شی به رئیس کمیسیون اروپا قول داد با زلنسکی صحبت کند

کد خبر: 1213621

رئیس کمیسیون اروپا امروز (پنجشنبه) اعلام کرد، رئیس جمهور چین متعهد شد در زمان مناسب با رئیس اوکراین اوکراین گفت‌وگو کند.

شی به رئیس کمیسیون اروپا قول داد با زلنسکی صحبت کند

رئیس کمیسیون اروپا امروز (پنجشنبه) اعلام کرد، رئیس جمهور چین متعهد شد در زمان مناسب با رئیس اوکراین اوکراین گفت‌وگو کند.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا در کنفرانس خبری که پس از دیدار سه جانبه‌اش با شی جینپینگ، رئیس جمهور چین و امانوئل ماکرون، رئیس جمهورفرانسه برگزار شد، گفت: من رئیس جمهور چین را ترغیب کردم تا با زلنسکی صحبت کند. طبق گفت‌وگوهای تلفنی که داشتم می‌دانم که زلنسکی نیز خواستار این گفت‌وگو است و خودش نیز به صورت علنی چنین درخواستی را مطرح کرده بود و بسیار جالب است که امروز از جانب رئیس جمهور چین شنیدم که او نیز تمایل دارد در زمان مناسب با زلنسکی صحبت و گفت‌وگو کند.

براساس گزارش خبرگزاری شینهوا، شی جینپینگ در جریان این نشست سه جانبه تاکید کرد که سفر همزمان ماکرون و فون درلاین به چین نشان‌دهنده تمایل مثبت اتحادیه اروپا به گسترش روابط با پکن و پیشبرد منافع مشترک چین و اتحادیه اروپاست.

وی افزود، در جهانی پیچیده و پرنوسانی که درگیر بحران طولانی مدت اوکراین، تزلزل بهبود جهانی، بازارهای مالی بی‌ثبات و مشکلات فزاینده‌ای است که کشورهای در حال توسعه با آنها مواجه هستند، چین و اتحادیه اروپا باید به گفت‌وگو و همکاری متعهد بمانند، صلح و ثبات جهانی را حفظ کنند، رفاه و توسعه مشترک را پرورش دهند، پیشرفت انسانی را تقویت کنند و با کمک یکدیگر به چالش‌های جهانی رسیدگی کنند.

شی جینپینگ ضمن اشاره به اینکه امسال بیستمین سالروز شراکت جامع استراتژیک چین-اتحادیه اروپاست، گفت، چین آماده است تا با اتحادیه اروپا همکاری کند تا مسیر و فضای مناسبی برای روابط چین-اتحادیه اروپا ایجاد کنند، تبادلات در تمامی سطوح را از سر بگیرند، همکاری‌های سودمند برای هر دو طرف را در زمینه‌های مختلف احیا کنند و بر چالش‌ها و موانع غلبه کنند و بدین ترتیب انگیزه جدیدی به روابط چین- اتحادیه اروپا و صلح، ثبات و رفاه جهانی تزریق کنند/ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها