طرح سپاه انصار برای حفاظت از اماکن حساس و حیاتی

کد خبر: 809723

فرمانده سپاه حفاظت انصار‌المهدی می‌گوید که ما امروز طرح‌های به روز حفاظتی برای حفاظت از شخصیت‌ها و اماکن حساس و حیاتی نظام را در اختیار داریم.

طرح سپاه انصار برای حفاظت از اماکن حساس و حیاتی
خبرگزاری تسنیم: فرمانده سپاه حفاظت انصار‌المهدی می‌گوید که ما امروز طرح‌های به روز حفاظتی برای حفاظت از شخصیت‌ها و اماکن حساس و حیاتی نظام را در اختیار داریم.
سرهنگ سیدمحمدرضا سیدی فرمانده سپاه انصارالمهدی صبح امروز در مراسم گرامیداشت سالروز تاسیس سپاه حفاظت انصار‌المهدی طی سخنانی اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از تهدیداتی که با آن روبرو بودیم، ترور شخصیت‌های انقلابی بود که از همان ابتدای انقلاب مجموعه‌هایی برای دفاع و حفاظت از شخصیت‌ها پیش از تأسیس رسمی سپاه پاسداران به وجود آمده بود. وی افزود: در آن زمان گارد ملی زیر نظر دولت موقت، سازمان مجاهدین انقلاب و مجموعه‌هایی هم زیر نظر شهید منتظری به وجود آمده بودند که پس از تاسیس سپاه و آغاز ترور‌های گروهک فرقان و ترور شهید مطهری، سپاه پاسداران حفاظت از شخصیت‌ها را برعهده گرفت. فرمانده سپاه انصارالمهدی تاکید کرد: اما این موضوع در پنجم خردادماه سال ۵۸ و پس از ترور ناموفق آقای هاشمی رفسنجانی طی پیامی از سوی حضرت امام رسما به سپاه واگذار شد و سپاهی تحت عنوان انصارالامام تشکیل شد. در سال ۱۳۶۸ با جدا شدن سپاه، ولی امر از این سپاه، نام سپاه انصارالام به نام سپاه انصارالمهدی تغییر کرد. سرهنگ سیدی با بیان اینکه در طول سال‌های تشکیل سپاه حفاظت انصارالمهدی ما ماموریت خودمان را با قدرت و بهتر از گذشته انجام داده‌ایم، تاکید کرد: امروز طرح‌های به روز حفاظتی برای حفاظت از شخصیت‌ها و اماکن حساس و حیاتی نظام جمهوری اسلامی را در اختیار داریم. وی در پایان گفت: این سپاه تا امروز قریب به ۳۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده که ۴ تن از آن‌ها شهدای مدافع حرم بوده‌اند.
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد