تحلیلگر اندیشکده آمریکایی: ایرانیان از منافقین بیزار هستند

کد خبر: 1204358

کارشناس و تحلیلگر اندیشکده «امریکن اینترپرایز» معتقد است با وجود حمایت کاخ سفید از عناصر مجاهدین خلق (گروهک تروریستی منافقین) اما شهروندان ایرانی از این گروه بیزار هستند.

تحلیلگر اندیشکده آمریکایی: ایرانیان از منافقین بیزار هستند

کارشناس و تحلیلگر اندیشکده «امریکن اینترپرایز» معتقد است با وجود حمایت کاخ سفید از عناصر مجاهدین خلق (گروهک تروریستی منافقین) اما شهروندان ایرانی از این گروه بیزار هستند.

«مایکل روبین» تحلیلگر شناخته شده اندیشکده «موسسه امریکن اینترپرایز» در تحلیلی به ماهیت گروهک تروریستی منافقین پرداخته و به این پرسش پاسخ داده است که چرا ایرانیان تا به این اندازه از منافقین متنفر هستند؟

این کارشناس مسائل غرب آسیا و ایران در تحلیل خود آورده است: یک بار از یکی از مقامات ارشد آمریکایی پرسیدم که چرا با توجه به ماهیت فرقه‌گونه این گروه و عدم محبوبیت آن ها در داخل ایران، از «سازمان مجاهدین خلق» (MKO) ( گروه تروریستی منافقین ) حمایت می کنید؟ که او در پاسخ گفت که هیچ ضرری در نزدیکی ایالات متحده به آن ها ( منافقین ) و حمایت از آن ها نمی بیند.

وی که سالها پیش به ایران نیز سفر کرده است ؛ گفت : در ایران با قشرهای مختلف مردم ایران درباره مسائل مختلف صحبت کرده است . ایرانیان از سازمان مجاهدین خلق ( منافقین ) نفرت دارند. این گروه با استقرار در عراق دو اشتباه مرتکب شد که کمتر ایرانی آن را می بخشد: اشتباه اول آنها با صدام دیکتاتور عراق متحد شدند. حال آنکه صدام در حال حمله موشکی به شهرهای ایران بود و پدران، پسران و برادران سرباز آنان را به خاک و خون می کشید و اشتباه دوم آنها این بود که موجی از ترور را برای بی ثبات کردن حکومت در ایران به راه انداختند و صدها نفر از افراد بی گناه را در این مسیر کشتند.

کارشناس این اتاق فکر آمریکایی با تاکید بر اینکه ؛ در طول تاریخ مداخله های خارجی در امور ایران ؛ به مردم ایران آسیب وارد کرده است ؛ گفت : هیچ ایرانی نمی خواهد بمباران یا تسخیر شود. انجام این کار نتیجه معکوس خواهد داشت زیرا همچون دوره پس از تهاجم عراق (به ایران) در سال ۱۹۸۰، به نظام اجازه می دهد تا ایرانیان را حول پرچم ملی گرایی گرد هم جمع کند.

اظهارات این تحلیلگر اندیشکده آمریکایی « امریکن اینترپرایز» درحالی مطرح می شود که به تازگی ۱۶۵ عضو تندرو کنگره آمریکا در قطعنامه‌ای با ادعای فراحزبی، با تکرار اتهامات خود درباره ناآرامی های ایران، از گروهک تروریستی منافقین و سرکرده آن به بهانه پشتیبانی از آینده ایران حمایت کردند. این قطعنامه توسط تام مک کلینتاک یک جمهوری خواه کنگره معرفی شده و ۱۶۵ نماینده تندروی آمریکایی از هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات از آن حمایت کردند.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در واکنش به این قطعنامه روز شنبه در توییتی نوشت: قطعنامه بی‌ارزش کنگره آمریکا در حمایت از گروهک تروریستی منافقین بار دیگر اثبات کرد که آنها به دنبال استفاده ابزاری از تروریسم و سناریوی داعش برای ویرانی ایران هستند همان روشی که در به کارگیری ابزاری داعش طی سال‌های اخیر به ویرانی سوریه و عراق انجامید./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها