افزایش شمار تلفات زلزله ترکیه به بیش از ۴۱ هزار نفر

کد خبر: 1206094

رئیس مرکز مدیریت حوادث اضطراری ترکیه (آفاد) در جدیدترین آمار خود از افزایش شمار قربانیان زلزله اخیر این کشور به ۴۱ هزار و ۱۵۶ نفر خبر داد.

افزایش شمار تلفات زلزله ترکیه به بیش از ۴۱ هزار نفر

به گزارش شبکه خبر.ترک، یونس سزر در مصاحبه با خبرنگاران شمار افراد مجروح شده در جریان زلزله مهیب در ۱۱ استان قهرمان‌ماراش، غازی‌آنتپ، شانلی‌‎اورفا، دیاربکر، آدانا، آدیامان، عثمانیه، هاتای، کیلیس، مالاتیا و الازیع واقع در جنوب ترکیه را حدود ۱۱۰ هزار نفر اعلام کرد.

وی با اشاره به تداوم تلاش برای جستجو و نجات زلزله زدگان و اتمام آواربرداری در ۲۰ هزار و ۸۷۰ ساختمان گفت: کار جستجو و نجات در ۱۵ ساختمان همچنان ادامه دارد و به زودی عملیات جستجو به پایان می‌رسد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث اضطراری ترکیه افزود: عملیات امدادی و مدیریت بحران در منطقه زلزله زده با مشارکت بیش از ۲۵۰ هزار نفر و بیش از ۱۵ هزار دستگاه ماشین آلات سنگین ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، زمین لرزه بزرگی بامداد دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۶ فوریه ۲۰۲۳ جنوب ترکیه و شمال سوریه را لرزاند.

در جریان این زمین لرزه ۷.۷ در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) ساعت ۰۴:۱۷ دقیقه بامداد، خسارت‌های زیادی به ساختمان‌ها وارد شد.

در پی این زلزله، اردوغان رئیس جمهوری ترکیه یک هفته عزای عمومی در این کشور اعلام کرد و مجلس ترکیه نیز به پیشنهاد دولت این کشور، وضعیت فوق‌العاده سه ماهه‌ای را در ۱۱ استان زلزله زده به تصویب رساند.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها