مشاور ویژه اسد: غرب هیچ توجهی به جان مردم ندارد

کد خبر: 1204385

بثینه شعبان مشاور رسانه‌ای و سیاسی ویژه رئیس جمهور سوریه گفت که غرب هیچ توجهی به جان مردم ندارد و همه ادعاهایش درباره موضوع بشردوستانه در سوریه دروغ است.

مشاور ویژه اسد: غرب هیچ توجهی به جان مردم ندارد

بثینه شعبان مشاور رسانه‌ای و سیاسی ویژه رئیس جمهور سوریه گفت که غرب هیچ توجهی به جان مردم ندارد و همه ادعاهایش درباره موضوع بشردوستانه در سوریه دروغ است.

بثینه شعبان مشاور رسانه‌ای و سیاسی ویژه رئیس جمهور سوریه که با شبکه روسیا الیوم گفت‌گو می‌کرد، تصریح کرد: اگر غرب می‌خواهد صحت ادعای خود را ثابت کند، باید سریعاً و بدون هیچ قید و شرط و استثناء، اقدامات اجباری اقتصادی را لغو کند، نه اینکه پس از فاجعه انسانی در کشور تصمیمات گمراه کننده‌ای با هدف ایجاد تصور نادرست بشردوستانه بگیرند.

شعبان گفت: وضعیت سوریه بر اثر زلزله‌ای که این کشور را لرزاند سخت است، به همین دلیل دیروز دولت تصمیم گرفت مناطق آسیب دیده را در استان‌های حلب، لاذقیه، حماه و ادلب به عنوان مناطق فاجعه دیده اعلام کند.

وی افزود: آنچه که اوضاع را بدتر می‌کند، اقدامات اقتصادی اجباری آمریکا و اروپاست که مانع از توسعه ابزارها و روش‌های سوریه برای کمک به مردم زیر آوار می‌شود، در حالی که آمریکایی‌ها ادعا می‌کنند اجازه داده‌اند کمک‌های بشردوستانه وارد سوریه شود که این درست نیست.

بثینه شعبان خاطرنشان کرد: آمریکا با ممانعت از برخورد هر کشوری با سوریه علیه مردم سوریه جنایت می‌کند و واشنگتن جان مردم را در نظر نمی‌گیرد و تمام ادعاهایش درباره موضوع بشردوستانه در سوریه دروغ است، زیرا اقدامات قهری که بر سوریه اعمال می‌کند مانع از نجات مجروحان زلزله ویرانگر می‌شود.

مشاور ویژه ریاست جمهوری ادامه داد: تمام ادعاهای آمریکایی‌ها درباره وضعیت انسانی در سوریه دور از واقعیت است و اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره صدور تصمیم جدید دولت آمریکا مبنی بر توقف موقت و جزئی برخی از اقدامات قهری یکجانبه علیه مردم سوریه گمراه کننده، کذب و دور از واقعیت است و هدف آن ایجاد یک تصور نادرست انسانی پس از درخواست‌های گسترده بین‌المللی برای رفع محاصره سوریه است.

به گزارش سانا، بثینه شعبان خاطرنشان کرد: کشورهای اروپایی برای مقابله با پیامدهای زلزله به سوریه کمک نکردند، در واقع بسیاری از سوری‌های مقیم در این کشورها تلاش می‌کنند برای کمک به زلزله زدگان به سوریه پول انتقال دهند، اما هیچکدام به دلیل اقدامات آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها نتوانستند این کار را انجام دهند.

وی در ادامه توضیح داد: واشنگتن علاوه بر اعمال اقدامات غیرقانونی، به اشغال بخش‌هایی از شمال و شرق سوریه و غارت نفت، گاز و گندم ادامه می‌دهد و همه روزانه شاهد خروج ده‌ها تانک و کامیون از خاک سوریه هستند که به سمت پایگاه‌های آمریکایی در شمال عراق می‌روند.

مشاور ویژه ریاست جمهوری گفت: سوال اینجاست که کشوری که عضو سازمان ملل است و مدعی درس انسانیت و اخلاق است چگونه می‌تواند نفت سوریه را بدزدد؟

شعبان افزود: آمریکایی‌ها مدعی هستند که حضور نیروهایشان در خاک سوریه برای مبارزه با گروه‌های تروریستی است، در حالی که برعکس، آنها از گروه تروریستی (داعش) و شبه‌نظامیان جدایی‌طلب در منطقه "جزیره" برای اجرای برنامه‌های مخرب خود در سوریه و منطقه حمایت می‌کنند.

شعبان در پایان تأکید کرد که جهان در حال تغییر است و سوریه در کنار روسیه، چین و کشورهایی که به حاکمیت و تصمیم گیری مستقل خود پایبند هستند، می‌ایستد./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها