دیدار مهم مقام سازمان ملل با بشار اسد

کد خبر: 1209677

کمیسر عالی آژانس پناهندگان سازمان مل به دیدار رئیس جمهور سوریه رفت؛ طرفین اقدامات ضروری را برای بازگرداندن آوارگان سوری به شهر و مناطق خود بررسی کردند.

 دیدار مهم مقام سازمان ملل با بشار اسد

کمیسر عالی آژانس پناهندگان سازمان مل به دیدار رئیس جمهور سوریه رفت؛ طرفین اقدامات ضروری را برای بازگرداندن آوارگان سوری به شهر و مناطق خود بررسی کردند.

فیلیپو گراندی کمیسر عالی آژانس پناهندگان سازمان ملل امروز پنجشنبه در دمشق به دیدار بشار اسد رئیس جمهور سوریه رفت.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از گراندی گزارش داد، کمیساریا فعالیت و تلاش خود را در سوریه دو چندان خواهد کرد تا بتواند مطالبات انسانی مورد نیاز حکومت سوریه برای رفع معضلات مربوط به زلزله را برآورده کند.

گراندی گفت که در جریان سفر خود به استانهای لاذقیه و حماه، شاهد تلاشهای زیادی بوده است که دولت سوریه و نهادهای مدنی برای کمک به زلزله‌زدگان انجام داده‌اند.

بشار اسد هم گفت: مهم این است که اثرات زلزله و جنگ بر سوریه را با یک دیدگاه فراگیر نگاه کنیم؛ زیرا آنچه جنگ بر جا گذاشت، باعث شده است مقابله با پیامدهای زلزله بسیار دشوارتر شود.

اسد با تأکید بر اهمیت همکاری نهادهای دولتی و مدنی سوریه با نهادهای بین‌المللی فعال در این کشور، تصریح کرد، باید تلاشها و امکانات هماهنگ شود تا مردم بتوانند به مناطق آسیب دیده بازگردند.

وی در پایان با گراندی، اقدامات ضروری را برای بازگرداندن آوارگان سوری به شهر و مناطق خود بررسی کردند.

در همین ارتباط، اسد بیست و چهارم بهمن ماه گذشته میزبان مارتین گریفیتس، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه بود. در این دیدار، پیامدهای زلزله در سوریه و نیازهای انسانی فوری ملت این کشور برای عبور از این بحران بررسی شد.

گریفیتس گفت که دولت سوریه به سرعت در روند نجات و امدادرسانی سریع وارد عمل شد. وی همچنین تأکید کرد که سازمان ملل در راستای امدادرسانی و رفع نیازهای انسانی مردم سوریه، تلاش خواهد کرد.

بشار اسد هم گفت که باید کمکهای فوری به همه مناطق سوریه وارد شود؛ از جمله مناطقی که تحت اشغال گروههای تروریستی قرار دارد. وی تأکید کرد که باید تلاشهای بین‌المللی متمرکز به بازسازی زیرساختهای سوریه باشد.

وی این مسئله را نیاز مبرم برای ملت سوریه و بازگشت آوارگان سوری به این کشور قلمداد کرد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها