واکنش کره جنوبی و آمریکا به آزمایش‌های موشکی کره شمالی

کد خبر: 1096093

وزارت امور خارجه آمریکا مدعی شد آزمایش‌های موشکی کره شمالی تهدیدی برای همسایگانش هستند و واشنگتن همچنان به رویکرد دیپلماتیک با پیونگ‌یانگ معتقد است.

وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه به آزمایش‌های موشکی اخیر کره شمالی واکنش نشان داد.

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ»، یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، آزمایش‌های موشکی کره شمالی را محکوم کرده و مدعی شد این اقدامات مغایر قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل هستند.

این مقام آمریکایی در ادامه ادعاهایش گفت، این آزمایش‌های موشکی تهدیدی برای همسایگان کره شمالی و جامعه جهانی محسوب می‌شوند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا افزود:‌ «ما به رویکرد دیپلماتیک در قبال جمهوری دموکراتیک خلق کره (کره شمالی) متعهد هستیم و از آن‌ها می‌خواهیم وارد تعامل شوند. تعهد ما به دفاع از جمهوری کره (کره جنوبی) و ژاپن همچنان مستحکم خواهد ماند».

خبرگزاری مرکزی کره شمالی (KCNA) روز دوشنبه هفته جاری (۲۲ شهریور ماه) گزارش کرد که پیونگ‌یانگ با موفقیت آزمایشات موشک کروز دوربرد جدیدی را در روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری (۲۰ و ۲۱ شهریور ماه) انجام داده است که موشک‌ها در ظرف مدت دو ساعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر پرواز کردند و به اهدافی برخورد کرده‌اند.

پس از انتشار تصاویری از آزمایش موشک کروز توسط کره شمالی، نمایندگان ارشد اتمی کره جنوبی و ژاپن روز دوشنبه دیدار و گفت‌وگو کردند. در این تماس تلفنی، دو طرف بر لزوم تداوم همکاری‌ها به منظور بازگرداندن کره شمالی به میز مذاکرات تأکید کردند.

نمایندگان ارشد اتمی کره جنوبی و ژاپن، نیز روز سه‌شنبه در نشستی سه‌جانبه با حضور نماینده آمریکا در امور کره شمالی شرکت کرده و وضعیت امنیتی شبه جزیره کرده و همکاری‌های سه‌جانبه برای از سر گرفتن مذاکرات با کره شمالی را به بحث گذاشتند.

امروز (چهارشنبه) نیز یونهاپ گزارش کرد که پیونگ‌یانگ، پرتابه ناشناسی را به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است، ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی دو موشک بالستیک را از امتداد سواحل شرقی خود پرتاب کرده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو موشک بالستیک از سایتی در مرکز کره شمالی به سمت آب‌های ساحل شرقی شبه‌جزیره کره در بعدازظهر چهارشنبه به وقت محلی پرواز کرده است./فارس

آزمایش موشک بالستیک توسط سئول در برابر پیونگ‌یانگ بازدارنده است!

رئیس جمهور کره جنوبی امروز در سخنانی ادعا کرد: آزمایش موشک بالستیک توسط سئول در برابر پیونگ‌یانگ بازدارنده است!

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری یونهاپ، «مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی امروز چهارشنبه درباره هدف آزمایش موشکی اخیر سئول توضیح داد.

رئیس جمهور کره جنوبی در این خصوص گفت: آزمایش موشک بالستیک از زیردریایی توسط کره جنوبی، طبق زمان بندی قبلی و بر اساس برنامه ارتش جهت تقویت زرادخانه موشکی صورت گرفت و پاسخ به آزمایش های موشکی اخیر کره شمالی نیست.

وی در ادامه اضافه کرد: با این حال، ارتقای توانمندی های موشکی ما می تواند یک عامل بازدارنده تضمین شده در برابر تحریکات کره شمالی باشد.

اوایل امروز، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی در خبری تکمیلی مدعی شده بود که ستاد مشترک ارتش این کشور اعلام کرده کره شمالی روز چهارشنبه دو موشک بالستیک به سمت دریای شرق شلیک کرده است.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد موشک‌هایی که نوع آنها مشخص نشده است، بعد از ظهر چهارشنبه (به وقت محلی) از مناطق مرکزی کره شمالی شلیک شده‌اند و مقامات اطلاعاتی کره جنوبی و آمریکا در حال تجزیه و تحلیل جزئیات برای اطلاعات بیشتر هستند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها