شهادت سه نمازگزار در بمباران یک مسجد در صنعاء

کد خبر: 1120398

در حمله جنگنده‌های ارتش سعودی به پایتخت یمن، یک مسجد هدف قرار گرفت و سه نمازگزار به شهادت رسیدند.

شهادت سه نمازگزار در بمباران یک مسجد در صنعاء

جنگنده‌های ارتش سعودی صبح امروز به هنگام اذان صبح اقدام به بمباران شهر صنعاء پایتخت یمن کردند.

به گفته شبکه المیادین، در این حمله یک مسجد هدف قرار گرفت و سه نمازگزار به شهادت رسیدند. این حمله در حالی است که ائتلاف سعودی همواره مدعی است که صرفا مراکز نظامی را هدف قرار می‌دهد.

خبرگزاری سبأنت نیز امروز گزارش داد که  جنگنده‌های ارتش سعودی شهر صنعاء پایتخت یمن را دو مرتبه بمباران کردند. در این دو حمله محله مسکونی «عصر» در منطقه «معین» هدف قرار گرفت.

در حملات توپخانه‌ای ارتش عربستان سعودی به منطقه «الرقو» و دیگر مناطق استان صعده در مجاورت مرز عربستان نیز، پنج نفر شهید و ۱۲ غیر نظامی دیگر زخمی شدند. در ۲۴ ساعت گذشته جنگنده‌های ارتش سعودی سه استان یمن را ۳۹ بار بمباران کرده‌اند.

شهر عسیلان در استان شبوه را ۱۹ بار، شهر الوادی استان مارب را شش بار و شهرهای صرواح و الجوبه را هر کدام سه بار،  در استان صعده شهر کتاف هفت بار و شهر الظاهر چهار بار بمباران شده‌اند.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها