آمار جدید از قربانیان زلزله ترکیه

کد خبر: 1204167

ترکیه اعلام کرد که شمار قربانیان زلزله این کشور به 18342 هزار نفر رسیده است.

آمار جدید از قربانیان زلزله ترکیه

 سازمان مدیریت حوادث غیرمترقبه ترکیه، صبح امروز (جمعه)، اعلام کرد که شمار جان‌باختگان زلزله این کشور از ۱۸ هزار نفر عبور کرده است.

این سازمان در بیانیه‌ای خبر داد که شمار جان‌باختگان زلزله اخیر در ترکیه به ۱۸۳۴۲ نفر و تعداد مجروحان به ۷۴۲۴۲ نفر افزایش یافته است.

در ادامه این بیانیه همچنین به آمار ساختمان‌های تخریب‌شده اشاره شده و آمده است که ۶۴۴۴ ساختمان به دنبال این زمین‌لرزه تخریب شده است.

 سازمان مدیریت حوادث غیرمترقبه ترکیه در عین حال اعلام کرد که ۱۵۰۹ پس‌لرزه تاکنون به ثبت رسیده و ۷۵۷۸۰ نفر از مناطق زلزله‌زده خارج شده‌اند.

ترکیه سحرگاه روز دوشنبه شاهد زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۷.۸ درجه در مقیاس ریشتر بود. این زلزله بخش‌های زیادی از منطقه غرب آسیا و شرق مدیترانه را به لرزه درآورد.

براساس داده‌های مراکز زلزله‌نگاری، این زمین‌لرزه در مرز ترکیه و سوریه و در ۲۶ کیلومتری شمال شرق غازی‌آنتپ ترکیه رخ داد.

 این زمین‌لرزه در کشورهای ترکیه، سوریه، لبنان، فلسطین، عراق، اردن، مصر، عربستان سعودی و بخش‌های از اوکراین و اروپا از جمله یونان، بلغارستان و... به ثبت رسید.

ترکیه یکی از فعال‌ترین مناطق زلزله‌خیز در جهان است. آخرین زمین لرزه ۷.۸ ریشتری این کشور در سال ۱۹۳۹ به وقوع پیوست که در آن ۳۳ هزار نفر در استان «ارزنجان» واقع در شرق ترکیه جان خود را از دست دادند.

از طرف دیگر، منطقه دوزجه ترکیه در سال ۱۹۹۹ دچار زلزله ۷.۴ ریشتری شد که در آن بیش از ۱۷ هزار نفر کشته شدند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها