بیرون انداختن هیأت رژیم صهیونیستی از نشست اتحادیه آفریقا

کد خبر: 1205630

هیأت رژیم صهیونیستی که به‌صورت پنهانی وارد نشست اتحادیه آفریقا شده بود، توسط نیروهای امنیتی از این نشست بیرون انداخته شد.

 بیرون انداختن هیأت رژیم صهیونیستی از نشست اتحادیه آفریقا

نیروهای امنیتی اتحادیه آقریقا، هیأت رژیم صهیونیستی را که به یکی از نشست‌های این اتحادیه رفته بود، بیرون کردند.

بنابر گزارش امروز شنبه پایگاه خبری «معا»، هیأت صهیونیستی با استفاده از کارت‌های شناسایی افراد دیگری، به‌صورت پنهانی وارد نشست اتحادیه آفریقا شده بودند که نیروهای امنیتی آ‌ن‌ها را شناسایی و بیرون می‌کنند.

براساس این گزارش، هیأت صهیونیستی مدعی شده که برای حضور در جلسه افتتاحیه نشست اتحادیه آفریقا دعوت داشته است؛ اما با این حال، آن‌ها نتوانسته‌اند این ادعای خود را اثبات کنند. در نتیجه از نشست بیرون شده‌اند.

پایگاه خبری معا در پایان گزارش خود اشاره کرد که بیرون انداختن هیأت صهیونیستی از نشست اتحادیه آفریقا بیانگر این مسئله است که تل‌آویو هنوز موفق نشده جایگاه خود را به عنوان عضو ناظر اتحادیه آفریقا تثبت کند. از سوی دیگر این اقدام نیروهای امنیتی نشان می‌دهد که کشورهای آفریقایی حضور رژیم صهیونیستی را در اتحادیه آفریقا بر نمی‌تابند.

 رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا در سال ۲۰۲۱ رژیم صهیونیستی را به صورت یکجانبه به عنوان عضو ناظر این اتحادیه معرفی کرد. این اقدام مورد مخالفت شدید چند کشور آفریقایی از جمله الجزایر قرار گرفت. پس اعتراض کشورهای آفریقایی، اتحادیه آفریقا در ماه فوریه گذشته میلادی تصمیم عضویت تل‌آویو در اتحادیه آفریقا را به تعویق انداخت.

اتحادیه آفریقا در جریان سی و پنجمین نشست خود که در آدیس آبابا برگزار شد، پیشنهاد کرد که عضویت تل‌آویو در این اتحادیه به تعویق بیفتد تا کمیته‌ای متشکل از ۷ رئیس جمهور این مسئله را مورد بررسی قرار دهند.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها