شلیک 3 خمپاره به شهرک اسرائیلی در شمال فلسطین اشغالی

کد خبر: 1213643

منابع عبری گزارش دادند که سه خمپاره از داخل خاک لبنان به سمت شهرک اسرائیلی «المطله» در شمال فلسطین اشغالی شلیک شده است.

 شلیک 3 خمپاره به شهرک اسرائیلی در شمال فلسطین اشغالی

در ادامه حملات از جنوب لبنان به شهرکهای اسرائیلی واقع در شمال فلسطین اشغالی، منابع صهیونیستی از حملات خمپاره‌ای جدید خبر دادند.

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش داد که شامگاه امروز سه خمپاره به سمت شهرک «المطله» در نزدیکی مرزهای لبنان شلیک شد و در پی آن، صهیونیستها به پناهگاههای خود رفتند.

رادیو ارتش صهیونیستی هم خبر داد که در پی این حملات، صدای چندین انفجار مهیب شنیده شده است. هنوز جزئیاتی از تلفات احتمالی این حمه منتشر نشده است.

این در حالی است که بعد از ظهر امروز، بیش از ۱۰۰ راکت از جنوب لبنان به سمت شهرکهای صهیونیستی شمال فلسطین شلیک شد و پس از آن،  آژیرهای خطر در این شهرکها به صدا درآمد.

ساکنان شهر «نهاریا» در شمال فلسطین اشغالی گفتند که در پی این حملات، ساختمانها به لرزه در آمده است و دستکم سه انفجار مهیب رخ داده است که مانند آن طی چند سال اخیر رخ نداده بود.

شبکه خبری الجزیره گزارش داد که سامانه گنبد آهنین اهداف جدیدی را در آسمان الجلیل رهگیری کرده و آژیرهای خطر به صورت بی‌امان و بدون توقف در شهرکهای اسرائیلی واقع در مرز لبنان به صدا درآمده‌اند.

برخی از منابع عبری از جمله شبکه «کان» خبر دادند که این حجم از حملات  راکت از جنگ دوم لبنان تا کنون بی‌سابقه بوده است. شبکه ۱۴ اما خبر داد که طی ۱۰ دقیقه، ۱۰۰ راکت به شهرکهای اسرائیلی شلیک شده است. در حال حاضر، شلیک  راکت به صورت بی‌وقفه ادامه دارد.

صهیونیستها در حالی مدعی رهگیری راکتها توسط گنبد آهنین شده‌اند که تصاویر و ویدئوهای منتشر شده از این حملات نشان می‌دهد که بخش اعظمی از این راکتها به اهداف اصابت کرده است و این سامانه فقط موفق به رهگیری چند راکت شده است.

در خصوص پس‌لرزه‌های این حملات، دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم خبر داد که یک نشست امنیتی در سطح بالا برگزار خواهد شد و نتانیاهو ریاست آن را بر عهده خواهد داشت. هدف از این نشست، بررسی تحولات مربوط به این حملات است.

درباره تلفاتی که صهیونیستها تا به این لحظه به آن اذعان کرده‌اند، رسانه‌های صهیونیستی می‌گویند در حملات راکتی امروز، تاکنون سه شهرک‌نشین مجروح شده‌اند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها