هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره زلزله‌ ترکیه

کد خبر: 1203622

اردوغان ۱۰۰ میلیارد لیره برای زلزله اختصاص داد

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره زلزله‌ ترکیه

سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که زندگی ۲۳ میلیون نفر تحت تاثیر زلزله رخ داده در ترکیه و سوریه است.

 سازمان جهانی بهداشت روز سه‌شنبه هشدار داد که ممکن است تا 23 میلیون نفر تحت تأثیر زمین‌لرزه عظیمی قرار بگیرند که هزاران کشته در ترکیه و سوریه داشته است.

دیلی میل نوشت، "ادلهاید مارشانگ"، مدیر ارشد اورژانس سازمان جهانی بهداشت گفت: «نقشه‌های اجمالی رویدادها نشان می‌دهد که به طور بالقوه 23 میلیون نفر از جمله حدود پنج میلیون جمعیت آسیب‌پذیر در معرض خطر هستند.»

وی گفت: «زیرساخت‌های غیرنظامی و بهداشتی عمدتاً در ترکیه و شمال غرب سوریه آسیب دیده‌اند.»

مارشانگ به کمیته اجرایی سازمان جهانی بهداشت در ژنو گفت: سازمان جهانی بهداشت در نظر دارد که نیازهای اصلی برآورده نشده ممکن است در سوریه در فوری و میان مدت باشد.

"تدروس آدهانوم"، رئیس سازمان بهداشت جهانی با توضیح اینکه آژانس بهداشت سازمان ملل متحد فورا کمک‌های خود را به منطقه ارسال می‌کند، گفت: «اکنون مسابقه‌ای با زمان است.»

وی افزود: «ما در حال بسیج تجهیزات اضطراری هستیم و شبکه تیم‌های پزشکی اورژانس سازمان جهانی بهداشت را برای ارائه مراقبت‌های بهداشتی ضروری برای مجروحان و آسیب پذیرترین افراد فعال کرده‌ایم.»

مرشانگ گفت: «حرکت کمک‌ها از طریق مرز به شمال غرب سوریه احتمالاً به دلیل خسارات ناشی از زلزله مختل شده است. این به خودی خود یک بحران بزرگ خواهد بود.»

بر اثر زلزله رخ داده در ترکیه تاکنون 3549 نفر جان خود را از دست داده و 22168 نفر نیز مصدوم شده‌اند. همچنین 6217 بنا ویران شده است.

همچنین منابع غیر رسمی سوریه اعلام کردند که تعداد جان باختگان زلزله سوریه به یک هزار و 504 نفر رسید. 3هزار و 548 نفر هم در زلزله مهیب مصدوم شدند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها