شاهزاده حاشیه

کد خبر: 1197070

انتشار بخش‌هایی از کتاب زندگی‌نامه شاهزاده هری، شامل افشاگری‌های جنجالی درباره خانواده سلطنتی بریتانیا و تجربیات زندگی او و همسرش در میان آنهاست.

شاهزاده حاشیه

کتاب خاطرات شاهزاده هری با عنوان «Spare» هنوز منتشر نشده است، اما به دلیل انتشار تصادفی و زودهنگام این کتاب در اسپانیا، بسیاری از رسانه ها از جمله تلگراف و گاردین موفق به دریافت نسخه ای از این کتاب شده‌اند که حاوی نکاتی شگفت‌انگیز از زبان نوه ملکه الیزابت دوم و پسر کوچک‌تر چارلز سوم، پادشاه کنونی بریتانیاست. 

همانطور که رسانه‌ها بخش‌هایی از کتاب را منتشر می کنند، واضح است که این کتاب خاطرات پر از افشاگری‌های تکان دهنده خواهد بود و به نظر می رسد هری از اتهام زدن در زمینه دوران خود در خانواده سلطنتی و تجربیاتی که او و همسرش مگان مارکل به عنوان اعضای خانواده سلطنتی داشته اند، خودداری نکرده است. 

شاید تکان دهنده‌ترین افشاگری در این کتال خاطرات مربوط به ادعای هری درباره حمله فیزیکی برادر بزرگش ویلیام در جریان یک مشاجره شدید باشد. تلگراف گزارش داده که هری در این کتاب می‌نویسد که ویلیام شاهزاده ولز، «یقه‌ام را گرفت، گردنبندم را پاره کرد و ... مرا به زمین کوبید». هری ادعا کرد که این حمله باعث جراحات مشهود در ناحیه کمرش شده است.

هری همچنین عنوان کرده که در ابتدا به همسرش مگان در این باره چیزی نگفته و ترجیح داده به جای او با درمانگرش تماس بگیرد اما در نهایت وقتی مگان متوجه خراشیدگی در پشت او شد، از این موضوع مطلع شده و در حالی که متعجب نبود و آنقدر هم عصبانی نشده اما به شدت غمگین شده است. 

هری به ندرت درباره دوران خدمتش در ارتش بریتانیا صحبت کرده است و در حالی که مشخص نیست که او چقدر در کتاب خاطراتش به این موضوع پرداخته است، تلگراف گزارش داده است که او نوشته چند نفر را حین خدمت به عنوان خلبان هلیکوپتر آپاچی کشته است. 

او همچنین گفته  آمار کشته‌های او باعث افتخار و شرم او نیست و در آن زمان این کار را صرفاً به عنوان یک سرباز انجام داده و قربانیان خود را «مردم» نمی‌دیده، بلکه به عنوان «مهره‌های شطرنج» دیده که باید از روی صفحه حذف می‌شدند و نوشته است: «تعداد کسانی که کشته ام ۲۵ نفر است. این عددی نیست که باعث رضایت من شود اما باعث شرمساری من هم نمی شود». 

بر اساس گزارش‌ها، از زمانی که هری و مگان در سال ۲۰۲۰ از وظایف سلطنتی کناره‌گیری کردند، رابطه برادرها خراب شده و هری در این کتاب در یک حمله سخت به ویلیام، او را «دشمن اصلی» نامیده است. 

«مایکل استراهان»، مجری برنامه صبح بخیر آمریکا، این نقل قول را در خلال نگاهی گذرا به مصاحبه‌اش با هری که هنوز پخش نشده بود، فاش کرد و می‌گوید: «در کتاب شما نقل قولی وجود دارد که در آن از برادرتان به عنوان «برادر محبوب و دشمن بزرگ» یاد می‌کنید و هری در حالی که سرش را تکان می دهد می‌گوید :همیشه به شکلی عجیب این رقابت بین ما وجود داشته است». 

تصویری از هری ۲۰ ساله در آن زمان که در یک مهمانی لباس سرباز نازی با یک صلیب شکسته بر روی بازویش نقش بسته بود در یک روزنامه انگلیسی درز کرد و در سال ۲۰۰۵ باعث اعتراض عمومی شد و اکنون شاهزاده ادعا کرده است که کیت و ویلیام (برادر و همسر برادرش) او را برای پوشیدن این لباس تشویق کرده اند.

هری در آنچه به عنوان یکی از بزرگترین اشتباهات زندگی  خود توصیف می‌کند، ویلیام و کیت، شاهزاده و پرنسس ولز، در سال ۲۰۰۵ به او توصیه کردند که برای یک مهمانی لباس نازی بپوشد و زمانی که او را دیدند زیر خنده زده‌اند. 

در اینجا گمانه زنی‌های گسترده‌ای در مورد رابطه این دو جاری (کیت و مگان) وجود دارد، بخصوص پس از اینکه مگان در مصاحبه سال ۲۰۲۱ خود با «اپرا وینفری» ادعا کرد که کیت او را قبل از عروسی اش با هری به گریه انداخته است و انتظار می رود هری به بحث بین آن دو در کتاب خاطراتش پرداخته باشد.

به گزارش میل ان ساندی، هری در کتابش موشته که مگان به کیت گفته است که او باید به دلیل هورمون هایش د دوران بارداری مشکل حافظه و تمرکز دارد. کیت که سومین فرزندش پرنس لوئیس را یک ماه قبل از عروسی هری و مگان در سال ۲۰۱۸ به دنیا آورد، ظاهراً ناراحت شده است. اما مگان نیز بعداها به خاطر سخنانش مورد سرزنش قرار گرفت.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها