وعده جدید کاخ سفید به کی‌یف

کد خبر: 1224665

سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که قرار است اوکراین ضدحمله خود را در این تابستان آغاز کند و کی‌یف می‌تواند بر ارسال زودهنگام سلاح‌های بیشتر از جانب ایالات متحده اتکا کند.

وعده جدید کاخ سفید به کی‌یف

سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که قرار است اوکراین ضدحمله خود را در این تابستان آغاز کند و کی‌یف می‌تواند بر ارسال زودهنگام سلاح‌های بیشتر از جانب ایالات متحده اتکا کند.

 به نقل از اسپوتنیک، جان کربی، سخنگوی کاخ سفید گفت: ما می‌خواهیم در حالی که اوکراین برای ضدحمله در تابستان آماده می‌شود، هرآنچه که برای دفاع از خود نیاز دارد در اختیار داشته باشد.

وی در مصاحبه با سی ان ان گفت: ما درصدد هستیم به انتقال تجهیزات نظامی و مجهز کردن اوکراین به سامانه‌های دفاعی در تابستان از جمله در آینده نزدیک ادامه دهیم.

در پاسخ به سوالی درمورد اینکه آیا کاخ سفید زمان دقیق‌تری از این حمله را می‌داند، کربی گفت که ارتش آمریکا در تماس با همتایان اوکراینی خود از آغاز برنامه ریزی حمله بوده است.

کربی گفت که ایالات متحده تاکیداتی را از جانب اوکراینی‌ها دریافت کرده که آنها از سلاح‌های آمریکایی که به آنها تحویل شده است، برای حمله در داخل روسیه استفاده نخواهند کرد اما زمانی که سلاح‌ به دست آنها برسد، سلاح تحت تملک آنها می‌شود.

این مقام آمریکایی گفت که واشنگتن تشویق به حملات در داخل روسیه نمی‌کند، چراکه خواهان تشدید نزاع در اوکراین و تبدیل آن به جنگی علیه غرب نیست.

وی گفت: ما خواهان تشویق به حملات در داخل روسیه نیستیم، نمی‌خواهیم جنگ شدت بگیرد.

ایتالیا شاید مخفیانه تانک به اوکراین فرستاده باشد

شایعاتی در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده که حاکی از آن است که ایتالیا شاید به صورت مخفیانه در حال ارسال برخی از زره‌پوش‌های ضد تانک فرسوده خود به اوکراین باشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری پاپیولار مکانیکس، گزارش شده که زره‌پوش‌های ضد تانک فرسوده B۱ Centauro ایتالیا به صورت مخفیانه در حال ارسال به اوکراین هستند.

همچنین این تانک‌های زره‌پوش هشت چرخی قدرت آتشی برابر با تانک‌های لئوپارد ۱ دارند که آنها هم وارد ارتش اوکراین شده‌اند.

شایعات مرتبط با تصویری از یک قطار در منطقه‌ای نزدیک ناپل ایتالیاست که دستکم چهار دستگاه از این ضدتانک‌ها را حمل می‌کند. اما به سختی می‌توان تایید کرد این زره‌پوش‌های ضد تانک به جای انتقال به یک پایگاه ایتالیایی یا تمرین بین المللی، عازم اوکراین بوده باشد. کاروان‌هایی که وسایل نقلیه را برای رزمایش‌های ناتو حمل می‌کنند در گذشته با کمک به اوکراین اشتباه گرفته شده بودند.

آنهایی که از این شایعه حمایت کرده اند، استدلال می‌کنند دولت رم سیاستی دارد که بر اساس آن، کمک نظامی به اوکراین را علنی نکند.

اما با وجود چنین سیاستگذاری، انتقال تسلیحات ایتالیا به اوکراین شامل چندین آتشبار دفاع هوایی و رادار می‌شود.

در این میان، انتقال زره‌پوش‌های ضد تانک B۱ Centauro به نوعی به اوکراین هدیه شده چون ارتش ایتالیا در حال جایگزینی ۲۵۹ ضد تانک B۱ است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها