روز خونین در جنین با ۹ شهید و ۱۶ زخمی

کد خبر: 1201135

وزارت بهداشت فلسطین از شهادت ۹ فلسطینی تا بدین لحظه در اردوگاه «جنین» در پی یورش تمام عیار نظامیان صهیونیست خبر داد.

روز خونین در جنین با ۹ شهید و ۱۶ زخمی

وزارت بهداشت فلسطین امروز (پنج شنبه) اعلام کرد که تا بدین لحظه ۹ فلسطینی در اردوگاه «جنین» به شهادت رسیده و ۲۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

به نوشته وبگاه عرب۴۸، یکی از شهدا یک پیرزن مسن است و حال چهار زخمی نیز وخیم گزارش شده است. همچنین به گفته شاهدان عینی، شهدا و مجروحین دیگری نیز وجود دارد که هنوز نیروهای امدادی نتوانسته‌اند خودشان را به آن‌ها برسانند.

از داخل برخی خانه‌ها نیز فریاد کمک‌خواهی به گوش می‌رسد که نشان از وجود شهدا و مجروحینی در داخل آن‌هاست، اما به علت شدت تیراندازی‌ها نیروهای امدادی نمی‌توانند وارد این خانه‌ها شوند.

همزمان منابع محلی می‌گویند که نظامیان رژیم صهیونیستی در حال تخلیه عمده مواضع خود در اردوگاه جنین هستند و در این راستا رسانه‌های صهیونیستی می‌گویند که فردی که نظامیان در پی دستگیری او بودند، بازداشت شده است.

صبح امروز نظامیان صهیونیست با مشارکت مستقیم شاباک، به صورت بی‌سابقه‌ای به اردوگاه جنین در کرانه باختری حمله کردند که با مقاومت رزمندگان فلسطینی مواجه شدند.

به گفته رسانه‌های فلسطینی، پس از تشدید درگیری میان اشغالگران و نیروهای مقاومت، صهیونیست‌ها ضمن جلوگیری از ورود کادرهای درمان و امدادرسان به جنین برای کمک به مجروحان فلسطینی، تجهیزات و کاروان‌های نظامی بیشتری را به این اردوگاه اعزام کردند.

نیروهای مقاومت فلسطین در این اردوگاه نیز اعلام کردند که یک منزل که شماری از سربازان صهیونیست در آن تجمع کرده بودند را هدف گلوله قرار داده و شماری از آن‌ها را زخمی کرده‌اند.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها