بیانیه ضد ایرانی آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس

کد خبر: 1205506

آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس در بیانیه‌ مشترک خود به تکرار ادعاهای بی‌اساس علیه ایران پرداختند.

بیانیه ضد ایرانی آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس

آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس در بیانیه‌ مشترک خود به تکرار ادعاهای بی‌اساس علیه ایران پرداختند.
کشورهای عضو شورای همکاری خلیج (فارس) و آمریکا پس از پایان نشست مشترک خود در ریاض بیانیه‌ای مشترک منتشر و در آن ادعاهای واهی و خصمانه خود علیه ایران را تکرار کردند.

به نوشته روزنامه سعودی گزِت، در این بیانیه آنچه سیاست‌های بی‌ثبات‌کننده ایران، حمایت از تروریسم، استفاده از موشک‌های پیشرفته، تسلیحات سایبری و پهپادی و اشاعه آنها در منطقه و جهان عنوان شده است را محکوم کردند.

اعضای شورای همکاری خلیج (فارس) و آمریکا در ادامه بیانیه‌شان عزم مشترک خود را برای کمک به امنیت و ثبات منطقه تحت چارچوب همکاری استراتژیک شورای همکاری خلیج (فارس) و ایالات متحده مورد تأیید قرار دارند.

آنها همچنین در این بیانیه بدون اشاره به حملات تجاوزکارانه و غیرانسانی عربستان سعودی علیه مردم بیگناه یمن و حمایت برخی کشورهای عربی و غرب از این تجاوزات مدعی شدند که ایران همچنان به ارائه تسلیحات و موشک به حوثی‌ها در یمن ادامه می‌دهد که بنابر ادعاهای آنها موجب طولانی‌تر شدن جنگ در یمن شده است.

اعضای شورای همکاری خلیج (فارس) و آمریکا با ابراز نگرانی نسبت به پیشرفت‌های برنامه هسته‌ای ایران در اظهاراتی مداخله‌جویانه از تهران خواستند که به طور کامل و موثر با تحقیقات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری کند.

در این بیانیه با تکیه بر ادعاها علیه برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای  کشورمان آمده است که ایالات متحده بار دیگر بر تعهد رئیس جمهور بایدن به عدم اجازه دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تاکید کرد.

همچنین در این بیانیه، ایالات متحده و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج (فارس) تعهد خود را به گسترش همکاری‌های دفاعی و قابلیت همکاری برای ارتقای توانمندی‌های خود برای محدود کردن آنچه توانایی ایران برای انجام فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده و بازدارندگی آن از انجام اقدامات تجاوزکارانه در آینده خواندند، اعلام کردند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها