دریایی و زمینی میباشد و چندین سال است که در حال ارائه خدمات به بسیاری از مشتریان حقیقی و حقوقی در سطح کشور میباشد شرکت بازرگانی و خدمات حمل بین المللی ققنوس تجارت خاورمیانه ( گروه تجاری ققنوس ) میباشد.

این شرکت علاوه بر دارا بودن خدمات تخصصی حوزه گمرک و ترخیص کالا خدمات دیگری از قبیل :

 • حمل بار هوایی، دریایی و زمینی وارداتی از کلیه کشورها به ایران
 • حمل بار صادرات هوایی از ایران به کلیه کشورها
 • خدمات ترخیص کالا از کلیه گمرکات کشور
 • خرید از سایت های خارجی نظیر Ebay, amazon, Alibaba و Aliexpress
 • سرویس پست اکسپرس بین المللی
 • سرویس حمل اقتصادی بار از چین به ایران
 • سرویس حمل بار از چین به دبی ( هوایی، دریایی )
 • ارائه دهنده خدمات حمل بار به صورت درب به درب ( برای اولین بار در کشور )
 • فروش و واردات تجهیزات استخراج کننده ارز دیجیتال ( ماینینگ )
 • خدمات مشاوره بازرگانی
 • خدمات سورسینگ و تامین تجهیزات

و ده ها خدمات دیگر که مناسب تجار و واردکنندگان ایرانی میباشد

شما میتوانید برای استعلام هزینه ترخیص کالا و سایر خدمات مربوط به حوزه واردات و صادرات کالا از طریق وبسایت گروه تجاری ققنوس به ادرس WWW.FNXSHIPPING.COM اطلاعات لازم را کسب نمایید و یا از طریق شماره تلفن 02144451313 با کارشناسان مجرب این شرکت تماس حاصل نمایید.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

تازه های سایت

دیگر رسانه ها