اردوغان: مسجدالاقصی خط قرمز ما است

کد خبر: 1213526

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه چهارشنبه شب در واکنش به حمله صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی گفت: توهین به مسجد الاقصی و پایمال شدن حرمت حرم شریف برای ما خط قرمز است.

اردوغان: مسجدالاقصی خط قرمز ما است

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، اردوغان ضمن محکومیت اقدامات شنیع علیه قبله اول مسلمانان، خواستار پایان هرچه سریع‌تر حملات نفرت‌انگیز نیروهای اسرائیلی به مسجد الاقصی شد.

رئیس جمهور ترکیه افزود: واضح است که موج خشونتی که (رژیم) اسرائیل به راه انداخته است، علیرغم همه هشدارها، پشت آن تنگنای داخلی است.

اردوغان تأکید کرد که ترکیه نمی‌تواند در قبال این حملات سکوت کند؛ چرا که توهین به مسجد الاقصی و پایمال شدن حرمت حرم شریف برای ما خط قرمز است.

به گزارش ایرنا، ‌ نظامیان صهیونیست بامداد چهارشنبه به معتکفان داخل مسجد القبلی در صحن مسجد الاقصی حمله و تلاش کردند آنان را از مسجد بیرون کنند.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، نظامیان رژیم صهیونیستی با شکستن شیشه‌های مسجد القبلی، اقدام به پرتاب بمب‌های صوتی به داخل مسجد کرده و در ادامه به معتکفان در مسجد حمله کردند و آنها را مورد ضرب و جرح قرار دادند.

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که به دنبال حمله نظامیان صهیونیست به مسجد القبلی، شماری از فلسطینیان زخمی شدند ولی نظامیان رژیم صهیونیستی اجازه حضور کادر پزشکی را ندادند.

پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد ده‌ها فلسطینی را داخل مسجد القبلی در مسجد الاقصی بازداشت کرده است.

منابع فلسطینی نیز گزارش دادند بیش از ۲۰۰ نفر از نمازگزاران فلسطینی زخمی و ۴۰۰ نفر دیگر بازداشت شده‌اند.

در پاسخ به این حملات و جنایات رژیم صهیونیستی، گروه های مقاومت فلسطین طی سه‌شنبه‌ شب و صبح چهارشنبه دستکم سه بار شهرک‌های صهیونیست نشین اطراف مرز نوار غزه را با موشک هدف قرار دادند و به دنبال آن آژیر خطر به صدا درآمد.

گروه تندرو صهیونیستی موسوم به «بازگشت به کوه هیکل» برای یورش شهرک‌نشینان و خانواده‌هایشان به مسجد الاقصی و قربانی کردن حیوانات در این مکان مقدس برای روز چهارشنبه به بهانه عید «پسح» یهودی فراخوان داده بود.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها